Nástřih uzdičky, máte zkušenost?

mekyen
10. dub 2014

Ahojky holky ,doktorka nas poslala na orl na nastrih uzdicky po jazykem,malemu je 8tydnu tak se toho docela bojim ze ho to bude bolet ..mam z toho hrozny strach" 😒 mate s tim nekdo zkusenot?prosim dekuji za odpovedi predem

datela
10. dub 2014

@mekyen Ahojky,ja jsem s prckem byla na strihani uzdicky pod hornim rtem.Prvni se to umrtvilo,cekalo se asi 10 minut a pak to doktor odstrihal.Tak kriku bylo hodne,i to hodne krvacelo,ale jakmile jsme vysli z ordinace,tak uz o nicem nevedel.Ono je spis pro ty deti neprijemne to umrtveni a pak,ze je musime pevne drzet.Urcite z toho strach nemej.Ten prvni den to bude bolestivejsi,ale pak to bude lepsi a lepsi.A prece jen je to pro jejich dobro.Jsou horsi veci (to si vzdycky rikam ja 🙂

martas321
10. dub 2014

@mekyen Dcera nástřih uzdičky pod jazykem absolvovala při operaci. Druhý den, kdy se vrátila na normální pokoj z JIP (kde nebyla pro tu uzdičku!!!, ale kvůli pooperačnímu sledování po operaci patra), nebylo na uzdičce už téměř nic znát. V ústech se vše rychle hojí 🙂 Jazykem hýbe normálně, žádné obtíže nemá 🙂

kaca68
17. dub 2014

Malému přestřihla uzdičku doktorka "zaživa" 3 dny po narození. Dala mi na výběr, jestli teď tu maličkou bez umrtvení a uspávání nebo později...měla speciální špachtli, byl to jeden střih, nekrvácelo nic a malý křičel o dost míň, než když si ho dovolím nechat 2 minuty doma samotného v lehátku, nerváčka mýho 🙂
Tak jsem nakonec ráda, i když jsem se samozřejmě nejdřív lekla...

romantika
17. dub 2014

Holky to mne picne, maly ji ma taky kratkou a když jsem se dotazovala od narozeni, tak dr rikala ze se to nedela, ze to muze vyrust a tak. ted uz ma 9 mesicu a samozrejmne porad kratky jazyk ale uz je pekny nervak. strihala vam to normalne obvodacka nebo kam s tim. Me ještě tvrdila byvala pediatra jak se to dela jen v Motole nekde na spec. oddeleni. Jsem si nechala zase něco nakukat.

petromila1979
9. črc 2014

Dobrý den, musím se podělit o svou zkušenost, sice už nejsem dítě, ale asi do svých 31 let jsem měla uzdičku taky, měla jsem s tím problém hlavně jak jsem dospívala....Líbání je pak veliký problém....Nechala jsem si to v 31 letech střihnout u svého zubaře, jelikož jsem zjistila, že stál u několika takovýchto zákroků v nějaké vojenské nemocnici. Zákrok nebyl vůbec příjemný, dokonce jsem měla i stehy (v dospělosti je to mnohem horší...), ale zvládnout se to dalo, jelikož trhání zubu, které jsem v tu chvíli absolvovala bolelo víc...., tak jsem si řekla, že zvládnu i tohle, když to mám při jednom a nebudu moci jíst. Musím si to místo občas masírovat, ze začátku to nepříjemně táhlo, ale časem tento pocit vymizel. Uzdička může dorůst, ale to nevadí, šla bych na to znova. Už konečně vypláznu jazyk....Svému synovi jsem to nechala střihnout 3 dny po narození a u dcerky jsem si toho bohužel nevšimla, takže tu to ještě čeká...., pokud bude chtít, nutit ji nebudu.

lukava
23. lis 2015

Ahoj holky, dnes jsem byla u logopedky, syn 4,5 a neumí říct L, R, Ř... prý kvůli krátké uzdičce jazyka, neumí ho vypláznout, to je jako fakt, ale nikdo si toho nikdy nevšiml, ani v porodnici, ani pediatra, kojení naprosto normální, trošku mám chuť jít ještě někam než rovnou na ORL, aby mu to střihli... jakou máte zkušenost? děkuji!