Molusky a mé zkušenosti.

pepinav
12. lis 2019

Ahoj,rada bych se podelila o zkusenosti o koznim problemu s nazvem Molusky.Hledala jsem rady na netu,ale vetsinou stare neaktivni diskuze..Tak pisi nadeji pro vsechny rodice,kteri hraji "marny boj" s moluskami.Dceri se udelaly 2 pupinky na hrudniku,vypadalo to jak potnicky.Nic to nedelalo,nezvetsovalo se..neresila jsem.2,3 mesice se nic nedelo,pak prisly prvni podzimni rymicky a ze 2 pupinku bylo 6 po brisku..Inu objednala jsem se na kozni s vedomim,ze se to urcite vyresi nejakou to vodickou,mastickou.Dcera 2,5roku tam sla hrdinne,ze dostane obrazek.Bohuzel diagnoza molusky a doktorka hned ze se bude seskrabovat chirurgickou lzickou.Nebrala si moc servitky,dcera zacla natahovat a ja se zacla dozadovat jine lecby.Neochotne me doporucili pripravek z lekarny,nebudu psat znacku kvuli reklame,10%ziravina..Jednak me v lekarne malem porazila cena cca 4stovky a po prichodu domu jsem zacla hledat info na netu.Zhrozila jsem se,co znamena seskrabovani molusek a dalsi ta slavna ziravina..pri procteni snad 100 diskuzi na toto tema,zkouknuti fotek popalenyh detskych telicek ziravinou pri spatne aplikaci...(dcera mela molusky mensi nez 1mm,aplikace pouze na pupinek,abych nezasahla okolni kuzi,byla nemozna) Nasla jsem par rad ohledne alternativni lecby a snazila se z toho skloubit to nejlepsi.Svete div se,3 tydny po zahajeni domaci lecby molusky zacinaji sesychat!!! Celkove jsme se dostaly na pocet molusek asi 20ks. Tudiz podtrzeno secteno,za me doporucuji:Rano jsme zacaly 3 tablety homeopatik 15ch Dulcamana a vatovou tycinkou potrit jen pupinky tee trea 100% olejickem(nejdriv zkuste na ruku ditete kvuli alergii),v poledne si vycucala hlivu ustricnou bonbonek,pote jsme mazaly betadinou masti a sla spinkat.Odpoledne zase tupkovat tee tree olejickem,pripadne tinkturou propolisu(pozor,barvi,spatne se pere),vecer koupel v tuzebniku jilmovem,mydlo propolisove..pak natrit zase betadinou masti.A vycucat 3kulicky homeopatika 15ch Thuja occidentalis.A take dulezite telicko promazavat neutralni masti,aby se kuze regenerovala.Dulezite je taky caste prani na vyssi stupne,povleceni,rucniky,detske obleceni..casta hygiena.A hlavne-podpora imunity!!!Co jsem se vubec na koznim nedozvedela,ze molusky jsou problemem imunity,vyrustky na kuzi jsou nasledky...Na zacatku lecby jsem se modlila,aby nam to zabralo a na kozni jsme uz nemusely.Seskrab mi prijde jako blbost nejvetsi,po precteni diskuzi od maminek je to evidetne opakujici se zakrok,ktery je pro dite velmi bolestivy a psychicky narocny.Mluvim o malych detech,kterym se to jeste neda vysvetlit... Maminky,drzte se a nenechejte se vystresovat od lekaru.V USA molusky neleci vubec,Francie to same.. Drzim prsti pri aplikaci a pouzivani zdraveho rozumu 🙂

luthienka
12. lis 2019

Tak neléčit není podle mě příliš ideální. Sama jsem je chytila ( asi ne vodoéčbě na rehabilitaci) v oblasti třísel v těhotenství. Mě je tedy léčili dusíkem, protože chirurgická lžička na tuto oblast nebyl vhodná. Za chvíli by je bez léčby mohla mít celá rodina.
Když dcera byla malá (asi 2 roky) , tak je měla na bříšku. Před seškrábnutím jsem je namazala znecitlivujícím gelem EMLA, zabalila do folie a jeli jsme k lékaři. Ten je seškrábl, dcera ani nepípla, naopak si pak doma hrála na ldoktora a chodila mi jako seškrabovat pupínky. Homeopatika jsem ještě nezažila, že by zabraly. Hlíva ústřičná je naopak asi fajn.

