Kdy se propouští z porodnice?

zuzlana25
10. kvě 2019

Ahoj, chci se zeptat, podle čeho lékař/ka určí, že je čas jít s děťátkem domů? Podle váhy? Podle denního přibírání? Podle toho, že matka kojí? Nebo musí být to miminko donošené? Jak je to u předčasně narozených? Mohou pustit za týden i ta děťátka, která se třeba narodila v 35. týdnu, ale prospívají? Netušíte? Děkuji!!!

lolam10
10. kvě 2019

U donosenych pokud po 72h po porodu je rozbehle kojeni,dite opet zacalo pribirat(po porodu totiz dojde k poklesu vahy),dite nema zloutenku tak nic nebrani propusteni obvykle.u nedonosenych tusim ze obecne to co nestihli v brise dohani v inkubatoru,tedy obvykle jsou v porodnici jakoby do 40tt.ale to presne nevim,tak bude hodne zalezet na zdr.komplikacich ditete a ty budou ruzne...

lolam10
10. kvě 2019

P.s.donosene dite je od 36tt

makronka222
10. kvě 2019

Ja rodila 36tt a byli jsme tam tyden. Dite melo zloutenko, bylo spaci a tim nemela silu jist.

terka555
10. kvě 2019

Maly byl nedonoseny (36+2),a byli jsme v porodnici sest dni kvuli zloutence. Jinak pokud je kojeni v poradku a miminko pribira a neni zadny dalsi duvod(jako treba zloutenka) tak neni duvod😊

hezz17
10. kvě 2019

@lolam10 to neeeeeee 😀 vis jak by bylo narváno??? 😀

oveckaluky
10. kvě 2019

Naši se narodili ve 34+5, domů jsme šli 18. den po porodu, když oba začali přibírat a jedli úplně sami celou dávku mléka (před tím měli sondičku).

ange_de_la_morte
10. kvě 2019

Celkem se to liší i podle porodnice - obecně : 72 hodin od porodu, miminko začne přibírá, nemá žloutenku ani jiné problémy, u nedonošených dětí se pak ještě řeší váha i věk

U syna ve Vítkovicích jsme šli 4. den .... u dcery teď v lednu ( porodnice Přerov) jsme šli domů po nějakých 50 hodinách od porodu - plně rozkojená, malá hezky nabírala a byla vpohodě ( i když jsme šli domů s váhou cca 2700g ), primář pediatrie řekl že pokud chcem můžeme jít po těch cca 50 hodinách že už mám druhé dítko tak nevidí důvod nás tam zbytečně držet , už druhý den jsme měli povoleno jít ven s kočárkem

verionka
10. kvě 2019

Náš malý se narodil 36+3 a byli jsme v nemocnici týden, hlavně kvůli tomu žloutence a kojení.

verace81
10. kvě 2019

Dcera se narodila 36+1 v neděli v 11 dopoledne takže už se mi to počítalo jako1den měla 3000g. V úterý mi gynekolog řekl, že já už bych mohla jít domu, ale musím se domluvit s dětským lékařem. Sestřička mi říkala ať nikam nespěchám, že malá ten start do života neměla nejlehčí museli ji po porodu 1minutu resuscitovat. Malou jsem na pokoj dostala až v pondělí odpoledne protože jí doktorka chtěla mít pod dohledem v inkubátoru. Sestřičky mi jí vždycky přinesli jen na chvilku na pomazlení. V pondělí odpoledne mi ji nastěhovali na pokoj a ve středu nás propustili.

konidana
10. kvě 2019

Tak meli by te pustit kdykoli si řekneš. Pokud je vše bez komplikací. Klidně 2.den i dříve (ambulantni porod)

bayt
10. kvě 2019

@zuzlana25 Nevím, jak to je u nedonošených dětí. Ale propouštěj obvykle, pokud je dítě i matka v pořádku, a pokud dítě dostatečně přibírá (myslím, že musí být minimálně na své porodní váze). Já jsem šla třebas domů na reverz. Nehodlala jsem v tom hnusným stresovým prostředí čekat, až se rozkojím, když doma mi to šlo podstatně lépe a rychleji.

krasna_neznama86
10. kvě 2019

Rodila jsem 36+6, maly lehce nedonosemy, 3230gramu a za 72 hodin nas pustili... Nabeh na zloutenku zazehnan svicenim, temer jsem nekojila, maly na um... Pousti, pokud ditko nezhubne vic 10% porodni vahy

zrofka
10. kvě 2019

Syn 35+2tt vaha 1950g...cekali jsme na propousteci vahu tj.min.2300g. a taky aby mu klesla zloutenka. Byli jsme tam 14 dni..ja na tom byla taky spatne. Odchazeli jsme na um, ale ja se snazila rozkojit.a povedlo se az doma

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru