Stérimar pro ucpaný nos baby. Už jste ho vyzkoušely?

kristinandbaby
Moderátor
21. únor 2020

Páteční téma věnujeme dalšímu skvělému spreji do nosu.

Stérimar na ucpaný nos a co všechno umí?

STÉRIMAR baby Na ucpaný nos je zdravotnický prostředek pro miminka a malé děti od 3 měsíců do 3 let při nachlazení, rýmě a akutním nebo chronickém zánětu vedlejších nosních dutin (sinusitidě):
- uvolňuje ucpaný nos bez rizika poškození nosní sliznice a vzniku závislosti, odstraňuje i hustý hlen,
- chrání před komplikacemi rýmy (zánět vedlejších nosních dutin, zánět středního ucha),
- *pomáhá v boji s nachlazením a snižuje riziko virových infekcí čištěním nosních dutin.
Čištění nosu (pokud je nos ucpaný) zlepšuje účinnost léků aplikovaných do nosu.
Spreje STÉRIMAR používají fyzioterapeuti při léčbě zánětu průdušinek.

Za sebe musím říct, že jsme ho teď oba s Matýskem intenzivně týden používali na opravdu ošklivou rýmu a je super! Po aplikaci se člověk vážně vysmrká a opět dýchá, navíc do týdne byla ošklivá zelená rýma pryč a ta u nás většinou končí Pamyconem

Moc doporučuji! Už jste ho u dětí vyzkoušeli? Nabídli vám ho třeba v lékárně?

Zdravotní prostředek Stérimar.

katka91h
21. únor 2020

Vyzkoušeli jsme před vánoci a docela pomohl. V lékárně my sterimar jakýkoli nikdo nikdy nenabidl ☹️ vždy jsem si o něj musela konkrétně říct, což je skoda protože by mohl pomoct více dětem

kristinandbaby
autorModerátor
21. únor 2020

@katka91h Je fakt, ze spousta lekarniku ma mezery a to hlavne v radach o spravne vode🙄

mummy88
21. únor 2020

Zkoušeli jsme a byla jsem překvapená, že fakt pomohl! 👍

zuzkabrhelova
21. únor 2020

@katka91h u nás stejna zkušenost. Žádny lékárník nikdy sterimar nenabídl. Vždy jsem si musela o konkrétní říct. Jinak za mě sterimar super ☺

merope
22. únor 2020

Já používala Libenar a na doporučení doktorky jsem šla koupit Sterimar, že je silnější - a ani mi nenabídli, že by byly dva druhy a dali mi ten "modrý". Tak teď nevím, zda jsem si vlastně koupila něco lepšího. Nacpat to kojenci do nosu má asi stejné problémy 🙂 (rve se a mám co dělat, abych to nenakapala/nenastříkala do očí) a nejvíc zabírá, když kapnu Nasivin. A nevím, jak vlastně správně používat Sterimar, odsávačku, Nasivin (jako v jakém pořadí).

houfinka
23. únor 2020

Zatím s ním zkušenosti nemáme, takže vyzkoušíme 😉

kristinandbaby
autorModerátor
23. únor 2020

@merope Je dokonce nekolik druhu. Jak stare ditko mas a co ho trapi? Modry Sterimar, jelikoz je izotonicky, tak na rymu nepomuze.
A nebo, pokud modry mas, tak striknout, odsat a nasivin 😊

merope
23. únor 2020

@kristinandbaby Díky. Koukám, že mi teda poradili fakt "dokonale" - mě doktorka právě říkala, že Libenar je jenom mořská voda, že si mám koupit Sterimar, že je silnější. A tuším i v lékárně jsem říkala, že mi to takhle doktorka doporučila - a dali mi ten modrý. Jinak má korigovaně přes 10 měsíců (nedonošenec) a má rýmu a šíleně kašle (z té rýmy), nos ucpaný nemá (jako že by nemohl dýchat), pořád mu z něj teče a teče a já odsávám a dávám teda přesně jak jsi teď napsala (jsem to nějak z příspěvků tady vydedukovala) - tzn. Stérimar, odsát a Nasivin. Už se to lepší.

kristinandbaby
autorModerátor
23. únor 2020

@merope A az budes mit cestu kolem lekarny, kupte si Sterimar s medi pro nos nachylny na infekci. Je super jak pri ryme, tak i na preventivni strikani. At je lepe❤️

merope
23. únor 2020

@kristinandbaby Jako že pomáhá i jako prevence? Ještě jsme se "nedohrabali" ani na první hexu - pořád těsně po nachlazení nebo nachlazený ☹ (jo, taháme to asi i na střídačku já s chlapem 😀 ), pokud teda nemá zrovna antibiotika (na podzim skoro měsíc).

kristinandbaby
autorModerátor
23. únor 2020

@merope Já bych na prevenci raději zvolila ten druhý s mědí, pro nos náchylný k infekci. Má takový měděný proužek, ne oranžový. ten je super 🙂

merope
23. únor 2020

@kristinandbaby A když oba šíleně kašleme, jak to máme zahleněné i níž - pomůže taky? Zítra razím do lékárny, tak ať koupím, co se hodí.

kristinandbaby
autorModerátor
23. únor 2020

@merope Noo to moc ne 🤔Mate oba vlhky kasel? Tak malemu i tobe Acc. Rozpousti hleny😊
Malemu sirup a ty sumaky 😊

merope
23. únor 2020

@kristinandbaby Nojo, ten mě nenapadl. Pořídím. Prohlídla jsem lékárničku a objevila 2 roky prošlý Bromhexin a Ambrosan 🙂.