Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
24. zář 2008

deina diki,
inak Kubo ked chodi za ruky tak tiez naslapuje na spicky a potom este vystrci brucho a tak ide 😀

gucz
25. zář 2008

baby z tých špičiek si nič nerobte, aj moja špičkovala a teraz behá ako o život. Ono dôležité je, aby čo najviac štvornožkovali, teda aspoň tak mi bolo povedané, že s deťmi netreba chodiť za ruky. Ale ja som s malou chodila, najprv za dve (veľmi málo), potom za jednu, (dlho predlho) a keby som jej tú ruku nedala, to by bol rev. Špičkovať prestala až keď začala sama behať, keď už bola odkázaná len na svoje nohy. Teraz chodí po 4 -nožky minimálne, ak je hračka len o meter ďalej, radšej sa postaví, prejde ten kúsok a sadne si. Teší sa z toho chodenia veľmi 🙂

deina
25. zář 2008

Tie deti su take zlate, ked zacnu chodit - je vidiet, ze sa z toho velmi tesia, maju radost. 🙂

gucz
26. zář 2008

čaute baby nemáte nič nového? Naša sa naučila ukázať kde je žiža, kde je mama, kde je tato, kde je bábo (bábika), pre tú aj ide, schytí ju za vlasy a dovlečie mi ju. Ďalej ukáže kde je kááá (zvieratko, je jedno aké) a kde je havo a kde je lopta (momentálen druhá najobľúbenejšia hračka po bábike). Tak keď robí zle, zakážem jej to a ona ma ignoruje, tak sa jej opýtam kde je bábo a ona letí preň 🙂. A ešte vie keď sa jej opýtam, že kde máš botky, tak sa pozrie na nôžky a ak nieje obutá, tak uteká k topánkam.

gucz
26. zář 2008

žiža je lampa na strope, kdekoľvek.

gucz
26. zář 2008

a aj sama sa sem tam opýta "de je" len nepovie čo, ale je pri tom zlatá. Tada si hádže loptu, hlavne keď ju niekto druhý chytá a hádže jej ju späť. No viac ma teraz nenapadá. Tak končím pa

deina
26. zář 2008

To je zlate. 🙂 U nas nic nove. Snazim sa ho naucit davat pa-pa, ale zatial nic, akosi sa mu nechce. Ani hovorit sa mu nechce (take, ze slabiky), zacal s nejakymi novymi zvukmi, tak mi tu niekedy tak divne pisti alebo az spieva. 😀

deina
26. zář 2008

Ked je dobry, takto sa vie zahrat: http://video.google.com/videoplay?docid=6933104... 😉

andulka4
26. zář 2008

Ahoj Gudz u nás je nové to že si začal hrát s prstama na nožičkách. Jinak nic.

Deino kráááásné video 😉 M.je hrozně šikovný a vůbec není hypotonický 😉

gucz
26. zář 2008

jéééé ako krásne sa hrajká sám 🙂 , a super sa plazí 😉 , no deina užívaj si to, o chvíľu Ti bude behať po celom byte 😵

gucz
26. zář 2008

ahojky andulka pozriem fotky, ale myslím že aj moja sa začala hrať s prštekmi na nožičkách v takom veku. No mrknem do albumu a napíšem

deina
26. zář 2008

Andulka, este je hypotonicky, chrbatik ma slabsi, ale neurologicka nas potesila, ze len co zacne stvornozkovat, uz s nim netreba cvicit. 😅 Taaak som sa potesila. 😵

To je skvele, ze sa hra s prstikmi. 😅 Ze je pritom hrozne zlaty? Misulo to robi zriedkakedy, ruky ho nezaujimali vobec, radsej nohy - ale uz aj tie ho prestavaju bavit. Uz sa aj pretaca, ze? Citala som v druhej teme, ze sa rozbehol, parada.

Gucz, toto je zriedkavost, ze sa takto pekne sam hra, musela som to natocit. 🙂 Posledne dva dni len mrnci a mrnci, ked ho dam na zem. 😝

gucz
26. zář 2008

našla som, mala 7 a pol mesiaca, keď zistila, že má nohy 🙂 , hodím fotku do albumu, ale s nožičkami sa vtedy hrala len keď nemala plienku, s plienkou jej to nešlo

deina
26. zář 2008

Zlata je s tymi nozickami. 😵 A ake ma paradne topanocky! Nasmu to tiez ide len bez plienky, ked ho okupem a dam na prebalovak, tak si pekne ocuca palec na nohe.

gucz
26. zář 2008

🙂 🙂 🙂 , asi mu chutí 😉 , malá bola v tom veku taká fajn tlstučká a potom sa začala ťahať už len do dĺžky. Včera som ju vážila na digitálnej váhe, konečne nám ukázalo 10 kg. (Je tam odchýlka 200g, takže má možno len 9,8kg) Asi dva mesiace mala 9,4 kg. Tak som sa potešila, nech si doktorka nemyslí, že jej nedávame jesť 😉 , za posledný mesiac sa riadne vytiahla, všetky tepláčky jej ostali malé, ale som rada, dúfam že bude vysoká po MM, lebo ja som moc malá

andulka4
26. zář 2008

Holky jojo moc tu za váma nechodím ☹ ale čtu vááás 🙂
Davídek není zas až tak šikovný 🙂 ale co on to dožene 🙂 No a s nožičkama si hraje jen když je má holé a není oblečený 🙂 plenku ale má vždy.

