Může za to očkování MMR?

janinaklinku
31. črc 2020

Dobrý den,
syn byl minulý čtvrtek očkován na mmr, bylo mu 15 měsíců. Dneska jsem si všimla, že si v chůzi jakoby přisedá a podlamuje se mu nožička. Myslíte, že to může mít souvislost? Doktorka říkala, že může mít maximalne horečku nebo vyrážku, mezi 6 a 12 dnem od očkování, o ničem podobném se nezmínila. Ani o tom,že je to pro děti nebezpečné. Toale asi doktoři neříkají.. Vím, jsem blbka, že si tohle nehlídam sama ☹ ale doufala jsem, že naše doktorka mi to třeba vysvětlí a poradí.

veronikav31
2. srp 2020

@pincola v Motole se dělá běžně všem dětem? Nebo jen tomu kdo o toto imunol.vysetreni požádá.imunol.protoze si neumím představit kolik to stojí při počtu narozených dětí v Praze.Ja ani nejsem z Prahy,takže za běžné vyšetření to nepokládám,jen za nadstandart.Ale přibližně vím kolik stojí imunologické vyšetření dospělého

zelenaesmolda
2. srp 2020
veronikav31
2. srp 2020

@zelenaesmolda hloubkové imunologické vyšetření stalo moji pojišťovnu v roce 2014 okolo 23 tisíc Kč,nevím jak se to pohybuje teď,ale podle mě přibližně podobně.u dětí se to bude asi trochu lišit,ale zadarmo to není,stejně jako ošetření u zubaře,pediatra,obvodaka apd.,to už jsou pěkné částky

zelenaesmolda
2. srp 2020

@veronikav31
to verim,ze to neni zrovna levna sranda

jednaholkaa
2. srp 2020

@zelenaesmolda Jinak nevim z jakeho zdroje si cetla tak optimistickou studii na ockovani, ale prodej vakcin je hlavne velky business v rukou soukromniku (ne statu!) takze aby dobre slapal, je mu treba taky delat reklamu. Jeste mimo jine, vite kdo je zodpovedny za nezadouci ucinky vakcin pri ockovani? Pediatr, ktery ji ji naockuje 🙂 Chytre ze.. jak jinak si pojistit, ze se ty NU budou reportovat co nejmin to jde..

veronikav31
2. srp 2020

@jednaholkaa no,vidíte a jeden takový soukromník sedí v čele státu...a není to prezident,do vakcín se zrovna on nehrne,i když by na koupi měl peníze

puhelin
2. srp 2020

@veronikav31 A co teprve p. Prymula a jeho stred zajmu

veronikav31
2. srp 2020

@puhelin tak o tom se raději nevyjadřuji.a kolik lidí se teď bude nechávat očkovat proti covidu?

puhelin
2. srp 2020

@veronikav31 Vzdycky se nekdo najde, koho zlaka, ze to bude zdarma (jako pokusni kralici).

veronikav31
2. srp 2020

@puhelin jenomže to budou i matky odmítající běžné očkování,proc by nechali očkovat děti proti nemocem které už u nás nejsou,kdežto covid je teď aktuální,ale v tuto chvíli je uz zmutovaný,takže každý stát vytváří vakcínu proti různé mutaci.kdyz bude vytvořena vakcína proti jádru (Dna) viru,nechám očkovat sebe i děti,ale pokud je to jen její odnož tak ne.vsechny děti mají v sobě koronavirus,jen jiný druh,ten základní a toho nikdo nebojí

zelenaesmolda
2. srp 2020

@jednaholkaa
a presne takhle vznikaji konspiracni teorie

kackakastanka
2. srp 2020

@veronikav31 kdyz ty promin placas pate pres devate a se vsim si hned hotova..., tak ano bezne nachlazeni je zpusobene koronavorim, je jich asi 5 existujicich, ktere neskodily, nezabijely, nebyly ani tak nakazlive..., ten rikejme mu cinsky je jiny, novy.... a ted uz ho take vsichni zname..., takze tech, co zpusobuji nachlazeni se opravdu neni treba bat..., a k tomu ockovani, az bude funkcni vakcina, tak bude primarne pro zdravotniky, stare lidi, a pro chronicky nemocne..., teprve az oni odmitnou se ockovat, z jakehokoliv duvodu, tak bude nabidnuta sirsi populaci... a bud si jista, ze neockujici maminky budou ty posledni, co by se daly ockovat.... pokud nespadaji do nektere z rizikovych skupin...., a jeste k tomu sledovani protilatek, ja treba, tim ze jsem jako mnoho jinych mela to stesti, ze jsem v detstvi mohla prodelat detskou nemoc zardenky a priusnice, tak zadne protilatky sledovat nemusim, protoze je mam dozivotni z prodelane nemoci....

veronikav31
2. srp 2020

@kackakastanka a jistá si sem,že běžně neockujici maminky své děti proti covidu naočkují,stačí pozorně číst,debat je všude plno,ať tady nebo jinde.no a kolik takových vnoučat s běžným nachlazením nakazilo prarodiče,kteří se s něčím lecili a pak mu to zpusobilo zdrav.problemy?vidis to a já zarděnky a příušnice neprodělala,proto sleduji protilátky,je na každém co chce-nechce sledovat.

jednaholkaa
2. srp 2020

@veronikav31 Ja neockuju a nenaockovala bych ani proti covidu..

