Od kdy dáváte čípky při teplotě?

krmv
6. led 2014

Chci se zeptat od kdy davate cipky pri teplote. Merim v konecniku (maly ma 8mesicu) a ma 38,5 tak pul stupne odecitam takze ma ve skutecnosti 38. Tak tedy az namerim v zadecku 39 ,tak to bude mit 38,5 a podle tabulek horecka,tak dat citek ???? mozna si nekdo reknete blbost,ale doktorka dokaze nekdy pekne zblbnout.Ddiky moc

pisisvori
6. led 2014

já přes všeobecná doporučení dávám už od takových 37,8 -38 (takže v zadečku 38,3-38,5), když vidím, že ta teplota prostě bude vysoká a během 10 minut poletí nahoru. Když už je po nemoci a jen sem tam to vyskočí už do těch 38,3-38,5 nedávám, protože to většinou víc neleze a ten interval, kdy má mezi 37 a těch 38 je třeba i 5-6 hodin. Protože u těch dětí to vyleze hrozně rychle a pak seto hůř sráží, kor třeba v noci. 2x jsme zkusila nedávat, když mě přesvědčovali, že tím prodlužuju nemoc a že těklo se nemůže tak bránit...a obvyklé připomínky a v obou případech se dceří nemoc táhla místo týdne 14 dnů nebo se za 3 dny po uzdravení vrátila. A i naposled , kdy jsme byli s malou na Bulovce na infekčním nám dr. řkala, že už od 38 dávat antipyretika.

mafeska
6. led 2014

@krmv já už teda taky na těch 38 (po odečtu) dávám 🙂

mrsblack
6. led 2014

Já dávám, až když je po odečtu vyšší než 38 (na teploměru tedy 38,6 a více). Do té doby se snažím lékům vyvarovat, prý se nemá hned teplota srážet a tělíčko má tak šanci začít bojovat a vytvářet protilátky. Ale ruka mi často cuká, že bych dala něco hned a ulevila mu tak. Hodně je to i o tom, jak to člověk vidí - když dítě nese příznaky nemoci (kašle, smrká, je unavené, kňourá atp.) a je pravděpodobné, že lehne, tak bych dala něco i dřív třeba... Naposledy měl 38,2 po odečtu, ale naprosto v pohodě, tak jsem nedala a byla jsem ráda - měl to jen z únavy a za dvě hodiny už byl bez teploty.

jana_ul
18. lis 2014

Zdravím, já začínám teplotu srážet, jakmile naměřím 38 stupňů a výše. Používám čípky (Panadol a Nurofen na střídačku).

jannys88
4. čer 2019

@jana_ul a srazil vam nekdy uz prvni cipek horecku behem hodiny- (dvou hodin) pod teplotu 37 stupnu, napriklad na 36,5 ?