Nachlazené miminko. Kdy to odezní ta "bolavá" fáze, kdy jim není dobře?

slecnami
5. črc 2022

Ahoj holky,
hned na úvod říkám, že doufám, že o nic vážného nepůjde, ale naše malá (10 měsíců) je nemocná (teplota, bolest bříška, prdění, zánět v oku, občas kašle a asi se jí rozjíždí rýma)...a mně je z toho do pláče... Od víkendu často pláče a pokňourává, jak jí není dobře a mně to rve srdce a mám pocit, že začnu brečet taky, když ji takhle vidím... Doktorce mám zavolat ve čtvrtek. Dávám Viburcol, Espumisan, aby se vyspinkala tak Nurofen. Chtěla jsem jí vystříkat nosík mořskou vodou, ale to si moc nenechá...
Za jak dlouho tak odezní tahle ta "bolavá" fáze, kdy těm dětem fakt není dobře?? Mě to bolí úplně za ni.. 😢

xnikax1
5. črc 2022

@slecnami Úplně vím, jak se cítíte, já mám 9 měsíčního syna a v tomhle jsme se placali měsíc. Rýma, zvýšená teplota, potom kašel bez rýmy 4 dny pak se rýma zase spustila a nanovo. Měla jsem doma měsíc úplně jiné miminko... Knourani, řev, byl pořád jen na rukách, alespoň v noci docela spal. Doktorka nám doporučila Prospan na kašel, ten byl úplně bez efektu, potom jsem mu dávala nakonec stoptussin a za méně než týden byl klid. Tu mořskou vodu to vážně chce, já dávala na noc i nasivin kapky, aby se vyspal. Neodsavala jsem často, jen když nemohl vůbec dýchat, jinak jsem jen strikla vodu a nechala vytect. Doktorka mi říkala, že čím víc se pak odsava, dráždí se sliznice a tvoří se víc hlenu a pak je to pořád dokola. 🙏 Ať je brzo lépe.

slecnami
autor
5. črc 2022

@xnikax1 Děkuji za zprávu...😘 No teda měsíc, to je hrozné, ještě že už to máte za sebou🙏...když malá začne plakat, protože má nejspíš bolesti (bříško, asi i hlava, těžko říci), chytá mě úplně panika. 😢 Mně se právě do toho odsávání z tohoto důvodu moc nechce, navíc mi přijde, že se malá vysavače trochu bojí, takže představa, že jí šťourám v nose hadičkou a ještě je u toho zapnutý ten vysavač...no děs. Až se vyspinká, tak se na ni znova vrhnu s tím sprejem.

xnikax1
5. črc 2022

@slecnami Je to strašný, ale já na to šla prostě násilím. Je to pár vteřin a lepší, než kdyby se mu to treba vrazilo do uší. 🍀

slecnami
autor
5. črc 2022

@xnikax1 To si teda taky říkám, že za ten efekt ta chvíle násilí stojí...ach jo 🙈

g_m
5. črc 2022

@slecnami Za mě neodezní ☹ Ale bude to lepší, až budou starší a líp si řeknou, co je bolí a co jim je a jak jim člověk pomůže. Prcek měl v 12m šílený zánět průdušek, kdy jsme byli několik dní v nemocnici a po propuštění donesla dcera ze školky 7.nemoc...
Na noc určitě odsát a ideálně vysavačem, sice to dělá kravál, ale tobě by se taky špatně spalo s ucpaným nosem 😉 Já jsem v tomto byla nekompromisní a je lepší odsát než rešit zánět ucha...
A pokud by se jí rýma nebo kašel vracel, tak doporučuju zainvestovat do inhalátoru, za mě nejlepší věc na světě!

zmrzlinka
5. črc 2022

@slecnami normálně zalehnout.Odsat a kapnout nejlépe Nasivin,aby se jí dobře dýchalo.Lepši než,aby jí to slezlo na průdušky.

lilian2111
5. črc 2022

Určitě odsávat! 🙈 pak hrozí záněty, ať dutin, tak uší, může jí z toho bolet hlava, dutiny…. Proto ti taky možná pláče, ono když nemůžeš dýchat tak to taky není moc příjemný… a doporučuji nasivin, ta mořská voda je docela na nic.
To odsání trvá chvilku a to zvládnete obě. 😉 to, že se tvoří pak hlenů víc je nesmysl. Tak držím palce

slecnami
autor
5. črc 2022

Díky holky, jste super!! 😃👍 Jen abyste nemyslely, že ji nechávám nějak trápit - rýmu vysloveně jako ucpaný nos nemá, spíš mi v noci přišlo, že párkrát tak "pochrochtla", nicméně dýchala normálně nosem, tak spíš řeším co a jak, co by kdyby. Nemáte náhodou některá zkušenost s těmi odsávačkami na baterky??

lilian2111
5. črc 2022

@slecnami Na prd. Nic to nevytahne tak, jako ta na vysavac. 🙂