Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

elinka27
16. pro 2008

berunka čo som ja započula,že predčasniatka si nevedia tak dobre regulovať telesnú teplotu,preto im v nemocnici aj veľmi kúrili,ale mylsím že čo sa týka všetkých detí všeobecne si to asi ešte zo začiatku sami nevedia regulovať, neviem čo si mala konkretne tou otázkou na mysli,ale pokiaľ má studené ručičky,alebo nožižky to je vraj normálne,to neznamená,že jej je zima 😉

gucz
16. pro 2008

ahojky berunka tak aj ja Ťa vítam 🙂

moja Laura mala s udržaním teploty trošku problémy, domov sme si ju priniesli troj-týždňovú začiatkom augusta a musela som ju prikrývať dekou a pri kúpaní sme ešte večer kúrili, lebo jej hneď ostalo zima a mala ručičky i nožičky studené, niekedy až do fialova, i okolo pusinky mávala také do fialova. Ale časom sa to upravilo, teraz s tým nemá problém.

andulka4
16. pro 2008

David byl 5dní v inkubátoru právě kvůli tomu že si tělesnou teplotu nedokázal udržet.Dokonce i když jsme byli první týden spolu na pokoji měl vyhřívanou podložku.Děti od 34tt a výš začínají etapu tzv.zakulacování.Jako byse obalí tukem 🙂 Vlastně přibírají za poslední 2měsíce nejvíce. Davča byl strašně hubený.....chyběl nám ten podkožní tuk. Rodila jsi v 37tt a to už jste velmi lehce nedonošení 🙂

berunka
16. pro 2008

takze teplota 36,5 - 37,2 je pro vsechny deticky normali a to i pro nedonosenatka?a holky jak je to s odcitanim dilku pri mereni teploty?nekde rikaji ze se odecita az po 6tydnech veku ditete,nekde ze hned 😲 tak nevim.my drzime teplotu tak kolem 36,8 v prumeru.nekdy 37 nekdy zas 36,6.

andulka4
16. pro 2008

máte teplotu naprosto normální
odečítá se hned pokud měříš v zadečku

maruna75
16. pro 2008

Ahoj holky....mohu se přidat??
....sice už je Tomáškovi 4 měsíce ,ale každá rada dobrá 🙂
narodil se ve 33+3 t.t....a chtěla bych Vás poprosit o radu. 😉 🙂 od kdy si tak vezme sám hračku do ruky,ted mu jí tam musím dát sama,ale zase ví že se strká do pusinky 😉 už tam konečně cpe i ručičky...ale na hračky zatím sám nesahá ☹

andulka4
16. pro 2008

Holky vítejte 🙂

Marun počítej s tím že příroda se ošidit nedá a o to co se narodil dřív o to bude vše dělat později :(
U tebe to ale Berunko platit nebude....tam se to brzo srovná.Jste narození v 37tt a to už se opravdu bere že se opožďovat nebude.(nemáte li poporodní komplikace)

maruna75
16. pro 2008

andulko....díky 😉 já bych na něj pospíchala a on má vlastně ještě dost času ?? 😉 🙂
jinak...Davídek je nádhernej..už s holkama se zářijovek 08 jsme ho obdivovaly...opravdu dítě z reklamy 🙂

andulka4
16. pro 2008

Marun jééé to mne zahřálo u srdce. 🙂 A to jste se mi jako všechny koukaly do albíčka?
Jinak musím uznat že ty oči má unikátnííí....až mu je závidím 🙂 Ale maminka by to neměla o dítěti psát 😉

deina
17. pro 2008

Coby nemala, naozaj ich ma nadherne. 😉 😵 Ja ich tiez stale okukujem a zavidim.

