Nemoc. Čím namazat hrudník? Jak bez léků snížit teplotu, atd.?

kamcaci
13. lis 2021

Ahoj maminky, mám 3 měsíční holčičku a jdu si k Vám pro rady. Jsme celá rodina nemocná nějakou virózou, covid to není. Všichni kašleme a smrkame už týden. S malou jsem byla ve čtvrtek u doktora na kašel poradil Prospan a do nosu mořskou vodu. Rýma lepší, kašel stejný, vcera se nám pridala teplota lehce nad 38. Dali jsme půlku nurofenoveho čípku jelikož nemá ještě 6 kg. Dneska opět 38,2 teplota. Máte někdo nějaké babské rady čím namazat hrudník třeba, jak nefarmakologicky snížit teplotu atd ??? I když nurofen zabírá, ale zase ji ho nechci dávat furt. V pondělí mám naplánováno jít k doktorovi aby si ji poslechul a kdyby se situace zhoršila okamžitě pojedeme na pohotovost. Moc děkuji. ❤️❤️

blondynka400
13. lis 2021

@kamcaci na kašel psí sádlo. Ideálně udělat zábal, tzn. namazat silnější vrstvu na hrudníček zepředu i zezadu na záda (v oblasti plic), přes to dát plenku, pak zabalit je potravinové folie a dát celkově do tepla (ideálně třeba fleece zavinovačka) a nechat minimálně 20 minut působit /čím déle tím lépe, max hodinu, ale nemusí to být pak příjemné) Ideálně dvakrát denně, jednou dopo a jednou před spaním. Přebytky pak setřít ale zbytky nechat. Prospan a další věci bych takto malému dítěti nikdy nedávala, ničemu to neprospěje, spíše naopak. Teplotu 38,2 bych nesnižovala, není důvod, zbytečně vše prodloužíš. do 38,5 nechat (když tedy nebude úplně špatná, každý snáší teploty jinak). Když by teplota šla nad, tak ideálně schladit koupelí a nebo tvaroh na nožičky.

veritanas
13. lis 2021

Tu teplotu mívá večer, nebo celý den? Pokud jen večer, pak bych jí t se n čípek dala. Jinak u těchto miminek je minimum věci, co se dá udělat... Hodně zvlhčovat vzduch, rozveset mokré plenky kolem postýlky a na topení v ložnici, aby se jí lépe dýchalo. Potom nám pomáhala vlažná koupel před spaním, samozřejmě ne ledová, nebo studená. Pokud nemůže dýchá kvůli rýmě, tak zkusit odsávačku eventuálně kapky do nosu po poradě s lékařem. A potom hodně spánku, klid a pitný režim- hodně kojit nebo častěji nabízet UM. Ještě snad homeopatika by mohly pomoct - myslím, že oscilokoksinum ( nevím, jak se přesně píše) se dá podávat i takovým drobečkům, ale raději se zeptat v lékárně... Snad se brzy uzdraví...

lida9
14. lis 2021

jak pisou holky vyse, jen jeste dodam, ze to neni jen o teplote, ale Nurofen ci Panadol ji ulevi i od bolesti, kterou u mimca vlastne nemas moc jak zjistit - treba ji boli hlava apod... takze bych se tech leku az tak moc nebala🙂

kamcaci
autor
14. lis 2021

Moc děkuji holky. Je pro mě novinka, že teplotu srážet až od 38,5 myslela jsem že už 38 je dost. A mám to začít nějak řešit. No a jestli ji má večer nebo ráno, měla ji vždycky odpoledne a jednou v brzo ráno. Je plně kojena, a ji hezky, takže si říkám, že jí to zas tolik netrápí když ji, spinká a nebrečí. Spíš já jsem asi hysterická matka, že takhle malinu miminku to musí vadit. A nechci něco zanedbat. Zvlhčovač nám taky jede na plný pecky. Každopádně to psi sádlo vyzkoušíme. Děkuju všem. 😘

vhanka
14. lis 2021

@kamcaci řeším to stejný u 10 týdenniho mimca. Máme Fenistil a Prospan střídáme po týdnu s Ambrobene. Koupila jsem homeopatika na rýmu, uvidím,zda zaberou.
A psi sádlo je až od 3 let. Budu mazat tymiánovou mastí.

