Modrá skvrna nad zadečkem (kostrč), máte zkušenost?

n1el
23. bře 2015

Dobrý den, 🙂

Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost s modrým flekem nebo spíše asi modřina nad zadečkem miminka spíše na kostrči?
Včera když jsem malého přebalovala jsem si toho všimla. Nerada bych něco zanedbala, ale nechi plašit a hned letět k doktorce, aby si neřekla, že jsem histerka. Když mu na to šáhnu nedělá nic, že by se rozbrečel nebo sebou škubal.
Děkuji moc za radu nebo zkušenost

lucysmidkova
23. bře 2015

Dobry den, mala to ma taky ale už ji to mizi asi se pochla jak chodí a spadla takze ja bych to neřešila je v pořádku a neboli ji to

terkabici
23. bře 2015

My to máme už od narození, někde sem četla, že je to normální a že to zmizí, tak furt čekáme ;) teď máme půl roku a zatím nic... 🙂

kalo
23. bře 2015

To bude mongolská (mongoloidní) skvrna (vygoogli si). Mívají snědé děti v oblasti křížové nebo na zadečku. Většinou v dětství zmizí (vypadá to jako modřina)

alkicek
23. bře 2015

Můj synek měl od narození také modrý flek na zadečku 🙂 Paní doktorka tehdy říkala, že to některé děti mívají. Zmizlo mu to snad až tak po 5 roku. Aspoň si myslím 🙂 Jak syn rostl tak modřinka byla čím dál méně viditelnější 🙂

linola_pavlina
23. bře 2015

Ahoj, nedělej si z toho hlavu. Můj syn to má taky, taky na zadečku. A říkali mi v porodnici, že je to mongolská skvrna. Že prý máme někde v rodině nějaké asijské předky. Teda o tom ani babičky nevěděly 😝 .
Nicméně časem to opravdu světlá, ale ještě stále (i po 10 letech) je to trochu vidět.

domorodka
23. bře 2015

Moje obě děti mají mongoloidní skvrnku. Mají to mulati, ale nevěděla jsem, že i snědší bílé děti, jak tu čtu 😉 Synovi zmizela někdy před 2. rokem ? Dcera ji stále má 🙂
Když to u syna kysi viděly ségry s mámou, mysleli si, že ho bijem 😀

vercik83
23. bře 2015

Moje to taky měla, už zmizela. Je to prý ze zvýšené koncentrace cév.