Dáváte půlročnímu miminku medikaci při teplotě 38,4?

partyzanka91
18. lis 2014

ahoj, od jaké teploty dáváte půlročnímu miminku medikaci? Dceři jsem teď navečer naměřila 38,96 v zadečku, půl stupně se odečítá takže má 38,4. Píše se že by se měla podávat medikace až od 38,5 a my to máme nadoraz tak nevím jestli srážet nebo ne (v ledničce mám panadol čípky). Teplotu má k rýmě a nyní i počínajícímu kašli, doktorka jí dneska viděla - zatím dáváme sirup na kašel a mořskou vodu do nosu a samozřejmě odsáváme několikrát denně.

lamarika
18. lis 2014

@partyzanka91 dávám i při nižší 😉 Takže bych určitě dala a obvzlášť takto na noc. Alespoň bude klidnější 😉

partyzanka91
autor
18. lis 2014

@lamarika: tak dobře, snad jí to pomůže. Já osobně nemám s čípky dobré zkušenosti, lék ve formě čípku jsem dostávala jednou a to v porodnici po císaři proti bolesti a přišlo mi že vůbec nepomáhal, pak nám jako druhou variantu dávaly ještě i klasické polykací prášky a to teda taky nebyla žádná hitparáda ale rozhodně lepší jak ty čípky. Ale třeba to v tomhle případě bude mít větší účinek, pro miminka do 1 roku se dává myslím jen půlka toho čípku, musím si ještě pročíst to balení

loafeer
18. lis 2014

taky dávám hned, ptala jsem se na to dr a ta mi rekla, ze je zbytecne ho trapit a cekat na teplotu pres 38

smardik
18. lis 2014

@partyzanka91 já se přiznám, že se tímhle nějak moc neřídím, dávám jak mám pocit, že je třeba klukům pomoct. Už se mi stalo že měli 37,9 a byli protivní, ufnukáni tak dostali, at je nic nebolí a je jim líp a měli 38,5 a jen polehával ale nestěžovali si, v tom případě jsem nedala. ale všeobecně na noc dávám, aby se v klidu vyspali

milmic
18. lis 2014

Nedávám. Tělo potřebuje vyrobit horečku, aby mohlo bojovat s infekcí nebo s tím, co ho trápí.
Když horečku hnedka srazíš, tělo nemůže bojovat. 😉
Nechávám horečku proběhnout co nejvíc, pokud se dítě vyloženě netrápí, u rýmy nesrážím vůbec. Léky na horečku jsem dala akorát jednou a to měl syn už 39,6. Ale moc mu to nevadilo, byl v pohodě, spíš jsem to psychicky nevydržela já. Nakonec lék stejně nechtěl.

lamarika
18. lis 2014

@partyzanka91 ty dětské čípky jsou dobré, zabírají prakticky hned 😉

partyzanka91
autor
18. lis 2014

@milmic: no ona je Míša spíš hodně spavá co má tu teplotu, celé odpoledne tu hlavně pospinkává a já jí nechávám, alespoň nabere síly a snad se z toho brzy vylíže

tarra27
18. lis 2014

dávám..... 😉

milmic
18. lis 2014

@partyzanka91 Jo, vyspinkat ji určitě nechej, to je super, že hodně spinká. Ale s lékama bych já osobně počkala, aby se tělo mělo možnost bránit a zničit infekci. 😉 Spánek je super, ten léčí a posiluje.
Alespoň to je můj skromný názor.

luciebx
18. lis 2014

taky davam...

berusinecka
18. lis 2014

@partyzanka91 Medikaci nedávám do 39. Chladím ručičky a nožičky. Na hlavu se dávat nemá. Jinak při horečce nedávám ani paralen, ani nurofen,.. zabírá nám homeopatika. Takže doporučuji Aconitum 9 ch. 5 kuliček po hodině, ale je důležité jestli se potí,... Proto vkládám víc informací. Držte se 🙂

https://svethomeopatie.cz/cs/53-kdyz-ma-dite-ho...

camelinka
18. lis 2014

Souhlasím s @milmic .Jinak já dávám až přes 38.5°C a nejlépe jen na noc. Když se jinak nedá a vidím, že se mládě trápí, tak dám i přes den,...

kattherinne
18. lis 2014

Ahojky, zrovna máme za sebou dvě noci s horečkama kolem 39,2. Při té druhé jsem taky nedala nic, když už měla 38 a pak jí to vylítlo, takže druhý den jsem dala hned, jakmile měla 37,9 a bylo po horečce, od té doby, ťuk, ťuk, je bez teplot, dnes již druhý den. Ale chce to asi vysledovat, jak které dítě co potřebuje. Taky mám půlroční holčičku a když jsem poprvé uviděla na teploměru 39,2, docela jsem se lekla. Přeji at jste brzy zdraví...🙂

partyzanka91
autor
19. lis 2014

Děkuju za rady. Nakonec jsme teplotu nesnižovali. Když se včera Míša probudila asi v 9 tak už měla jen 37,7 tak dostala akorád sirup na kašel a dneska ráno už teplotu neměla vůbec. Vyspala se z toho hezky. Z nosu už toho tolik neodsávám ale bohužel nám to jde spíš do krku, hodně teďkašla a zvedá se jí žaludek

jannys88
4. čer 2019

@lamarika a myslite, ze jednorazove podani cipku muze srazit horecku skoro 39 stupnu az na 36,5 stupne behem par hodin po podani?