Myslíte, že je to už na pohotovost?

Holky syn 10m je od včera nesvuj, večer zvracel a měl zvýšenou teplotu , uplakany a já bezmocna protože od narození jsme žádné problém neměli s Dominickem, a před chvili jde naměřila ze zadecku 39,4. Utrela ubrouskem vlhcenym a udělala zabaly kotniku i zápěstí ráno jdu stopro k dr.ale nevím jestli by nebylo lepší ted na pohotovost?? Chce se mu spát tak zkousime usnout v kočárku..uvidime jak to bude dal. Je mi moc líto broucka když nevím jak mu mam pomoci kéž bych mohla trpst za něho ☹

magdalenax
17. dub 2016

No nezlob se na mne, ale takhle malý dítě a ty se ptáš tady? to snad nemyslíš vážně

musilovasimonamuchova
autor
17. dub 2016

Tak snazim se mu nejprve pomoci tak ze se pokouším o to aby teplota klesla ulevit mu.

majkoz
17. dub 2016

@musilovasimonamuchova Pokud pořád topí a nespí- udělala bych chladivou lázeň-tzn z komfortní teploty přecházet na vyloženě studenou, pak zabalit a spát.Pokud spí, tak bych ho nechala spát, ať spánkem nabere sílu. Může se jednat o virovou infekci, která brzy odezní, ale teploty vysoké jsou normální. Srážet teplotu a zítra bude líp! Lehnout si k němu-tím budeš klidnější...Držím pěsti

magdalenax
17. dub 2016

@musilovasimonamuchova Uvědomuješ si, že tak vyskoká teplota může takhle malému dítěti poškodit mozek? Tzv. mozková plena a je průšvih na světě? Já nechápu, proč si děti pořizují děti, na té pohotovosti jsi měla být už dávno a nebo i k tak malému dítěti doktor přijede.
Kdyby bylo malýmu patnáct, tak bych to pochopila, ale u takového prcka? Já jsem pomalu nespala a hlídala svýho kluka, když měl čtyřicítky horečky a to mu bylo dvacet!!!!!

musilovasimonamuchova
autor
17. dub 2016

@majkoz ano udělala jsem mu zabaly a už mi usíná v kočárku. Ráno letím k dr.. Jak říkám od narození jsme neměli zafne potíže s teplotami tak už to na nas prislo nyní, jsem z toho taky cela nesva první jorecky tak nevím co udělat drive. Dekuji za prispevky

musilovasimonamuchova
autor
17. dub 2016

@magdalenax nezlobte se ale pisi zde o radu a ne o to aby me tu ještě někdo víc rozhodil než momentálně jsem..prez den byl velké ok akorát večer zase začali teploty a když vidím ze chce spát tak jsem tu porad s nim a nechat ho odpočinout a jak jsem už psala ráno půjdu k doktorce..

kvakuska
17. dub 2016

@musilovasimonamuchova dej zábaly nebo Nurofen a pokud mu teplota klesne, tak nemusíš jezdit na pohotovost, jen si ho dej na noc k sobě a občas ho zkontroluj ... pokud nebydlíš mimo civilizaci a nemáš na pohotovost daleko, tak zůstań s malým doma a jen ho hlídej ... důvod může být jakýkoli, třeba šestá nemoc takhle začíná ... k zubům to také může být ... u dětí je to někdy rychlovka, teplota rychle příjde a stejně tak rychle odejde ... držím palce 😠

magdalenax
17. dub 2016

@musilovasimonamuchova To si mysli co chceš, ale mít 10-ti měsíční dítě v horečce, jakou si uvedla, tak okamžitě volám doktora, nebo jedu na pohotovost a nebudu se ptát tady, že možná dostanu radu, ale co Ti to tu budu psát, on Ti to lékař vysvětlí

musilovasimonamuchova
autor
17. dub 2016

Dekuji no malý mi je povětšinou u prsa vzhledem k tomu ze nepouzivame dudlika tak se uklidnuje u prsa, už usnul tak snad to bude co nejdřív ok. Většinou spi malý s nami když se v noci zbudi tak je fakt ze me chce hned cítit a usne znovu. Včera taky s nami spinkal

kuratkol
17. dub 2016

@magdalenax Nechápu, proč ji strašíš. Teplota měřená v zadečku se ještě odečítá. Rozhodně lepší se zeptat tady, než nedělat nic. A taky si po osobní zkušenosti myslím, že sedět 2-3 hodiny na pohotovosti s horečkou by mu spíš přitížila, než pomohla...
@musilovasimonamuchova Já bych už dala Nurofen, aby teplota klesla a trochu se vyspal. Pokud nedáváš, tak ho fakt v noci hlídej.
Nám jednou vyletěla teplota na 40 stupnu za 15 minut a nedalo se to ničím srazit. Volala jsem tehdy záchranku, ti stejně přijeli až za hodinu (malý měl cca 3 měsíce) a ve 3 ráno nás nechali s horečkou s autosedačkou před nemocnicí....