Deino jojo už se otáčí, dělá letadlo atd. ale tak šikovný jak M. rozhodně není. Ty záda má strašně slabé 🙂 ale poctivě cvičím a myslím že to bude OK.

Holky a poslední dny vůbec nespím :( Budí se každou hodinu....mrčí a mrčí.Tak mu dám prso on se ale stejně nenapije jenom ho cumlá.V úterý jsem byla u Dr a ta říkala že má strašně nalité dásně a že mu jdou už zuby, ale já rozhodně nic nevidím ani necítím.Možná mrčí kvůli tomu.Nevím....každopádně chodí spát v 22.30 a ráno se budí v 7 a když k němu co hodinu vstávám tak jsem ráno KO :(

gucz
26. zář 2008

andulka to Ti nezávidím, tiež sme to prežili, aj keď malá bola umrnčaná len pár dní. Teraz to prežívame nanovo, nespala som poriadne už asi 5 dní, je soplavá a ešte aj jej idú stoličky. Ja som jej pri prvých zúbkoch (myslím prvých 8) dávala večer na jasienka gél dentinox, je určený pre bábetká a naozaj funguje (dávala som si ho aj ja keď sa mi tlačil zub múdrosti). A ak mi v noci moc mrnčala, tak som jej dala na druhý večer čípok nurofen alebo paralen do zadočku, proti bolesti. Teraz nad tým čípkom tiež uvažujem, lebo mi plače zo spánku aj 5x za noc.

deina
26. zář 2008

Ale coby nebol sikovny, ved ked to tak vezmes s korigovanym vekom, tak sa zacal pretacat vtedy, ked vacsina deti, no nie? 😉

Misulo je vrtula odkedy zostal bez ortopedickych nohaviciek - tie akoby ho brzdili, odvtedy je ako z retaze pusteny. Vcera ho manzel nosil po byte na rukach (dole bruskom) a neustale sa pritom vrtel, kopal nozickami - skoro ho porazilo (manzela). 😀 Ked ho dal na zem, nech sa vrti tam, hned mrncal.

Teraz este stale spi, snad mu to prospeje a konecne vstane s usmevom. Mam tu prenho prichystane ovsene vlocky, dam mu ich do vyzivy, aby ho to viac zasytilo - piskoty vo vyzive nechce, zje len samotnu piskotu, ked mu ju dam do ruky (a ked sa mi chce byt pri nom a strazit ho, aby mu nezabehlo).

No a konecne nam po dvoch mesiacoch pribral - 100g za tyzden. 😕 Manzel ma posielal uz k lekarke, nech ideme, lebo nepribera a vcera zase, ze vela pribral, mam ist k lekarke. Pomoooc, niekedy je ako svokra, hrozny paranoik. 😝

deina
26. zář 2008

V marcovkach si baby pochvaluju akesi homeopatika na zubky - chamomile vulgaris? Take nieco. 😉

andulka4
26. zář 2008

S tím přibíráním to je u nás taky děs :(
Hrozně mi blinkal nic než prso nechce ani vydět...takže jsme se nedopracovali zatím k žádnému příkrmu(všechno prská ven) no a musím každé úterý na převážení.Má přesně 8kg a za měsíc přibral jen 250g. Ale já myslím že je to dost.Už tak se mi zdá těžký 🙂 Ale doktorka mi pro jistotu dala kapky (železo) ať má vitamíny.

deina
26. zář 2008

Ale je zlaty, krasne oci ma. 😵 250g je malo za mesiac? Mne sa to zda byt vporiadku. Teraz ho neprikrmujes, ked este nechce, ze?

gucz
26. zář 2008

andulka moja brala železo riadne dlho, pomáha to. Skúšala si malému dať miesto zeleniny uvarené jablko?
No to je len otázka, nemusíš to robiť ak Ti zvracia. Musím už ísť, Laurinka sa zobudila, tak idem za ňou behať po byte 😉

andulka4
26. zář 2008

No když mu vařím domácí stravu tak s toho neblinká, ale nic do něj nedostanu :( Pusu má na zámek :( Když se usměje a já mu to tam vrazím tak to vyprská....ale aspoň z toho nezvrací.To z kupovaného dělal.

