Může za to očkování MMR?

janinaklinku
31. črc 2020

Dobrý den,
syn byl minulý čtvrtek očkován na mmr, bylo mu 15 měsíců. Dneska jsem si všimla, že si v chůzi jakoby přisedá a podlamuje se mu nožička. Myslíte, že to může mít souvislost? Doktorka říkala, že může mít maximalne horečku nebo vyrážku, mezi 6 a 12 dnem od očkování, o ničem podobném se nezmínila. Ani o tom,že je to pro děti nebezpečné. Toale asi doktoři neříkají.. Vím, jsem blbka, že si tohle nehlídam sama ☹ ale doufala jsem, že naše doktorka mi to třeba vysvětlí a poradí.

nekiaxy
31. črc 2020

@janinaklinku nemyslím si, že by za to mohla MMR.

sudylichozrout
31. črc 2020

Nemyslim si.

veronikav31
31. črc 2020

nemyslím si,že by za to mohla MMR, obě naše děti byly očkované Mmr,ale ani jeden toto nedělal, ani neteře,ani děti mých kamarádek. teplota, vyrážka, rozjetí ekzému to být může,ale toto ne.Může to souviset s něčím jiným.Co by na očkování Mmr bylo nebezpečné?teda,kromě nežádoucích účinků,které nemá každý

jjasmina
31. črc 2020

Nemyslím si

pincola
31. črc 2020

Může to být MMR, měl ještě jiné příznaky? Horečka? Pláč? Zkus zavolat do očkovacího centra Motol a zeptej se tam!

kate013
31. črc 2020

já si naopak myslím, že může...tohle není jediný případ, který v souvislosti s očko a konkrétně s MMR čtu... a ano, doktoři ti to neřeknou, dokonce je opravdu složité i to. aby vám uznali jako následek očkování ... Sledovala jsem jednu maminku, kde její chlapeček měl takový následek, že se ani neudržel na nožičkách..ale dobře to dopadlo, tak držím palečky, ať je maličký v pořádku🙏

veronikav31
31. črc 2020

@kate013 a bylo to prokázané,že je to skutečně od Mmr? v dnešní době bych řekla,že pokud se to jednoznačně neprokáže,že je to strašák rodičů neočkovat Mmr a pak když se něco stane a dítě není očkované,tak může mít ještě horší následky.samozřejmě,že je to jiné,když dítě nebo někdo v rodině má genetické problémy

pincola
31. črc 2020

MMR a každé očkování souvisí s imunitu. Imunita a buňky centrální nervové soustavy mají stejnou kmenovou buňku. A přes tu kmenovou buňku, když je v nepřiznivém stavu imunita, může se to projevit, jako neurologický problém. Proto mají děti po očkování neurologické reakce. Zdroj: Mudr Škovránková FN MOTOL.

janinaklinku
autor
31. črc 2020

Horečky ani častější pláč jsem u něj nezaznamenala. Dopoledne ještě normálně běhal, až teď odpoledne se zvedl a začal chodit špatně, po pár minutách vypadal hrozně unaveně a chtěl se mazlit, teď spinká, snad se tedy z toho vyspí a bude dobře.

pincola
31. črc 2020

@janinaklinku Zkus zavolat pro klid duše do toho Motola!!! Oni jsou tam fakt vlídní, řeknou ti, jestli tohle vídají, jako reakci, nebo ne. Mrzí mě to. Ať jste brzy fit🙂

kate013
31. črc 2020

@veronikav31 to nevím, úplně přesně si to nepamatuju...ale třeba naše doktorka mmr neockuje, dává místo toho něco jiného...

pabka
31. črc 2020

@veronikav31 přesně tak, prokázat přímou souvislost je těžké, kamarádky syn byl objednán na očkování, dostal rýmu, tak nesli. V následujících dnech dostal epileptický záchvat. Kdyby na očkování bývali šli, přisoudili by to nejspíš tomu...

lora1987
31. črc 2020

V příbalovém letáku se jako jeden z vedlejších účinků uvádí bolestivost kloubů a svalů, takže ano, klidně to souviset může.

versatilka
31. črc 2020

může to být po očkování a nemusí. Můžou ho po očkování bolet klouby, svaly. Určitě bych dítko sledovala. A pro klid duše klidně zavolala do Motola.

lutu11
31. črc 2020

Ahoj, meli jsme neco podobne. Po vakcíne SE syn odpoledne ani nepostavil na nohy. Vyspal SE z toho a bylo to v poradku. Ale u nás to mohlo byt spatnym pichnutim. Pretože to bylo bezprostredne par hodín po.

olga_
31. črc 2020

@kate013 A co dává? Neznám žádnou alternativu.

veronikav31
31. črc 2020

@kate013 taky by mě zajímalo co tvoje doktorka dává místo Mmr

lora1987
31. črc 2020

@olga_
@veronikav31 jeste existuje Trivivac.

olga_
31. črc 2020

@lora1987 Je to taky živá vakcína?

