Může za to očkování MMR?

janinaklinku
31. črc 2020

Dobrý den,
syn byl minulý čtvrtek očkován na mmr, bylo mu 15 měsíců. Dneska jsem si všimla, že si v chůzi jakoby přisedá a podlamuje se mu nožička. Myslíte, že to může mít souvislost? Doktorka říkala, že může mít maximalne horečku nebo vyrážku, mezi 6 a 12 dnem od očkování, o ničem podobném se nezmínila. Ani o tom,že je to pro děti nebezpečné. Toale asi doktoři neříkají.. Vím, jsem blbka, že si tohle nehlídam sama ☹ ale doufala jsem, že naše doktorka mi to třeba vysvětlí a poradí.

wahu
2. srp 2020

@veronikav31 aha, takže dospělé učitelky se nechávají v pravidelných intervalech přeočkovat na tetanus, záškrt, černý kašel, obrnu, hemofila, hepatitidu B, spalničky, příušnice a zarděnky. Plus k tomu samozřejmě i na pneumokoky. A vy osobně se pravidelně očkujete také v např. pětiletých intervalech?

veronikav31
2. srp 2020

@wahu já si nechávám dělat testy na výši protilátek,pokud by byly nižší tak se nechám znovu očkovat. Protože třeba starší ročníky nejsou běžně očkovaní vubec.a jinak tetanovku si nechávám přeočkovat po 10 letech-pravidelne,stejně jako si hlídám protilátky na příušnice,zda jich mám dost,dříve byla jednosložková vakcína-tu má chlap,ja jsem pozdější ročník a mám dvousložkovou.s každým rokem protilátky můžou klesat a je na každém aby si to hlídal

wahu
2. srp 2020

@veronikav31 necháváte si měřit protilátky na všechny výše zmíněné nemoci? Pořád jste mi ale jasně neodpověděla na můj dotaz týkající se personálu školky.

veronikav31
2. srp 2020

@wahu ano,nechávám si měřit protilátky na tyto nemoci.zda se pravidelně přeočkovaji,pokud vím tak na očkování chodí.ja naším ucitelkam věřím,není to jen učitelka že tam dám ráno dítě a nezajimam se o nic,dost mluvíme o rodinách,oni o své,já o své.i o tom co se dělo během karantény kvůli viru.

sudylichozrout
2. srp 2020

Vsechny antivax, domorod, bioeko maminy jsou antivax a bioeko pouze do okamziku, kdy nastane nejaky problem. V ten moment se jejich pristup radikalne meni a ony jsou schopne vyhrozovat pravniky za cokoliv, co se jim v oblasti zachrany zivota jejich ditete zda podcenene. Tyhle matky pak nejvic nadavaji na ceske zdravotnictvi a maji plna usta kecu o tom, jak jsou lekari arogantni a ze nepomohli tak, jak meli.
🤦

zelenaesmolda
2. srp 2020

@jednaholkaa
cerny kasel se u nas diky povinnemu ockovani skoro nevyskytuje.zato treba v UK se vyskytuje docela casto,tusim dva roky zpet tam byla epidemie jak cerneho kasle tak myslim,ze to byly spalnicky.tak to dopada,kdyz proockovanost populace klesne...

pincola
2. srp 2020

@zelenaesmolda Mě říkala dětská, že černý kašel tu je celkem dost!!!!

zelenaesmolda
2. srp 2020

@sudylichozrout
presne tak!

sudylichozrout
2. srp 2020

@pincola Je, vozi ho sem cizinci z vychodu, co tu hakuji. To same plati o TBC.

zelenaesmolda
2. srp 2020

@sudylichozrout
a taky krome cizincu si lidi nehlidaji preockovani.nevim jak tady,ale v UK me v tehotenstvi preockovali kombinaci tetanus,cerny kasel a zaskrt a doporucuji i preockovat cleny domacnosti protoze od nich to dite chytne nejcasteji...

jednaholkaa
2. srp 2020

@zelenaesmolda Ano, epidieme spalnicek a cerneho kasle jsou v UK napriklad jsou, akorat si pletes v tom, ze to ma za vinu nizka proockovanost populace, ono pri tech epidimiich to chytnou z nejvetsi casti naockovanci kteri nemaji protilatky prave..