Marunka, zachvilku zacne s tymi hrackami, ale tie dva mesiace len tak nezmiznu, tie mu budu este chybat, ale neskor sa to zrovna.

deina
17. pro 2008

Baby, ja sa tak tesim. Sedim tu, robila som ranajky krpcovi a sebe a on ku mne pristvornozkoval, ale krasne. 😵 😵 Predsa sme sa dockali, to je take uzasne, parada, strasne sa tesim. 😅 😅 😅 Uz som si myslela, ze to preskoci, co by nebolo prave najlepsie (lebo doteraz radsej stal a chodil trosku okolo nabytku), predsa len ma ten chrbatik slabsi, ale potesil ma.

simona55
17. pro 2008

ahojte maminy ja chcem iba povedat ze aj nas Davidko sa narodil predcastne narodilsa 28.6.08a mal sa narodit 15.7.08 na manzelove narodky no ale jasom mala od 8 mesiaca vysoky tlak kedy ako ras hore ras nissie a isla som na kontrolu do nemocky a primar sa ma pita vy nemate bolesti? hovorim ze nie len mam strasne tvrde brucho a neviem sa hybat mala som brucho ako slon amali predsa vazil len 3200dkg a49dlzka a narodilsa so sekciou a abol dlho skrieseny ale chvala bohu je vporiatku ale to soom si vsimla aaj rodina ze akoby spravou rukou tassie naraba aje trocha zaostalejsi ako dieta narodene o dva tyzdne to uz myslim tak e on to robi ties ale trocha neskor a vobec nevedel sat mm to som bola vsoku hovorila som si co je snim to sa my nechce verit ale po masiaci to bolo okej . ale mne sa nechce ani dnes verit ze je skor naodeni podla mna to bol uz prenos lebo mali mal take plugieriki ako by po tvari a to je stej plod vody ked je dozrety plod alebo neviem to neverim .

maruna75
17. pro 2008

Ahoj holky 🙂
andulko....celé album jsme si neprohlíželi..jenom jednu fotku,někdo tam od nás hodil odkaz na Davídka fotečku.. 😉 🙂 no prostě je opravdu krásnej 🙂
deino...ahojky...gratuluji ,že miško začal lézt po čtyřech....to je nádhera??...je to šikulka 🙂

deina
17. pro 2008

Dakujeme, je to nadhera. 😅 Strasne dlho trvalo, kym sa rozliezol, takze konecne, moze teraz nebude cely den len stat a stat.

berunka
17. pro 2008

andulka mi ale mame ty teploty pred odectenim takze jsme porad tak na 36,5 po odecteni.holky kdyz jste mely problem ze nedrzeli teplotu co vsechno jste jim davali na sebe?

andulka4
17. pro 2008

Berunko však já myslela před odečtením....vaše teplota je naprosto OK 🙂 David měl a má stále mezi 36,6-37,4 (bez odečtení)

andulka4
17. pro 2008

Deino tak to jsou super

berunka
17. pro 2008

takze myslis ze nemusi byt tolik oblecena?tech 36,6 je tedy po odectu 36,1 v poradku?ty to urcite vis dobre vid,doktorka vas uz nekolikrat kontrolovala.ja jsem z toho ted takova vyplasena ☹ jsme dnes tretiden doma,v po nas pustili a bojim se aby mala nebyla podchlazena.

andulka4
17. pro 2008

No v nemocnici nám říkali že pokud má kolem těch 36,6 tak určitě přioblíknout 🙂 Dala bych jí body s dl.rukávem a ještě svetřík nebo tak něco. Vy jste ale ještě malinkatí takže jste stejně pořád spící a zachumlaní v peřince, né? Myslím že tu teplotku nemusíš pořád měřit. 🙂

berunka
17. pro 2008

mala ma body s dlouhym rukavem,overalek a svetrik,cepicku a ponozky,je v zavinovajde a dvou dekach a fusaku a ted drzi tech 37. holky a jeste nevratila se vam po prichodu domu nektere zloutenka?me prijde ze mala trochu zezloutla.v porodce byla den pod svetlem.

gucz
17. pro 2008

berunka dávaj ju k oknu, aj keď teraz moc slniečko nesvieti. A že je nažltlá, to nevadí, moja bola chúďa do oranžova, aj bola dlho pod lampou a žltá bola ešte mesiac po pôrode. Ono to prejde samo. Keď pôjdeš detskej, tak sa na to spýtaj. A s tým obliekaním kľudne daj body, na to tie dupky s rukávom čo sú, a svetrík, čiapočku, zavinovačku a môžeš aj prikryť dekou. Alebo prikúr ak sa vám dá, my si kúrime sami a teraz mávam tak 23 stupňov. Minulý rok sme kúrili na viac (24 - 25)

janina77
17. pro 2008

berunka, nech si drzi okolo tych 37. podla mna je 36,6 malo. Nas maly mal vzdy cez 37. Este aj teraz ma casto vyse 37. A podla mna teraz este neodpocitavas.

