Mohou být teploty od zánětu spojivek a rýmy?

Zodpovězené
27. čer 2019

Dobrý den,

můj starší syn (4 roky) měl minulý týden slabý zánět spojivek v pravém oku. Po telefonické konzultaci s dětskou doktorkou nám poslala sms recept na oční kapky Tobrex, které jsem mu dávala 4x denně po dobu jednoho týdne. Měl pak jen rýmu a důsledkem toho kašel.

Ovšem mladší syn (2,5 roku) se tuto středu vzbudil se zánětem očíčka, takže jsem dětské doktorce ani nevolala a okamžitě nasadila Tobrex kapky také 4x denně. Očíčko se nádherně hojí, ale od čtvrtka odpoledne má teploty 37,3 - 37,8, které mu vždy po 6 hodinách vyskočí. Má rýmu, ráno je to hustý zelený hlen, zbytek dne mu z nosu teče rýma čirá. Kašel nemá, není nijak unavený, chuť k jídlu má a čilý je až moc 🙂

Chtěla jsem se zeptat, zda teploty mohou být od toho oka a rýmy, i když z oka zánět zmizel, ale stále kapky podávám. Teplotu srážím sirupem Nurofen.

Děkuji za Vaši odpověď.

Chramostová

Dobrý den,

hnisavý zánět v oku a zelená rýma svědčí o bakteriální infekci. Ta se může šířit z oka i nosíku dál - do nosohltanu, oušek, atd. Čili výskok horečky svědčí o nějaké další komplikaci, doporučuji dítě znovu vyšetřit pediatrem.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová