Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

andulka4
22. zář 2009

Tak děkujeme za zprávičky 🙂 myslím že to bude asi dneska 😅 Víc jak 24h děťátko nemuže být bez plodovky né? Ale četla jsem že v tomto týdnu už je to pohodička takže Deinuško hodně štěstíčka a ať jste oba zdraví 🙂

petrach
22. zář 2009

držíme pesti 🙂

simka9122008
22. zář 2009

Kočky Deina už má chlapčeka má 45 cm a 2 kg

mimi198
22. zář 2009

Gratulujem Deina, a prajem vam hooodne stasticka....

nika2
22. zář 2009

ahojte,
co to citam? deina uz porodila? tak prajem veeeeeeeela zdravicka obom 🙂

rohacka
22. zář 2009

Deina - srdecne blahozelam!!!! Tak sa teraz drzte, nech je vsetko v poriadku 😵

gucz
22. zář 2009

deina želám Tebe aj Matkovi skoré zotavenie sa z pôrodu, veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky, a hlavne nech ste skoro domenka 🙂 , posielame Matkovi pusinku

gucz
22. zář 2009

aj môj MM má dnes narodeniny, tak si Matkovo narodenie budem dobre pamätať 🙂

fajn
22. zář 2009

deina gratuluju a přeju hoooooooooooooooodně zdraví malému a ať jste rychle doma a v pohodě 😉

andulka4
22. zář 2009

Deinuško hlavně zdravíííííčko přejeme 🙂 a ať je vše v naprostém pořádku

maatkka
22. zář 2009

Deina tiez mooooooooooc gratulujem a zelam vseeeeeeeeeeeetko dobre... 🙂 🙂 🙂

maatkka
23. zář 2009

babyyyyy videli ste v novembrovkach deininho maleho Matka??? je naaaadhernyyyyy 😵 😵 😵

gucz
23. zář 2009

krásnučký je 🙂

andulka4
23. zář 2009

neviděla!!!!!jak se na něj kouknu???

maatkka
23. zář 2009

andulka chod normalne do albumov a najdi si album "novembrovky 2009"

maatkka
23. zář 2009

🙂 uz ma dokonca aj svoj album 🙂 "deinin matko"

petrach
23. zář 2009

taky se připojuju a přeju obema hrozne moooc zdravíčka,at jsou v pořadku a brzo jdou domu..
maličky je nádherny 🙂

andulka4
24. zář 2009

Matýsek je překrááásný 🙂 Gudz děkuji za odkaz 🙂

jo a tobě je jak????

andulka4
24. zář 2009

Gudz a uš víte co čekáte?

gucz
25. zář 2009

Andulka mne je fajn, normálne niekedy aj zabúdam že som tehu 😉 . Od budúceho týždňa si asi začnem dávať pozor na stravu kvôli možnej cukrovke, test mi budú robiť až nejak po 26 týždni (neviem prečo). Pohlavie ešte nevieme, ale 9.10 ideme na 3D, tak ak sa drobec ukáže, tak potom si napíšem do pasu. Ale v podstate mi je to jedno čo to bude, akurát manžel by chcel mať po dcérke (vytúženej) aj synčeka, tak uvidíme či sa mu to splní.
Trošku mám problém s pálením záhy, ale to som mala aj pri malej, takže v pohode 🙂 A čo Vy? ako sa máte?

andulka4
25. zář 2009

Gudt těhotenská cukrovka se dělá mezi 24-28tt taky nechápu jak to že až tak pozdě.....nemyslím teď ty testy.....myslím to že se začnou v případě těhotenské cukrovky špatně rozkládat ty cukry v těle

jinak jo máme se fajn 🙂 a u nás pro změnu sníme o holčičce 🙂

deina
28. zář 2009

Ahojte. 🙂 Tak ja som uz doma. dakujem, ze ste na nas mysleli, zlate ste. 😅

Matka az dnes skusaju davat do perinky, zabrzdila ho zltacka, chudiatko, takze este nemohol von z inkubatora... uvidime poobede, ked k nemu pojdeme, ze ako to zvlada. Snad zajtra, pozajtra uz budem moct byt s nim na nedonoseneckom, to je hroza byt takto bez neho - a na druhej strane, ked som v nemocnici, tak hroza byt bez Miska, strasne mi tam chybal. Takze som odchadzala so zmiesanymi pocitmi, tesila sa na Miska a plakala, ze Matej tam zostava samucky. Ale ved mu to potom vynahradim. A Misko bol vcera strasne spokojny, ako nas mal oboch pri sebe, mamu aj tata, usmev od ucha k uchu, taky bol zlatucky. Aj dnes rano, zobudil sa bola som pri nom, no nadhera, zas ten usmev, moje zlaticko to je.

