Může jít dítě ven, když má zánět v uších?

kotruska
25. únor 2015

Mile maminky, zapomnela jsem se zeptat doktora, tak prosim, jake mate zkusenosti vy? Dnes synovi (20 m) zjistili zanet v usich a nasadili antibiotika.Muze se s ditetem na kratkou prochazku nebo by se melo zustat doma nez se prasky doberou? Dekuju za nazory

sabuse1
25. únor 2015

v tomhle počasí bych radši byla doma, Nelča měla zánět pokaždé když bylo venku chladno a na orl nám vycházky nedoporučili, Ema měla na jaře kdy jí byly 3 měsíce a venku bylo teplo stejně jako doma tak s ní jsme ven mohli

lilli121
25. únor 2015

Já bych zůstala doma, vzhledem k tomu, že má antibiotika, měl by být vklidu (chápu, že se to u dětí nedá moc ovlivnit), ale ven bych ho nebrala.

kammka
25. únor 2015

zůstat doma po dobu braní atb + 2dny navíc, pokud není venku stejně, jako doma.. ale s ušima je potíž, může jim vaidt i vdechovaný studený vzduch, já bych ni neriskovala, je to přecijen zánět v hlavě a tam je to vždy o zánět CNS..

etinka
25. únor 2015

Antibiotika se nedávají pro legraci,ale protože je dotyčný nemocný.A pokud je nemocný,měl by to vyležet 😉 .U malých dětí samozřejmě ležení v posteli asi nejde,ale alespoň teplo a klidový režim.

klaarka
25. únor 2015

S ušima bych si vůbec nezahrávala a kor, když máte ATB. S těmi se nesmí ven.

lenkavd
25. únor 2015

Být tebou bych počkala, až odezní akutní zánět. Poté vzít dobrou čepici a na chvíli jít ven může (ne nějaké velké běhání a nebo kdyby mrzlo). Já jsem toho názoru, že dítě má dělat to, na co se cítí. Nějaké umělé držení v posteli fakt nechápu. Když mu nebude dobře, samo si lehne a nebude lítat (když se tedy uměle-léky nesnižuje teplota a tak). Není jediný důvod, proč by dítě, které bere ATB mělo ležet a nebo nesmělo ven. Tyto zažité stereotypy jsou fakt směšné.....

mandala
25. únor 2015

Pokud má dítě antibiotika na cokoliv, tak v tomhle počasí ven určitě ne.

aronek
25. únor 2015

U nás proběhl zánět středního ucha a antibiotika taky teď. Malý měl týden antibiotika, na kontrole se pořád nezdál, tak kapičky do nosu. S antibiotiky jsme nešli nikam, s kapičkami na chvilku chodíme. Předtím měl horečky, takže 14 dní nebyl venku, teď mu stačí půl hodina a je utahaný.

lu777
25. únor 2015

naše mladší měla zánět v uchu hodně krát... doporučuju určitě nechodit ven 😉 a pořídit si kapky Audiron - dají se objednat na internetu... super věc, u nás od té doby vše ok, jen je při rýmě musím nasadit IHNED (nekapu do ucha, ale mažu za ucho)...

a po dobrání atb určitě dát probiotika... a moc nechodit hned do kolektivu, po atb je dítě oslabené a lehce chytne něco dalšího...
probiotika jsou dobrá i jako prevence... a pořádná čepice - ideálně kukla, která zakryje jak hlavu, tak uši a krk... a nemusí se pak ani řešit šálo 🙂