20190418
31. črc 2020

Kamaradce po MMR dcera dva dny skoro nechodila. Pak nastesti v pohode.

veronikav31
31. črc 2020

@lora1987 Trivivac je stará vakcína. A účinná při podání 2 dávek. V době kdy se Trivivac běžně očkoval(byl hrazen státem) byl Priorix hrazen rodiči. Pak začal být nahrazován Trivivac nahrazován Priorixem

lora1987
31. črc 2020

@veronikav31 diky za upozorneni, beru tedy zpet a vracim se do soucasnosti 🙂

petrak15
31. črc 2020

Jsou dvě vakciny, Priorix a mmrvax Pro.

petrak15
31. črc 2020

Starší dcera má Priorix a druhá šla na novou vakcinu, já v nervu, že jsem o ní neslyšela, doktorka říkala, že je setrnejsi a ona uz Priorixem ockovat nebude.

janinaklinku
autor
31. črc 2020

Tak tchýně mluvila se zdravotní sestrou co sem jezdí na chalupu a ta říkala, že to může být od toho, ale i nemusí. Že je to neurologické, že ho máme hlavně hlídat, že by mohl dostat epileptický záchvat. To mě vážně neuklidnilo..

jednaholkaa
31. črc 2020

@janinaklinku Muze a presne proto zadne ockovani nedavam, to radsi priusnice nez tohle.. Mrzi me to, doktori o tom nemluvi.

lucka662006
31. črc 2020

@jednaholkaa Můj názor je, že ten, kdo nedává očkování, hřeší na to, že nemoci skoro vymizely, protože valná většina ostatních očkovaná je. Něco jako vedlejší účinky si riskujte vy ostatní... nemoc je díky vám skoro vymýcená, tak já očekovat nebudu.... Kdyby se některé nemoci běžně vyskytovaly, maminky by byly ještě rády, že mohou nechat své děti proti nim očkovat. Nevím, jak prokázat, že určitá potíž je důsledkem očkování, a myslím, že to neví ani běžný pediatr. Řekne maximálně "přijďte se radši ukázat", ale tím to pro něj končí a pak už je vše na rodiči. Náš syn měl po MMR horečku 4 dny, která začala 8. den po očkování, byla to jeho nejvyšší teplota v životě a byl úplně vyřízený. Doktorka se ještě vysloveně divila, z čeho to má, že by měl jen mít zvýšenou teplotu, to je citace, a řekla dávejte léky na snížení teploty, no to by mě teda fakt bez ní nenapdalo, dnes když si na to vzpomenu, tak mě to pěkně štve, ale tenkrát člověk byl ve stresu, jen aby to už přešlo a nemohl s dítětem s horečkou někde lítat a dokazovat, že to má z očkování. A pak to přešlo. Ale bylo to fakt hnusný.

veronikav31
1. srp 2020

@jednaholkaa prošla jste si příušnicemi?

lora1987
1. srp 2020

@jednaholkaa ani hexu?

kackakastanka
1. srp 2020

@janinaklinku velmi pravdepodobne to reakce na ockovani je, nezadouci ucinky teto zive vakciny zde http://www.pribalove-informace.cz/priorix-injekce/ moji kamaradky dcerka prestala skoro chodit, rekli jim, ze maji nasadit leky na revma, nenasadili, vycistli ji telicko a krev po tom ockovani, chodili k lekarce a mimo jine podavali homeopatika, holcicka je dnes v poradku..., ockovani mmr je nebezpecne, at si kazdy rika, co chce, kdyby byly monovakcina na spalnicky, dam je ji, za meho detstvi mely deti normalne jako male priusnice a zardenky, vsichni to prezily a ziskaly dozivotni imunitu... toto je pro me masakr, co se rve do batolat