Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
12. lis 2008

Holky hlásím pokrok....od včerejška se houpe na kolínkách 🙂 a je na 4ech 🙂 Doufám že do vánoc polezeme 😉

ededik
12. lis 2008

Díky za info janina,
zatiaľ má na týždeň pokoj, nevyiem či sa to zlepšilo, v správe má napísané kontrola o týždeň...
Neviem, čo znamená ROP III, dr mi hovorila len o tom, že sa jej dosť kľukatia cievky v očičkách, to je ono ???
Mlieko mám, však o týždeň bude vážiť dosť na to, aby som tam išla už za ňou, ak tam pôjde.

gucz
13. lis 2008

andulka super pokrok 🙂 😉 🙂

deina
13. lis 2008

Andulka, gratulujem, no krasa. 😵 😵

rohacka
13. lis 2008

Elinka - prepac, este k tomu Diazepamu - davam rozdrvenu tabletku ako prevenciu febrilnych krcov. Ten rektalny sa dava, ked uz dieta febrilne krce ma. Aspon ja to tak viem. Diazepam davam pri teplote nad 39 stupnov, 2 mg na 10 kg, takze my berieme jednu 2 mg tabletku.

Andulka - perfektne, na to ze je hypotonik, je rychly 🙂

Inac, bola som minuly tyzden na jednej prednaske o vychove deti. Prave tam hovorili o porovnavani deti, ze sa to nema, ani medzi surodencami. Vraj tym zranujem dieta, ze ho porovnavam, ked som z neho frustrovana, zavidim inym, ze su lepsi. Tak si davam vacsi pozor 😒 .

Prave som prisla z gynekologickej prevencie. Tak mam potvrdene to, coho som sa obavala - lekarka mi vyslovene zakazala este otehotniet. Vraj mam hrozne oslabenu maternicu a musela by som odlezat cely cas, ak by sa babatko vobec udrzalo. Tak mi je z toho trochu cudne. Jedine dobre na tom je, ze sa to stalo az po druhom babatku, lebo urcite by som nechcela jedinacika. Musim sa z toho trochu spamatat.

Nas Kubko dnes zda sa urobil samostatny krocik bez toho, aby som ho volala k sebe. Lebo takto obcas urobi krocik, dva, ale dnes sa vybral na jeden krok sam - samozrejme za sladkostou, co bola polozena v predizbe. Tak snad sa nam uz rozbehne.

gucz
13. lis 2008

rohacka super 🙂, on sa odváži chodiť, neboj, bude to určite čoskoro.
To s tou maternicou ma mrzí, ale máš pravdu, dobre je, že sa to stalo po druhom dieťatku. Chcela si ešte jedno dieťatko? Možno sa to časom upraví. Kamarátke povedali, že má zmenšenú maternicu a že na 99% nebude mať dieťatko a teraz jej to zvyšné jedno percento behá po byte. A s tým porovnávaním.... tiež si myslím že to nieje dobré, ja som bola pre našich vždy tá múdra (učila som sa na samé 1), sestra vždy tá pekná, tak som potom ani nikomu neverila, že sa mu môžem páčiť ako vzhľadom, veď sestra bola vždy tá pekná a ja múdra ( a nie tak pekná). Keď mi teraz už MM povedal, že sa mu páčim, tak som myslela, že si zo mňa robí srandu. Deti je treba chváliť, samozrejme nie prehnane, ale aby sa im budovalo dobré sebavedomie. Tak si to aspoň ja myslím 😉

andulka4
13. lis 2008

Rohačka no to je SUPER BOMBA ZPRÁÁÁÁVA 😀 😀 😀

Jinak já jsem taky v šoku že se dostal na čtyři jelikož je silný hypotonik a myslím si že je to díky té nové RHB kde chodíme.Tam necvičíme vojtu ale jen si hrajeme....

andulka4
13. lis 2008

Rohačka s tou dělohou je mi to moc líto ☹ No ještě že máš 2děti...chtěla jsi ještě jedno? no musíš na tom hledat jen to pozitivní....horší by bylo kdyby jsi měla jen jedno dítko, tak sned nebudeš tolik smutná

deina
13. lis 2008

Rohacka, to mi je luto, ale neskor este mozes mat dalsie dietatko, ze? Mozno o taky rok. Neskusala si nejake bylinky na posilnenie maternice? Nevyznam sa v tom velmi, ale niektore zeny beru napr alchemiku a pod.

