Můžou to být neštovice?

lukaseklukasekd
2. zář 2016
Zdravim..mala byla 2dny unavena a spala a byla hodnoucka..jinak je to certik...rano mela 3 pupinky..na cele - to ma hodne oslivy, na zadech a na nozce.Dr nevi co to je od komara to neni..vypadaji jako puchyrky...na cele to ma s vodickou.. V po mame jit na kontrolu
samaber
2. zář 2016
Máme to stejné už podruhé. Neštovice to nejsou (alespoň to naše). Je to od nějakého hmyzu
samaber
2. zář 2016
A to co má teď na těle se udělalo dnes i mě (něco mě muselo kousnout)
lukaseklukasekd
autor
2. zář 2016
A tohle ma ted
samaber
2. zář 2016
Malá má to stejný. Vyfotila bych to ale spí, stejnej "džoganec" měla před 14 dny a pak se to zahojilo a zmizelo.
tifanyt
2. zář 2016
Nestovice to nejsou urcite...zkuste namazat Fenistilem.
lukaseklukasekd
autor
2. zář 2016
Dekuju
samaber
2. zář 2016
@lukaseklukasekd v domě máme dost komárů....
jika10
2. zář 2016
Malá má to samé a komáry doma nemáme. Taky nikdo neví, co to je. Snad to zmizne. Má asi 5 ťupínků. Nikdo jiný z rodiny to nemá
lukaseklukasekd
autor
2. zář 2016
@samaber ja sem tu zadneho nevidela...to je divny...
lukaseklukasekd
autor
2. zář 2016
Asi plasim, ale stve me to, ze nevim co se deje..
tifanyt
2. zář 2016
Dcera si podobne privezla z chalupy. Premysleli jsme,co to muze byt a nakonec jsme vyhodili a vymenili matraci. Nemate nejakou starsi? Mohlo by byt neco v ni.
lukaseklukasekd
autor
5. zář 2016
Tak na celicku ji to prasklo a ma stroupek...na nizce si to rozskrabala..dr rekla, ze to vypada na nestovice.
bachovy_esence_poradna
5. zář 2016
mohou to být neštovice, viděla jsem podobné pupínky když probíhali ne úplně klasicky, ve slabší formě..
ale může to být i něco jiného (hmyz, něco z bazénu, nějaký virus), bohužel u těch kožních nemocí je to často těžko rozeznatelné...
určitě hlídat, aby neškrábala, případně dezinfikovat... uvidíte jak se to bude vyvíjet dál, ale pokud neměla teplotu nebo další příznaky doteď, tak spíš nebudou...
tifanyt
5. zář 2016
@lukaseklukasekd Neštovice ale nepraskají, ale zasychají.
Opravdu bych na ně moc nesázela...Lékař by to měl tedy poznat s určitostí, ale podle dvou fotografií v úvodu mi to opravdu jako neštovice nepřipadá. Máte více fotek? I toho na nožičce? Jak jde výsev?
lukaseklukasekd
autor
5. zář 2016
1. Nozka
2. Celicko
Nic dalsiho....dr.doslova nevi...az pujde do skolky tak ji veme krev, jestli tam ma protilatky a jestli se ukaze ze ne...bude ockovana nez pujde do skoly- jeji slova
lukaseklukasekd
autor
5. zář 2016
A pry- muzou to byt nestovice a muze je i dostat znova..tak si mam asi vybrat.

Hlavne, ze ji nic neni...
tifanyt
6. zář 2016
@lukaseklukasekd No vesměs o nic nejde...jestli to neštovice nejsou, tak je s nástupem do školky prostě dostane a uvidíte 🙂
Neštovice už by znovu opravdu dostat neměla - to se spíš paní doktorka jistí, pro případ, že by to neštovice nebyly.
To jsou jenom takto 2 pupínky? Ten výsev se u neštovic pohybuje jinak.
Samozřejmě může někdy zůstat u pár pupínků, ale thle se mi nezdá.
Ale neviděla bych v tom nic hrozného - fakt možná jenom štípnutí nebo nějaká reakce. Jestli se hojí, tak to bude určitě v pořádku 🙂
bachovy_esence_poradna
6. zář 2016
@lukaseklukasekd neštovice se mohou opravdu objevit znova pokud jsou hodně slabé...

větší efekt než očkování má z mojí zkušenosti pokud dítě neštovice prodělá...
ve školce je většina dětí chytí... čím dříve tím lépe, většinou v mladším věku mají lehčí průběh (ale samozřejmě to nemusí být pravidlo)

Sem začni psát odpověď...

Odešli