alcar
2. srp 2020

Necetla jsem diskuzi, ale muze to souviset i se vpichem do zadecku (pokud byla injekce tam). Ten hyzdovy sval muze celkem dost bolet i mesic po ocku. Jinak ja tukam, dneska jsou moji kluci 13 dni po Priorixu a zatim se na nich nic neprojevilo - ani dupy je neboli, tak snad to tak zustane. 🙂

jednaholkaa
2. srp 2020

@veronikav31 Uvazujete velmi zjednodusene 🙂 Ze jeden chlapecek mel ekzem pred ockovanim, jeste neznamena, ze u nekoho jineho kdo ekzem nemel ho nemuze ockovani naopak rozjet (kamaradky holcicka mela presne takovou reakci). Neni to otazka jenom DNA, ale cele kombinace veci.. Strava, imunita, ockovani, atb a tak dale. Ja zdravotni potize ani postizeni nastesti nemam, kdysi davno jsem ockovana byla, ale to se jeste ockovalo monovakcinami, urcite nic jako dnes hexa apod., jejiz koktailovy efekt neni vubec znam. Tzn, testuji se vakciny v hexe kazda zvlast, ale ne to co muze vyvolat jejich podani v kombinaci..Navic srovnat to cim jsme byli ockovani my a cim jsou nase deti je bezpredmetne i kvuli tomu, ze vsechny ostatni faktory, ktere maji vliv na imunitu a zdravi cloveka jako napr zivotni prostredi, prumyslove zpracovani potravin atd se velmi rychle meni...

jednaholkaa
2. srp 2020

@sudylichozrout Proste se ty jak rikas “bioeko maminky” zajimaji o zdravi svych deti, a nenachaji si system kalet na hlavu, na tom neni nic spatneho. Me naopak prijde, ze se to na techto forech hemzi diskuzemi proockovacich maminek, jejichz dite je najednou poskozene ockovanim, a oni se divi, ze od toho pediatri davaji ruce pryc a za vsech okolnosti tvrdi, ze to s ockem nic spolecneho nema.. A zacinaji premyslet jestli je to pro jejich dite vubec dobry napad. Fond na odskodneni deti poskozenych ockovanim nam v CR bohuzel jeste chybi, v USA uz vyplatil miliardy dolaru. No nic, ale stejne si budem lhat do kapsy, ze vakciny jsou bezpecne.

veronikav31
2. srp 2020

@jednaholkaa s hliníkem a jinými jedy za nás super kombinace...Dna je základ a pokud je něco poškozené tak to souvisí hlavně s Dna,stejně jako různé nemoci,to bych fakt do souvislosti s očkováním nedávala, samozřejmě strava je druhá věc. I proto si myslím,co jsem psala,tak si neockujte,ale v případě problémů děti bych to nechala rodiče zaplatit

sudylichozrout
2. srp 2020

@jednaholkaa Ja nemam, co rict. Musela bych byt impertinentni, a to nechci. Nic, nechame to byt. Ale moc, moc a moc obrovsky s tebou nesouhlasim a preji ti, at mas kliku a tve dite se nikdy nerycne o plot. Mohlo by dostat tetanus a umrit.

zelenaesmolda
2. srp 2020

@jednaholkaa
tak kdyz nemaji protilatky tak jakoby nebyli naockovani...je treba se cas od casu nechat preockovat

zelenaesmolda
2. srp 2020

@jednaholkaa
ja jsem pred par mesici cetla nejakou studii ohledne ockovani a tam ve zkratce psali,ze lidske telo by sneslo cca 10 000 davek ruzneho ockovani.Oproti tomu je hexa fakt nic...
Podle me to spise ty maminy potrebuji na neco svest a ockovani je tak nejak po ruce.

pincola
2. srp 2020

@zelenaesmolda Nezlob se, ale vůbec nevíš o čem tu píšeš. Jak který člověk. Většina lidí očkování snese bez problémů, ale některé děti to může vážně poškodit. Jakmile se vyskytnou nějaké obtíže, má se očkování stopnout a počkat. V očko centru Motol dělají i podrobné imuno testy, zda ty reakci byly k očkování, nebo ne. To je jako bys řekla, že normální člověk může spát v kvetoucích trávách a nic mu to neudělá, nebo, že může sníst pekáč ryb. Většina ano. Některé to ale může zničit. každý organismus je naprosto jiný a chce to vyšetření.

zelenaesmolda
2. srp 2020

@pincola
samozrejme,ze nekdo nejakou reakci mit muze ale to jeste neznamena,ze je ockovani nebezpecne a je treba se mu vyhybat.daleko vice lidi ma alergii na orechy nebo mliko a taky ho nikdo nepovazuje za nebezpecne.

pincola
2. srp 2020

@zelenaesmolda Je to nebezpečné pro někoho, kdo má nějaké zvláštní reakce, jako třeba, že po očkování se mu špatně chodí, to by se mělo vyšetřit a stopnout očkování, než se to vyšetří. Jasně, že většina dětí snáší očkování výborně. A pro malé procento je očkování nebezpečné. A ne, že nikdo nepovažuje ořechy za nebezpečné. Většině lidí neškodí a pro někoho nebezpečné jsou. Nic bych plošně neoznačovala, jako "nebezpečný" nebo "bezpečný". Pokud někdo neočkuje jen tak, dobře to není, ale proč to tak je?