Kubko je sikovny. 🙂 😅

Aj ja som dnes bola u lekara a mam z toho taky zvlastny pocit... cely cas som si myslela, ze dovodom predcasneho porodu bola u mna moja choroba a preto nastali problemy s placentou (podla mojho stareho gynekologa) a tento mi povie, ze z mojej karty sa neda urcit pricina. 😕 Vraj tie zmeny na placente mohli byt male, nepise sa tam nic o rozsahu - je mi z toho divne, na jednej strane nie je zla sprava to, zeby to sposobila moja choroba, na druhej strane teraz neviem, co bolo pricinou, mozno daka infekcia (kedze hned po porode som schytala zapal pluc)... No zmiesane pocity.

rohacka
13. lis 2008

No lekarka mi to povedala tak, ze uz nikdy. Ja som sa tiez pytala, ci napr. o takych 5 rokov - tak sme uvazovali, ked uz Kubko bude vacsi. Ani o 5 ani o 10 rokov. Vraj maternica je sval, ktory sa neda posilnovat a vekom svalstvo ochabuje, takze to bude cim dalej tym horsie. Mne ta maternica prepadava az vonku - trochu - je to neprijemne obcas - a budem musiet ist na plastiku - prisiju mi ju o brusnu stenu. Vraj to je vrodene, nemozem za to. A zda sa, ze aj toto mohlo byt pricinou predcasneho porodu Kubka - okrem nizko polozenej placenty. Mne to zacalo ochabovat uz po prvom porode - zda sa, ze preto, ze porod bol velmi rychly - porodila som za 2.5 hod. a to je na prvorodicku prilis skoro, ani tie zenske veci sa nejako nestihnu pripravit. To je asi take jedno s druhym. Je mi z toho trochu smutno...ako keby som prisla o cast zenskosti, ze uz nemozem mat babo... ☹ . Zatial mam aspon cvicit na svalstvo panvoveho dna, nech sa to nehorsi. Ja sa pytam - kedy???? Ja uz asi budem cvicit cely den - s Kubkom a so sebou 😒 .

deina
13. lis 2008

Ach tak, to neznie dobre, to mi je luto, ze sa to uz nezlepsi. 😔 V poslednom case su to same zle spravy, ktore ti lekari davaju.

andulka4
14. lis 2008

Rohačka i já jsem rodila přesně 2hodiny a vlastně všechny moje kamarádky taky a to mají i 3,5kg děti a donošené. V tom bych souvislost neviděla.Spíš s tím že K. tvoje děloha prostě neudržela.

Deino ty jsi měla taky tu těhotenskou cukrovku, né? Nebyl tvůj předčasný porod způsobený tím? Já šla dneska na ty testy znovu, jestli se mi těhotenská cukrovka nepřevrátila na tu klasickou......

Na důvod mého předčasného porodu nepřišli a tvrdí že je to tím že byl velký (1900g a 30tt je docela dost) a velký byl protože jsem měla cukrovku

elinka27
14. lis 2008

ani u mna neprisli na to preco som porodila skor, nemala som ani vysoky tlak,ani cukrovku, nic.Jednoducho som sa rano zobudila na strasnu stipanec v bruchu a odtiekla mi voda.

deina
14. lis 2008

Mala som cukrovku, ale ta vraj nesposobuje predcasne porody, ak je liecena a kontrolovana lekarom (inak ano), bola som na diete, mala som len mierne zvyseny ten cukor (vraj), tak stacila dieta. Maly ani nebol daky extra velky - 1850g v 33tt, to je tak akurat.

No nevadi, co uz, len preto mi to teraz vrta v hlave, lebo moj stary gynekolog povazoval za pricinu moju chorobu a tento novy mi povedal, ze sa neda pricina urcit (podla mojej karty), tak si to musim v hlave nejak vysporiadat. Ale to nic, to je vporiadku. Take to bolo vtedy divne - v ten den som bola doobeda u svojho lekara na kontrole, nic, vsetko bolo vporiadku a vecer mi odtiekla voda. Este som normalne ucila v ten den, stala som v jedalni na dozore (som ucitelka) a tesila sa z toho, ze tam stojim poslednykrat, hura, parada, potom budem uz len doma lenosit.