33tt je uz celkom fajn, ze? Misko bol 32tt a nemali sme vaznejsie problemy, tak dufam, ze s Matesom to bude podobne. Ked sa uz chyti papat, bude dobre, tomu verim. Mliecko sa mi nejako pomaly rozbieha, ale asponze ho je kazdy den o trosku viac a viac, tomu sa tesim. Ked uz bude pri mne, aj to lepsie rozbehneme.

dvojka
28. zář 2009

deina-ty už máš po porodu 😵 😕 😵 😨
No tak to velká gratulace k narození Matýska 😵 ,hlavně hodně,co hodně moře zdravíčka jemu a celé Vaší rodině.
Váhu měl koukám moc hezkou,to by jste mohli jít někdy začátkem října doma,né? 🙂 😕
S tím mlíčkem si nelam hlavu,ono se určitě spustí.Mě se rozjelo kojení taky až doma a rodila jsem ve 33 tt.takže ještě jednou moc gratuluju,zvládli jste to moc hezky 😉 🙂

deina
28. zář 2009

Dakujem, Dvojka. 🙂

S Miskom sme potom boli na nedonoseneckom necele dva tyzdne, tak predpokladam, ze teraz to bude podobne... mozno aj o trochu lepsie, je silnejsi ako Misko bol, dudel taha ako o zivot, ked je hladny - to je dobre, Misko nebol taky, on len strasne vela spinkal, musela som ho budit na jedenie, sam sa neozval, musel byt sondovany a tento krpec zatial zvlada svoju davku z flasky, bez sondy. Ono to uz bol koniec 33tt, dokonca presne 33tt+0, to je uz zaciatok 34tt. 😵

mia81
28. zář 2009

deina gratulujem k malemu.A tie zmiesane pocity to poznam najlepsie je ked sa za tebou zavru nemocnicne dvere a ty si nesies svoj pokladik domov./konecne potych dlhych nekonecnych dnoch/

maatkka
28. zář 2009

Deina ahoooj velmi som na vas myslela...
Inak ja som narodena v 33. tt. mala som 2100 gramov (najmenej 1900) a nikto ma nijako neriesil vtedy ze som skor narodena ani nebolo treba 😉 takze verim ze to krasne zvladnete - hlavne ked citam tie super spravy.
Som strasne rada ze to aspon takto teda dopadlo. Prajem rychle zotavenie tebe aj malickemu. Drzkajte sa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

andulka4
28. zář 2009

Deinuš neboj to bude ok 🙂 A jaký byl porod?

JInak snaž se odstříkávát i v noci minimálně co 2,5hodiny....nejlépe po 2hodinách a laktace se ti pěkně rozběhne

NO A SAMOZŘEJMĚ TĚ VÍTÁM DOMA 🙂

terezt
29. zář 2009

Ahoj. Omlouvam se, ze prerusuju tak peknou diskuzi o novem detatku, ale chtela jsem se zeptat z jineho soudku. Rodila jsem v 34+5 tt, protoze mi odtekla plodova voda. Pokud se vam to stalo taky, premysleli jste nekdy, proc vam odtekla? Nikdo mi nebyl nic schopny rict. Snazime se o druhe a rada bych se toho napriste vyvarovala, pokud by to slo. Cele tehotenstvi jsem byla v pohode, maly taky... Snad jsem se az tak nestresovala, nic tezkeho netahala... Ma vubec smysl po tom patrat?

mia81
29. zář 2009

terezt myslim ,ze nema zmysel potom patrat,ale aby si bola kludnejsia opytaj sa svojho lekara preco ti odt. plodova voda nech ti aspon priblizne povie preco sa to stava (zapal,infk.).

deina
29. zář 2009

Terezt, mne takto dvakrat odtiekla voda... prvykrat neviem, aka bola pricina, tentokrat to bola urcite infekcia. Vraj najcastejsie ide o infekciu, ked voda predcasne odtecie, tvrdi moj lekar. Aj ma kvoli tomu castejsie sledoval a predsa, zase...

Podla mna ma zmysel po tom patrat, aspon sa druhykrat mozno podari tomu vyvarovat, budu ta lepsie sledovat... aj ked niekedy to asi nestaci.

Kupila som si Avent elektronicku odsavacku, je perfektna, vytiahne ovela viac ako rucna. 🙂 Musim sa priznat, ze som v noci neodsavala, bola som strasne unavena, proste som vsetko prespala... v nemocnici nas budu budit, tak sa budem viac snazit, aj prikladat, velmi by som chcela aby bol maly na mojom mliecku, dufam, ze sa chyti.

Porod bol taky isty ako pri Miskovi - cisarsky v narkoze (u nas je nedostatok anesteziologov, tak preto narkoza, nevedia robit spinal 😒 ), po dvoch dnoch od odtecenia vody (aby zabrala plna davka kortikoidov). Lepsie som sa po nom rozchodila, aj bolest mensia ako pri prvom, ale zase taka celkova slabost tu je, este som sa jej nezbavila... neviem, co to ma byt, chyba mi zelezo, mozno je to aj tym. Po prvom som bola silnejsia ako teraz.

No a dnes idem za Matkom, drzi sa perfektne v perinke, takze postupuje na rooming in. 😅 Snad nas o taky tyzden, dva pustia domov.