majkoz
17. dub 2016

@musilovasimonamuchova Neboj se, to bude dobré. Malé děti mívají i vyšší horečky. Na jednu stranu je teplota dobrá- tělo se s tím pere, na druhou stránku už to je 'moc" a hledá se důvod a pohotovost. Znám;) Buď v klidu a věř svému dítěti, že ono to zvládne a buď mu oporou;) Bude to těžká noc, a já na Vas myslím🙂

magdalenax
17. dub 2016

@kuratkol Nevím, čím bych měla tazatelku strašit, to za prvé, za druhé samozřejmě vím, že takto měřená teplota se odečítá....
Už se k tomuto vyjadřovat nebudu.

musilovasimonamuchova
autor
17. dub 2016

@kuratkol prave kvůli tomu jde se tu chtěla zeptat jestli raději jet nebo pokusit se snížit teplotu, vím jak to na pohotovosti chodí s tím cekanim atd. Bracha byl maličký a měl astmaticky záchvat dusil se a myslíte ze nas uprednostnili? Dali masku a pockejte si v čekárně až teprve potom co jsme trochu udělali bordel jak se říká a vlezli až do ordinace tak brasku vyšetřiili. Prave proto se tomu chci docela vyhnout a pomoct mu raději sama jak muzu ale jde z toho cela nesva horečku od narození ani nemel.. Tak si to vybirame ted. Ještě jsem myslela jestli to nejsou zoubky zatím máme jen dva tak jestli se netlaci třeba tři naraz a chudinku to trápí s horeckami. Ted spinka a já jsem jak na trní mam ho vedle sebe a oci nezamhouřím kez bychom to mohli vzít na sebe

musilovasimonamuchova
autor
17. dub 2016

A taky mi je líto ze jsou tu i takové maminky co se hned do někoho navazi a myslím to obecne. A dekuji za podporu

kvakuska
17. dub 2016

@magdalenax dcera měla takhle vysoké horečky při šesté nemoci, to bych musela být na pohotovosti během dvou dnů 8x ... vždy rychle zabral zábal nebo čípek nebo sirup, jakmile se horečka srazila, tak byla v pohodě a vesele si hrála nebo v klidu spala a za pár hodin nanovo ... takže nepokoušet se horečku srazit a hned jet na pohotovost fakt není nutné ... ona noc strávená v čekárně ve špitále fakt malému dítěti nepřidá 😒

musilovasimonamuchova
autor
17. dub 2016

@kvakuska taky jsem dala cipek i sirup stridala jsem to, chtěla jsem zjistit co pomůže více i se zabaly. Snad bude klidnější noc .

terezapetrova
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova teplota je pred odečtení tedy 38,9? V zadečku musíš vzdy pul stupeň odečíst? Jak Vam je? Držím palec 🙂

terezapetrova
18. dub 2016

Pardon za chyby

shine2015
18. dub 2016

Kdyz nevis tak vzdy radeji jed a neres to tady ...neni to mysleno spatne ale kdyz ma 39st proste to je hodne a je tam riziko febrilnich kreci. Nech si i napsat diazepam ....nam ho napsali na prvni kontrole a jak ma dite pres 38.5 tak ho mame podat....a stridacka paralen nurofen a za me u 10mes ditete v takovych horeckach ne sirup ale cipek.....
A to zda brachovi na pohotovosti kdysi pomohli a jak se chovali vubec nesouvisi s tvym ditetem....to jsou nezlob se na me vymluvy.

Drz se. Nehysterci a priste pokud nevis tak jed popripade zavolej do nemocnice a porad se s nimi....

terinda
18. dub 2016

Taky bych nejela. Po odečtení byla teplota 38,9, ano vysoká. Místo zábalů dávám přednost chladné sprše, uleví nejrychleji. Dále pak Nurofen a když teplota do 3. hod. neklesne, tak střídat s čípkem do zadečku.
To jsou rady od mé dr., dítě v horečkách tahat na pohotovost - leda, když se doma horečka nedá srazit, jinak je to spíš na škodu.
A přijde mi zbytečné tady do zakladatelky hustit přiblblé poznámky a strašit 😝

majkoz
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova Tak co, už je lépe?