rohacka
26. zář 2008

Ahojte, tak sa znova po 2 mesiacoch ozyvam 🙂 . Ale citam vas kazdy den. Len akosi nestiham. Ako vzdy. Dorotka zacala chodit na 3 hodiny do skolky, takze rano pred osmou ju odvediem a o pol jedenastej sa uz chystam. Medzitym s Kubkom pocvicime, pohrame, navarime a doobedie je za nami. Uteka nam den za dnom. Kubko stale nechodi. Len popri nabytku, za ruky - nechcem ho velmi vodit, ale myslim, ze chvilka mu neuskodi. Na reh. mi povedali, ze rocne dieta ked zacina chodit spadne, vstane, nema problem, este je hlupucke. Ale cim je dietatko starsie, tak si rozmysli, ci sa pusti, aby nahodou nespadlo... Tak to je asi nas problem, myslim, ze to sedi. Uf, a v pondelok mame neurologiu. Asi nas nepochvalia...
K Synagisu - povedali mi, ze tohto roku ockuju len deti do 1 roka. Poistovna sa vraj vzburila kvoli Romom, ze deti boli napriek ockovaniu chore. Ale myslim, ze oni boli kvoli inemu chore.... Ale slubili mi, ze sa pokusia vybavit vynimku pre Kubka. Tak uvidime.
Mozno vas bude zaujimat - pytala som sa na rehab., co ma nosit Kubko ako prezuvky. Odporucali mi jednoznacne cele papucky z pracieho kordu - zn. Rak, slovenske, tusim Banovce nad Bebravou. Vraj drzia aj clenok, lebo su na snurky a maju klenbu - vraj ine znacky nemaju. Okrem toho maju pruznu podrazku, co je vraj dobre pre dieta, ktore este vacsinu casu lozi - papucka sa mu trochu prisposobi nozicke a zaroven ju drzi v spravnej polohe. Vraj ked uz vacsinu casu bude chodit, moze aj sandalky s klenbou.
Kubko teda nechodi, ale rozbehol sa v rozpravani a v inych veciach. Najnovsie sa nauci aj 2 nove slova denne - najnovsie oko, auto, maka {mamka}, gadan {gastan}, kody {kravicka Connie}, daindain {baby einstein} - to pozerame. A vsetko opakuje. A to mi povedali, ze ked ma hypotoniu, ze to vplyva na vyvoj reci, vraj zacne hovorit az okolo 3 rokov. Nie je vsetko pravda, co sa popise. Ja s nim robim podla Knihy o detskej reci - tam pisu, ze s dietatok rozpravat tvarou v tvar - nech vidi, ci robia usta a vela basniciek, riekaniek. A funguje. Konecne ukazuje casti tvare, posle pusu, ukaze ako picha jezko - picha si prstekom do dlane, ako fuci jezko. Ked najde vreckovku, fuka si nosik... Je strasne zlaty. Pridala som konecne aj dake foto, mozete pozriet. Uz som si myslela, ze sa to snad nikdy nenauci. Ved napr. kyvat pa-pa ho ucim uz skoro rok!!! A teraz konecne zacal. A chystame sa konecne na ockovanie proti tuberkuloze, lebo mame ukoncene zakladne ockovanie. Tot nase novinky.

gucz
26. zář 2008

ahoj rohacka, s tým rozprávaním ste veľmi šikovný. Máš krásne fotky, aký máš fotoaparát? Prídu mi ako umelecké foto 😉

deina
26. zář 2008

Naozaj krasne fotky, Rohacka. 🙂 Kubko je sikovny, ked tak pekne rozprava a ukazuje. 😵

Ako bol vcera Misko umrcany, tak dnes bol hotovy anjelik - vyrehotany jedna radost, hura. Dnes sa uz viac daval na styri a ked sa mu to podarilo, tak sa pohojdaval - co bolo take srandovne, ze som sa na nom musela smiat a on sa na mna tak pozrel, akoby si myslel, ze sa mu vysmievam. 😀 A ked uz bol na styroch, pretocil sa na chrbatik - velmi ho to bavilo. Doteraz ho nebavilo pretocit sa z bruska na chrbat - sice som si vsimla, ze to vie, ale nerobil to, az teraz, ale pretaca sa z tej polohy, ked je na styroch, to ho bavi. A hned sa potom pretoci spat na brusko.

rohacka
26. zář 2008

Dakujeme za pochvalu. Mame Canon 40D, manzel velmi rad foti, ma rad prirodzene fotky, v prirodzenom prostredi a vie vystihnut ten spravny moment, myslim.. Pacia sa mi tiez 🙂 .

szivem
26. zář 2008

fakt nadherne fotky a tiez syncek,pochvala manzelovi na take fotky treba vela trpezlivosti,

gucz
26. zář 2008

elinka no čo? čo Ti povedala lekárka, zaočkovali ho?

elinka27
27. zář 2008

babule pišete ako český žandári, nestíham 😀 zaočkovali dostal tretiu dávku Prevenar a Hexa, a čuduj sa svete ani nejaká teplota už nebola ako pred tým mával.Sme sa vrátili z plávania, dnes bol nejaký upípnutý.Inak už som zúfala malý mi prestal v noci spávať 😖 vystrája každú noc, už som sa zaťala a jednoducho ho nevitiahnem z postielky nech si robí čo chce.Neviem ako ho mám už konečne naučiť spávať v nej