Simona55, strasne zle sa po tebe cita, skus prosim pouzivat bodky a ciarky a velke pismena, lebo je to cele jeden zliaty text, a neviem sa z toho vysomarit 🙂.

berunka
17. pro 2008

ona je chudinka tak nabalena a ted teda mela 36,9.takze snad pohoda.zitra k nam prijde detska doktorka tak jsem zvedava cov rekne.

elinka27
17. pro 2008

Kubko má bežne okolo 36,6 až 37 to je jeho normálna teplota.Inak neviete dokedy sa má vôbec odpočítavať?Viem že od 0 do 6 mesiacov sa odrátava 0,5C a od 6 mesiacov vyššie už 0,7C ale neviem dokedy to vôbec odrátavať.

deina
17. pro 2008

Tak to som ani nevedela, ze neskor sa odratava 0.7 stupna. 😕

rohacka
17. pro 2008

Ja viem tak, ze jednoducho v dupke sa odratava 0.5 stupna bez ohladu na vek. Ale necham sa poucit, ak je to tak.

Deina - blahozelam k stvornozkovaniu. Aj my sme zacali na tych 11 mesiacov.

My sme vsetci chori. Kubko mal z pondelka na utorok v noci zachvat laryngitidy. Vystrasil ma riadne, nespala som skoro celu noc, bala som sa, ze sa mi zadusi ☹ . A vcera v noci pokracovala Dorotka, aj ked miernejsie. No hroza. Synagis sme odlozili o tyzden, tak dufam, ze budeme dovtedy fit. Ale dnes bol strasne zlaty, ked sa tulkal pred spanim, hovori mi - "mamku jubim". Tak mi nahradil par prebdenych noci 🙂 🙂 🙂 .
A minule sa hral s babikou so zatvorenymi ocami a hovori - "oko nende otojit" - oko nejde otvorit 🙂

gucz
17. pro 2008

rohacka to muselo byť zlatunké, teda aj je to zlatunké, keď takto rozpráva 😉

všetkým chorým detičkám prajem skoré uzdravenie, nám to prechladnutie už prešlo, trvalo to týždeň aj niečo.

elinka27
17. pro 2008

rohacka, citala som to o tom odratavani v nejakom casopise a potom som sa este pytala doktorky a potvrdila mi to.

Inak Kubko ma uz vyse tyzda "huky" skor ako medzi 23-24.00 nechce ist spat, uspim ho ako vzdy okolo 20tej, pospi si hodinku-dve a potom sa zobudi a reve ako keby ho z koze drali, ked k nemu pridem ja alebo muz,tak sa ukludni usmieva sa na nas, keca ale akonahle odideme zasa brutalny rev, kym ho uspime je cely vyrevany,my nervozni, a potom si pospi aj do 10tej rano,uz som na mašlu z toho 😖

deina
18. pro 2008

Nech sa Kubko s Dorotkou rychlo uzdravia, na sviatky musia byt fit. 🙂

Elinka, nebude to nocny des? Niekde som o tom citala, neviem presne, co to je, neviem si ani predstavit, ako by mohli mat take male deticky taketo zle nocne desy. 😔

My dnes ideme na ockovanie (prevenar a hexa, tretie), maly ma uz ocko ovela krajsie, tak neviem, asi ho to neobide. Som zvedava, ako bude, mava na druhy den teploty a v sobotu mame stretavku zo strednej, tak to som naozaj zvedava, ako pojdem - manzel sa podujal, ze kludne mozem ist, on maleho uspi aj okupe, lenze Misulak v poslednom case zaspava len so mnou.

deina
18. pro 2008

Jej, stvornozkuje ku mne, to je take zlate, idem ho vystiskat. 😵