zelenaesmolda
2. srp 2020

@pincola
problem je v tom,ze vetsina matek se toho chyti a nebudou chtit ockovat protoze sousedcin Petrik po ockovani mel nejaky zdravotni problem.Uz jim nevysvetlis,ze i kdyby s tim ockovani souviselo tak je to tak mala pravdepodobnost,ze spis jim hrozi trvale nasledky te ockovane nemoci.

veronikav31
2. srp 2020

@pincola a jak to chceš vyšetřit?aby se vědělo že to opravdu je z toho očkování,to by mě fakt zajímalo

zelenaesmolda
2. srp 2020

@veronikav31
imunologie?tam by meli umet zjistit alergickou reakci na konkretni latku ne?ale nejsem doktor tak tipuju

20190418
2. srp 2020

@sudylichozrout to je teda názor jako z diskuze v Blesku. Podle tvych nazoru asi moc ekobio matek neznáš, tak jak víš, že za svá rozhodnutí neberou zodpovednost a v případě problémů hází vinu na ostatní? Podle mě to je právě naopak. Ja sice žádná ekomatka nejsem, ale syna jsem očkovala až od roku. Zcela vědomě a na základě mnoha informaci, které jsem si zjišťovala. Dala jsem si na misku vah nebezpeci oněch nemoci a nebezpečí časného ockovani a vedome se rozhodla syna očkovat až po roce, v době kdy už jsem alespoň trochu věděla, jakou má fyziologickou naturu. A pak jsem si stejne vědoma dala na misku vah riziko MMR vakcíny a problémy, které naše legislativa neockovanym "zarucuje" a syna v 3,5letech na MMR naockovala. Protože i když jsem z té vakcíny nebyla nadšená, tak vyloučení např.ze skolkoveho systemu mi za to nestalo. A taky jsem uz věděla, že za svých krasnych 3 a pul let nebyl ani jednou nemocny a jeho telu jsem věřila. A kdyby chytl cerny kašel pred očkováním hexou nebo skalničky pred MMR, tak by mě rozhodně nenapadlo z toho vinit kohokoliv jineho než sebe. Ale k doktorum bych samozřejmě šla. Proc taky ne? Drtive většině úrazu a nemoci se da předcházet. Proc lidi špatně jí, proc jezdi autem, proc lezou na hory? Tohle všechno jsou rizikové zalezitosti, tak každý kdo jen nesedí doma na zadku nebo 100% nepředchazi všem moznym rizikům (je to vůbec možné?) by tedy nemel nikdy vyhledat lékařskou pomoc? A pokud lékaři nedělají svoji práci, tak je samozřejmě na miste se proti tomu ozvat. Pokud bych tedy náhodou sla se svým neockovanym synem k lékaři a on namísto toho, aby nám poskytl lékařskou péči, by mi začal dělat přednášku o tom, ze jsem mela očkovat, tak si na něj samozřejmě budu stezovat. To ale neznamená, že nenesu za svoje dite zodpovědnost nebo ze z jeho nemoci někoho obviňuji.

veronikav31
2. srp 2020

@zelenaesmolda teoreticky ano,ale prakticky to není až tak snadné.me třeba vadí pšenice,ale i přitom testy mám negativní a přesto,když s ním takové jídlo,tak mě je těžko,jsem nafouklá.jedine jak to zjistit je gastro.

zelenaesmolda
2. srp 2020

@veronikav31
a vadi ti konkretne psenice nebo lepek?

pincola
2. srp 2020

@veronikav31 Jsou určité markry v imunitním systému, když se udělá imunol.vyšetření, vyjde nezralá imunita. Dělají to v Motole standartně. A není to tak, že porucha je z očkování, ale je v těle nachystaná a očkování ji spouští. takové děti mají mít speciální očkovací plán. Omlouvám se, už nemám čas se té debatě věnovat. Koho to zajímá blíž kontaktujte FN Motol dětské očkovací centrum.

jednaholkaa
2. srp 2020

@pincola Ano, bohuzel ve 3 mesicich kdyz prijde kojenec na hexu, pediatr nema sanci pri bezne kontrole poznat komu to ockovani poruchu spusti a mel by tudiz mit individualni plan..

sudylichozrout
2. srp 2020

@20190418 Nevim, jak vypadaji diskuze na Blesku, nectu ani Blesk, ani diskuze pod nim, takze nemohu soudit. Muj nazor je, jaky je. A mam k nemu sve duvody, dospela jsem k nemu na zaklade nejakych zkusenosti.