drakenn
18. dub 2016

No já bych také nejprve teplotu odečetla, pak se ji snažila dostat dolů - Nurofen, zábaly.. Teprve při neúspěchu či zvýšení jela na pohotovost. Jako nedovedu si představit tam dorazit a říci -" hned jsem přijela a nic mu nedala a nic proto, aby teplotu neměl neudělala" 😉 Hlavně, že jsem tu..
Jo a ten nápad mít doma Dithiaden je dobrý! Řekni si vaší dr. a nech se poučit, kdy a jak užívat..
Hlavně ať je prcek zdravý a hezký den všem

mrskato
18. dub 2016

Ahoj, čtu to teď ráno a chci tě jen podpořit, já bych taky váhala s pohotovostí a pokud by teplota nešla srazit, tak až pak bych jela na pohotovost. Zábaly jsou v tomhle případě nejlepší a samozřejmě nějaký nurofen nebo něco podobného. Nurofen se dá kombinovat s paralenem po 4 hodinách.
Dcera (4roky) měla nedávno chřipku, taky nebývá nemocná, resp. má vždy jen rýmičky, měla také tak vysokou horečku, akorát jí nemusim měřit v zadečku, spala s námi v posteli, kvůli případným křečím (těch se v takových případech obávám) a dělala jsem jí zábaly. Tohle bylo o víkendu a k doktorovi jsem šla až v pondělí, ne proto, že měla horečku (v neděli večer totiž teplota hodně klesla), ale proto, že jsem potřebovala ošetřovák do práce, jinak bych s ní už k lékaři nešla, i když jí doktor pro jistotu udělal CRP, a to měla jen 5.
Doufám, že je vám už lépe, teď venku lítaj snad všechny nemoci a ty chřipky fest. Držím palce, ať je to "jen" obyčejná chřipka.

mrskato
18. dub 2016

Ještě jsem chtěla podotknout, že jsem jednou jela s dcerou o víkendu na pohotovost kvůli podezření na zánět močáku (stěžovala si na bolest při močení), když jsem tam přijeli, byla bez teploty a když jí lékařka prohlížela, vyřvala si téměř 40 horečku, po příjezdu domu byla zas bez teploty.
Takže i takové účinky může mít pohotovost 😀 😀 😀

legionella
18. dub 2016

Ahoj, na radu zakladatelce při jejím akutním dotazu je uz asi pozde, ale treba pro priste 🙂 kdyz nevim, na pohotovost si zavolam a poprosim o radu, klidne i v noci, oni jsou na toto zvykli a urcite je to mnohonasobne lepsi nez automaticky nekam vyrazet - jak pro dite, tak pro doktory i pro me. Po telefonu poradi s davkovanim leku, v pribalovem letaku byvaji davky poddimenzovane. Dcera je horeckar a kdybych pokazde mela nekam jet, tak me klepne. Nehlede na to, ze od navstevy doktora si casto doneseme z cekarny dalsi chutovku :-/

bajunka
18. dub 2016

Oni ti ani ná té pohotovosti často neřeknou nic jiného než srážet teplotu :p, taky jsem to měla u starší tak kolem 10 měsíce,ale u nás to bylo v podpaží a teploty fakt lezly i na 40, takže jsem chladila a chladila, vždycky klesla, jak doznívaly prášky zas vyskočila, byla jak ráček i apatická já sama doma a brečela,že už nevím co s tím z pohotovosti jsem byla poslána domů že musím srážet...Dětem ty horečky prostě vyskakují víc aspoň těm mým 🙂 a druhý den často neví ani, že jim něco bylo, teď už tak nepanikařím, ale naprosto chápu jak se cítíš...držím pěsti ať je brzo lépe...PS i přes to, že holky mívaly 40, tak jsou nadprůměrně inteligentní 🙂 a žádnou škodu na mozku jim to nezanechalo...

sara84
18. dub 2016

Uprimne me by jet na pohotovost ani nenapadlo, 38,9. Je horecka, ale pokud klesne po leku tak neni co resit...Deti mam 2 zdrave, a uz jsme horecky vysoke par krat meli...a kupodivu starsi ve 4 letech cte...Na. pohotovosti vam max kouknou do krku, ale to staci i rano u Mudr...

musilovasimonamuchova
autor
18. dub 2016

Tak jsme se vrátili od dr. Noc byla klidnější malý se vzbudil kolem 5-6, a pak hned usnul vedle me jak se trochu napil mm. Ale zvysenou teplotu mel.U dr nam taky bylo řečeno lepší srazet zabaly atd. Nez hned vyjizdet na pohotovost. Crp mel prez 60 tak máme antb. A cipky s nurofenem k tomu. Doufám ze brzy trápení přestane. Maly ted spinka🙂 dekuji všem za prispevky

ladyhacek
18. dub 2016

@musilovasimonamuchova ať je brzo lépe, je pozdě, ale také bych s pohotovostí váhala.

hojda
18. dub 2016

@legionella Pokud míváte vysoké teploty často, tak zkus mrknout na Pfapa syndrome, jestli to na děti náhodou nesedí.