gucz
14. lis 2008

deina aj ja som mala tehu cukrovku liečenú len dietou (obmedzenie sladkostí) a doktor na mi povedal, že to z toho nebolo. a gynekologička mi nepovedala vôbec nič, ani k pôrodu, ani k príčine 😠 😒 . Tu ale doktora (gynekológa) zmeníš ťažko, málokto berie nové pacientky.

andulka4
14. lis 2008

no na všech těhu webech se píše že je těhucukrovka možná příčina předčasného porodu

u mne taky nezjistili příčinu takže si myslím že to bylo tím že díky ní byl David velký a prostě se mi na to nestačilo upravit tělo

deina
15. lis 2008

Asi to bolo predsalen nejaka infekcia, mala som potom aj zapal pluc (hned po porode), no ale ktovie, snad sa to uz nezopakuje. 🙂

Fotila som dnes krpca, co poviete? To bude na vianocne pohladnice. 😉

gucz
15. lis 2008

deina na tej fotke č 38 je fakt krásny, obrázok ako od profesionála 🙂

deina
16. lis 2008

Vdaka, Gucz. 🙂

Jej, ja som dnes taaak unavena a to som sa ani velmi nemala z coho unavit. Asi zo vcerajsieho vina...

andulka4
16. lis 2008

Juuu Deinuš nááádherné fotečky 🙂 Moc vám to tam sluší a už umíte krááásně hačat 😅

deina
16. lis 2008

Vdaka, Andulka. 🙂

No teda, Davidek je ale dlhan riadny! 😵 A uz aj stvornozkuje? Nas nechce, ani za svet.

andulka4
16. lis 2008

Nené jen se houpe na kolínkách a je při tom na čtyřech 🙂 ale dopředu nejde...
to bude trvat ještě dlouho než začne lozit

jukni na video to se mi povedlo natočit když to dělal podruhé....teď už mu to jde krásně

https://www.youtube.com/watch?v=km6A8ejHIrk
andulka4
16. lis 2008

David ale ještě ani náhodou nesedí natož aby se posadil sám...

gucz
17. lis 2008

andulka pozerala som tvoje videá, David je šikulka, to video ako sa smeje je kráááásne 🙂

elinka27
17. lis 2008

tak aj ja sa teda pochvalim, Kubko sa zacina sam pustat chodit,nieje to zatial este na 100% ale uz to skusa, a krasne uz sam stoji bez opory, a zajtra mame rok! 😀 😝

andulka4
17. lis 2008

Elinko no to je náááádherný dárek k narozenináááám.Je to pašák...vůbec nejde poznat že jste nedonošenci 🙂 Mám z vás ohromnou radost 🙂

elinka27
17. lis 2008

andul dakujeme, predčasniatka si to všetky krásne doháňajú,sú to bojovníci.

fajn
17. lis 2008

andulko Davídek je fakt šikovnej 🙂

andulka4
17. lis 2008

Fajn moc děkuju, Gudz, Deino taky 🙂

ach jo jen ty záááda ty nás trápí ale myslím že se to časem srovná
už nám řekli že to bude na hodně dlouho a že bude muset aktivně sporotovat celý život...plavat, posilovat, bruslit a tak 🙂

rohacka
17. lis 2008

Elinka - nadherny darcek dal Kubko sebe aj vam k narodeninam, vsak? Je sikulka, ako donoseny.

Inac, u nas uz nie su len tmave dni. Okrem toho ze sme konecne vsetci zdravi, bola som v piatok s Kubkom u ortopeda kvoli tomu vtaciemu hrudniku a prepadnutym clenkom a on na mna pozrel a spytal sa - A v com vy vidite problem? 😕 . Povedal mi, ze ma vsetci zbytocne stresuje, ze naozaj ma trochu zhrubnute kosticky vpredu na hrudnicku, ale vraj hrudnik rastie od stredu do stran, takze to vobec nie je hrozne a aj tie clenky su zatial celkom O.K. vzhladom k tomu, ze je hypotonik, tak ked sa postavi, tak ho gravitacia stlaci viac k zemi 🙂 . Tak sa veeeeeelmi tesim, ze to nie je az take zle. A na kontrolu mame prist az o rok. Ja som sa tak bala a nakoniec to tak dobre dopadlo. Takze trochu zvolnujem tempo pri cviceni, damy! Nech si to moje chlapca celkom neutyram 😒 . A je rozkosny, dnes sa naucil povedat DOJOKA - akoze Dorotka a uz par dni hovori TACITAC - akoze pocitac. A zopakuje vsetko, este aj to, co by nemusel 🙂 .