zmrzlinka
14. lis 2021

@kamcaci střídat Nurofen a Panadolem a kojit.Nic víc ani nevysmyslis....

ilonne
14. lis 2021

@kamcaci Nebo jezevčí sádlo. My jsme psi nesehnali jezevčí od jednoho myslivce, naštěstí ho zrovna ulovil.
Jo abych předešlá diskuzím, legraci si nedělám, vážně mám na mysli opravdové psi nebo jezevčí sádlo. Ne ty bylinky z lékáren. Mazali mi ho už moji rodiče, je to lety osvědčený "lék".

ilonne
14. lis 2021

@vhanka Zkus si sehnat opravdové psi nebo jezevčí sádlo.

magda001
22. lis 2021

@kamcaci Mě jednou poradila tchýně od té doby nepoužívám nic jiného.. Vzít cisty obyčejný papír natřít sádlem (vepřovým) a dát na hrudnicek..
A nedávno jsme přišli ještě na jednu vychytávku ale nevím jak u takhle malé holčičky, do ponožek se dá nakrájená cibule (návleknout no nožičky) a nechat do rána..

hojda
22. lis 2021

Zábaly jsou různé podle druhu kašle (suchý kašel - tvaroh, vlhký kašel - zelí, brambory). Rozhodně nedávat do zábalů igelit, nejlépe dát bavlněnou plenku a na to ručník. https://www.spektrumzdravi.cz/wellness/wellness... Na teplotu octové ponožky a na zápěstí.

hojda
22. lis 2021

Na žádný obklad nepřikládáme igelit, ten by způsobil zapouzdření a zasunutí problému hlouběji dovnitř. Jsou to staré léčebné rady a to žádný igelit nebyl.

blondynka400
22. lis 2021

@hojda s tím úplně nemůžu souhlasit. Neříkám, že se to hodí na všechny zábaly, to ani náhodou, ale třeba u toho co jsem psala je to velké plus. Bez toho to nefunguje zdaleka tak dobře (několikrát vyzkoušeno). A to že něco kdysi nebylo neznamená, že se to teď nedá vylepšit. Ač souhlasím s tím, že na většinu zábalů (třeba proti teplotě) se fakt nehodí,

hojda
22. lis 2021

@blondynka400 u těch obkladů z tvarohu, brambor a zelí určitě ne. Kamarádka dělala klasický priessnitz u kojence a parádně se jí pod tím zapařil, miminka mají tu pleť mnohem citlivější, pokud vylepšit, tak u miminek voskovým plátnem, aby to aspoň trošičku dýchalo.

blondynka400
23. lis 2021

@hojda jako jestli se bavíme o tvarohu a zelí (brambory neznám), tak tam souhlas, že "igelit" určitě ne, to nedává smysl a spíš to jde proti. Ale třeba ten zábal co jsem psala já je fakt žádoucí, působí to mnohem lépe a právě pod folii se dává nejlépe jemná plenka a je to relativně na chvíli, aby kůže netrpěla.

marge_s
23. lis 2021

@kamcaci zeny, odjakziva mi vrta hlavou, proc by melo fungovat pomazani sadlem 🤔 na jakem principu by to melo fungovat 🤔

U nas se osvedcila klasika: cipky a kojeni a kojeni . Kazdopadne: pokud by to nebylo lepsi a teploty trvaly, mazala bych zpet k mudr, aby tam neco nenasedlo (prudusky etc…) 🤷🏾‍♂️ Je to jeste mrnavka