lieselmeminger
12. lis 2019

@pepinav no já nevím, když jsem byla dítě tak mi je seškrabovali a žádné trauma z toho vážně nemám. 😃 Samotné seškrábnutí jsem ani necítila a už se mi to nikdy neobjevilo. Celý proces "týrání" zabral asi minutu i s desinfekcí. 😃 To už odběr krve bolí víc. Jestli není někdy ta přecitlivělost na škodu....

pink_unicorn
13. lis 2019

Řešila jsem loni na podzim u obou dcer. Byla jsem z toho úplně v nervu, přečetla mraky diskuzí a vyzkoušela úplně všechno, o čem se kde psalo. A že toho je hodně, protože každému zabralo něco jiného. Měla jsem Molusan, kolonoidní stříbro, Betadin, Imazol, tea tree, homeo, hlívu, zkusila jsem i propichovat...... A pak jsem si přečetla jeden příspěvek, kde někdo psal, že molusky mají svůj čas a časem samy zmizí, aniž by se to dalo něčím ovlivnit. Což by mi i logicky vysvětlovalo, proč každý uvádí jinou věc, která mu pomohla. Protože uvedl tu poslední věc, kterou užíval, než zmizely. Přesto jsem si netroufla to neřešit. Ale asi za 2-3 měsíce už jsem rezignovala, děti pořád hnědy, smradlavý, vynervený, tak jsem to vzdala, že v létě u moře snad zmizí. Nechala jsem to být a asi do dvou měsíců prostě zmizely..... Takže tím se příkláním k názoru příliš to neřešit. Někdo má štěstí, že jde na jeden seškrab a má klid. Ale ve většině případů to vůbec nepomůže - naopak se to ještě rozšíří.

pepinav
autor
13. lis 2019

Jen sdilim svuj nazor,co nam zabralo.Ne kazda maminka souhlasi se sekrabem ci vypalovanim,proto zde sdilim,kdyz se nekdo bude chtit dat vydat nasi cestou.Mne by to na zacatku lecby napriklad pomohlo.Co se tyce homeopatik..Nikdy jsem je nepouzivala sama a rozhodne nejsem blazen sarlatan 😊 Ale po precteni diskuzi to HODNE maminkam pomohlo.Tak proc to nezkusit? 😊

pepinav
autor
13. lis 2019

@lieselmeminger No nektere deti maji treba 100kousku pupinku a vice,tudiz to by asi nebylo jen o par minutach seskrabovani 😁

kotfi
3. pro 2020

Taky nás trápily molusky, dceři byli asi 2,5 a chytla je při návštěvě školky. Doktorka mě poslala na kožní, obvolala jsem asi 10 ordinací, někde řekli že děti neberou a jinde zase, že můžeme přijít nejdřív za 3 měsíce. Sice jsem se objednala, ale během toho čekání na vyšetření se jí to začalo rozlézat po ruce. Vyzkoušeli jsme nějakou drahou žiravinu, co nám doporučili speciálně na molusky v lékárně, to nám nepomohlo, pak jsme si řekli, že to seškrábneme nebo propíchneme a namažeme Bepantenem, jenže to byla hloupost dcerka měla v tu chvíli už asi 50 pupínků a většinu v oblasti podpaží a ze spodu ruky a na hrudi, takže tenhle nápad jsem vzdala asi u druhého pupínku. A představa, že by ji to měli seškrábnout na kožní, až nás konečně vezmou mě děsila. Na internetu jsem pak našla informaci, že někomu stačilo jedno koupání v moři a měl po problému. Napustila jsem dceři vanu, nasypala sůl do koupele, dala ji tam pár hraček a asi půl hodinky se tam náramě bavila, když jsem jí pak vyndala z vody, tak jsem koukala, že tam ty molusky plavou. Namazala jsem ji po koupání Bepantenem. Stačily 2 hraní ve slané vodě a molusky byli pryč a už se nikdy nevrátili. Teď jsou dceři 4 a pořád dobrý. Nakonec jsme na kožní nemuseli.