Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dáváte půlročnímu miminku medikaci při teplotě 38,4?

partyzanka91
18. lis 2014

ahoj, od jaké teploty dáváte půlročnímu miminku medikaci? Dceři jsem teď navečer naměřila 38,96 v zadečku, půl stupně se odečítá takže má 38,4. Píše se že by se měla podávat medikace až od 38,5 a my to máme nadoraz tak nevím jestli srážet nebo ne (v ledničce mám panadol čípky). Teplotu má k rýmě a nyní i počínajícímu kašli, doktorka jí dneska viděla - zatím dáváme sirup na kašel a mořskou vodu do nosu a samozřejmě odsáváme několikrát denně.

lamarika
18. lis 2014

@partyzanka91 dávám i při nižší 😉 Takže bych určitě dala a obvzlášť takto na noc. Alespoň bude klidnější 😉

partyzanka91
autor
18. lis 2014

@lamarika: tak dobře, snad jí to pomůže. Já osobně nemám s čípky dobré zkušenosti, lék ve formě čípku jsem dostávala jednou a to v porodnici po císaři proti bolesti a přišlo mi že vůbec nepomáhal, pak nám jako druhou variantu dávaly ještě i klasické polykací prášky a to teda taky nebyla žádná hitparáda ale rozhodně lepší jak ty čípky. Ale třeba to v tomhle případě bude mít větší účinek, pro miminka do 1 roku se dává myslím jen půlka toho čípku, musím si ještě pročíst to balení

loafeer
18. lis 2014

taky dávám hned, ptala jsem se na to dr a ta mi rekla, ze je zbytecne ho trapit a cekat na teplotu pres 38

smardik
18. lis 2014

@partyzanka91 já se přiznám, že se tímhle nějak moc neřídím, dávám jak mám pocit, že je třeba klukům pomoct. Už se mi stalo že měli 37,9 a byli protivní, ufnukáni tak dostali, at je nic nebolí a je jim líp a měli 38,5 a jen polehával ale nestěžovali si, v tom případě jsem nedala. ale všeobecně na noc dávám, aby se v klidu vyspali

milmic
18. lis 2014

Nedávám. Tělo potřebuje vyrobit horečku, aby mohlo bojovat s infekcí nebo s tím, co ho trápí.
Když horečku hnedka srazíš, tělo nemůže bojovat. 😉
Nechávám horečku proběhnout co nejvíc, pokud se dítě vyloženě netrápí, u rýmy nesrážím vůbec. Léky na horečku jsem dala akorát jednou a to měl syn už 39,6. Ale moc mu to nevadilo, byl v pohodě, spíš jsem to psychicky nevydržela já. Nakonec lék stejně nechtěl.

lamarika
18. lis 2014

@partyzanka91 ty dětské čípky jsou dobré, zabírají prakticky hned 😉

partyzanka91
autor
18. lis 2014

@milmic: no ona je Míša spíš hodně spavá co má tu teplotu, celé odpoledne tu hlavně pospinkává a já jí nechávám, alespoň nabere síly a snad se z toho brzy vylíže

tarra27
18. lis 2014

dávám..... 😉

milmic
18. lis 2014

@partyzanka91 Jo, vyspinkat ji určitě nechej, to je super, že hodně spinká. Ale s lékama bych já osobně počkala, aby se tělo mělo možnost bránit a zničit infekci. 😉 Spánek je super, ten léčí a posiluje.
Alespoň to je můj skromný názor.

luciebx
18. lis 2014

taky davam...

berusinecka
18. lis 2014

@partyzanka91 Medikaci nedávám do 39. Chladím ručičky a nožičky. Na hlavu se dávat nemá. Jinak při horečce nedávám ani paralen, ani nurofen,.. zabírá nám homeopatika. Takže doporučuji Aconitum 9 ch. 5 kuliček po hodině, ale je důležité jestli se potí,... Proto vkládám víc informací. Držte se 🙂

https://svethomeopatie.cz/cs/53-kdyz-ma-dite-ho...

camelinka
18. lis 2014

Souhlasím s @milmic .Jinak já dávám až přes 38.5°C a nejlépe jen na noc. Když se jinak nedá a vidím, že se mládě trápí, tak dám i přes den,...

kattherinne
18. lis 2014

Ahojky, zrovna máme za sebou dvě noci s horečkama kolem 39,2. Při té druhé jsem taky nedala nic, když už měla 38 a pak jí to vylítlo, takže druhý den jsem dala hned, jakmile měla 37,9 a bylo po horečce, od té doby, ťuk, ťuk, je bez teplot, dnes již druhý den. Ale chce to asi vysledovat, jak které dítě co potřebuje. Taky mám půlroční holčičku a když jsem poprvé uviděla na teploměru 39,2, docela jsem se lekla. Přeji at jste brzy zdraví...🙂

partyzanka91
autor
19. lis 2014

Děkuju za rady. Nakonec jsme teplotu nesnižovali. Když se včera Míša probudila asi v 9 tak už měla jen 37,7 tak dostala akorád sirup na kašel a dneska ráno už teplotu neměla vůbec. Vyspala se z toho hezky. Z nosu už toho tolik neodsávám ale bohužel nám to jde spíš do krku, hodně teďkašla a zvedá se jí žaludek

jannys88
4. čer 2019

@lamarika a myslite, ze jednorazove podani cipku muze srazit horecku skoro 39 stupnu az na 36,5 stupne behem par hodin po podani?

Sem začni psát odpověď...

Odešli