kackakastanka
2. srp 2020

@veronikav31 ok, tak tedy ani deti urcite proti covidu ockovat nebudou, opravdu jsem spatne cetla..., a jinak uz ted tvemu komentu nerozumim... a snazila jsem se rict, ze kdyby nebylo zavedeno povinne ockovani proti zardenkam a priusnicim, vetsina deti by je prodelala, zocelila by si tak imunitu v detstvi, kdy je prubeh vesme bezproblemovy, a tyto nemoci maji pro vyvoj imunity svuj vyznam, a nejake protilatky by je z ockovani vubec nezajimaly...

puhelin
2. srp 2020

@veronikav31 Ja urcite svou rodinu, ani sebe, naockovat nenecham. Neockujeme se ani proti chripce.

elwe
2. srp 2020

@sudylichozrout promiň, ale to si říkáš novinářka? Naprosto zkratkovitě hodit všechny do jednoho pytle? To bych od racionálně uvažujícího člověka fakt nečekala

sudylichozrout
Autor odpověď smazal
Zobraz
sudylichozrout
2. srp 2020

@elwe A ano, troufam. Je to muj soukromy nazor, ktery je podporeny nejakymi zkusenostmi. Jako soukroma osoba, zvanici na babskem foru, si mohu dovolit uplne s prehledem tento svuj nazor vyjevit. Nicmene jako profik bych nikdy nedala tento nazor do sveho textu, pokud by to nebylo zadouci vzhledem k povze onoho textu (napriklad komentar) 🙂 A pokud bych tak ucinila, melo by to samozrejme urcitou stabni kulturu 🙂 A krom toho, pisu o uplne jinych vecech, nez jsou vax/antivax a vubec, nez jsou maminky.
Profik ucetni zna take bambilion zpusobu, jak na tvrdo obrat stat na danich, verim tomu, ze se s nimi obcas nekde pochlubi, ale pokud pracuje, pracuje dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi, takze by danove uniky nikdy nepodporoval.
Toz asi tak 🙂

lucka662006
8. srp 2020

@veronikav31 Ahoj, "podepisují se papíry", tzn. že když je nepodepíšeš, tak Ti dítě naočkují nebo odeberou nebo co se bude dít? A co v těch papírech je? Někdo jen říká, že bude buzerace ze školky, ale v zákoně je i pokuta....

veronikav31
9. srp 2020

@lucka662006 Neockovane dítě do školky nevezmou(maximálně do nějaké dětské skupiny),dokladas podepsané papíry a potvrzené papíry od pediatricky že dítě je očkované. Pokud rodič nesouhlasí s očkováním podepisuje se papír,že nesouhlasí s očkováním.Dítě ti nikdo odebrat nemůže. Jen toto je povinné očkování a v některých případech může být pokuta.vim o pár případech,že dítě očkované nebylo a přesto pediatrička podepsala že očkované je,pak na ni přišlo udání,přišla o licenci.

kuttu
9. srp 2020

Ja dcdru nechala naovkovat povinnými vakcinami a nepovinnymi jako je meningokog atd....ale na covid nenecham ovkovat ani sebr ani jí...nenecham se ockovaat ano na chripku a to hsem zdravotník pracujici na plicnim odd,kde je v době chřipek,spousta pozitivnich pacientů...oni ustenku nenosí,ja ano,ale ne úplně ke kazdemu s nikdy jsem se chripkou nenakazila a za tu dobu co vidim,je oro me chripka mnohem tezsi onemocneni nez nejakej covid....totalne me toci do běla,jak rikaj,ze v nejnakazenejsim okrese je pozitivnich 40 lidi na 100000 obyvatel,a t9 se jeste ani neví,kolik z nich má nějaké priznaky...a pri epidemii chripky je nemocnych...tzn.ze maji priznaky,protoze jdou k lékaři vice jak 1000 na 100000 obyvatel...takze covid neni žádná epidemie

kikca88
9. srp 2020

@janinaklinku a neměl třeba klíště? Toto dělal kamarádce syn co měl boreliózu:(

janinaklinku
autor
9. srp 2020

@kikca88 klíště jsem u něho nenašla a to se ho snažím prohlížet důkladně. Ale dělá to pořád, už tedy nenapadá na nožičku, ale chvílemi chodí jako důchodce o hůlce. Přítel tvrdí,že si jen tak hraje, mě to přijde ale zvláštní

kikca88
9. srp 2020

@janinaklinku- věřím je to dost nepříjemný... kamarádcin syn to též tak dělal, protože ho bolelo myslím koleno... též neměl klíště, ale boreliózu přednáší i komáři:( .
Já i ze kusenosti z rodiny( nebudu to tu psát a ani strašit) bych šla na sono a vzala krev a nenechala se odbít.
Může samozřejmě napodobovat, může ho to bolest z růstu ale pro klid v duši raději pořešit , budu držet pěsti....

parva
18. čer 2023

Pokud si to někdo přečte, tak my máme potvrzené po mmr - 11.den se dítěti podlamovat noha a v nemocnici našli zánět kloubu. Pediatra, která nás tam poslala, to rovnou označila za NU po očkování. Měli jsme dávat nurofen a nesměla na nohu stoupat a chodit. Píšu to ještě před týdenní kontrolou. Snad to bude ok. Ještě mám v plánu nějak tělo vyčistit.

janinaklinku
autor
18. čer 2023

@parva syna to naštěstí po pár dnech přešlo, dětské jsem to říkala, ale nepřikládala to za následek očkování. Přeji brzké uzdravení