Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

marcelapetrikova
25. lis 2009

tak změna plánu nejdou domů malé se ta žloutenka rozjela a přestala papat takže zůstavají asi až do pátku ☹

beatrice100182
25. lis 2009

Ahojte, dievcata, konecne som dostala aj k netu.
Marceli, zo zltacky si nic nerob-my sme to prekonali tak isto a myslim, ze to trvalo aj viac ako tyzden - nie a nie sa z toho dostat. Takze este par dni a mate to za sebou. A PS: My sme sli domov s 2670g po ukoncenom 35 tyzdni.
Deina, ked tu citam tvoje prispevky, tak ta vazne obdivujem. Velmi ti drzim palce s mlieckom, krasne ste sa rozbehli. A este sa vratim k tomu cesnaku. Ja som to spravila malej asi 2x ☹ Prvykrat som myslela, ze ma koliku - chvilu papala, potom zacala plakat, prsník uz odmietala, takze sme ostali hladny dalsie 2 hodiny. Druhykrat mi to uz nedalo, rozmyslala som, co som zjedla a bol to cesnak. Kamoska mi poradila, ze ak sa to stane nabuduce, mam odstriekat mliecko a pockat na dalsie.

deina
26. lis 2009

Marcelka, to mi je luto, nech teda ta hnusna zltacka rychlo ustupi. 😉 Mne isli chalani domov obaja s rovnakou vahou - 2170g, tiez okolo 35tt.

Beatrice, dakujem. 🙂

Ked nieco zjem, kedy sa to v mlieku objavi? Kebyze si musim dat napr ibuprofen, ktory by sa teda nemal - neviete, kedy a dokedy v mlieku bude? Sa tu pomaly rozpadavam... 😝

andulka4
26. lis 2009

Deinuš v mlíčku je to do 2-3hodin

mia81
26. lis 2009

deina skusila si uz pit feniklovy caj .Ja som ho pijavala a malich nebolelo brusko skus mozno to zaberie .(pri strednom a najmladsom som ho pijavala kazdy den a ani raz nemali koliku).

deina
26. lis 2009

Mia, to nie kvoli malemu, to kvoli sebe. Toho uz brusko nebolieva, ale mna obcas vsetky klby. ☹

rohacka
26. lis 2009

Deina - kratkodobo mozes aj paralenove aj ibuprofenove lieky. Do mlieka prechadza malicke mnozstvo. A ibuprofenovy sirup mozu deti uz od 3 mesiacov. Myslim, ze je horsie brat ibuprofen v tehotenstve ako pri dojceni. Samozrejme, ak je to nevyhnutne.

deina
26. lis 2009

Dakujem, to som nevedela. Myslela som, ze ibuprofen sa vobec nemoze, tak si ma teraz aj potesila (zase zapastie, teraz druhe a k tomu kolena 😝 ).

rohacka
26. lis 2009

Aha, a najlepsie zobrat tesne po kojeni... Ale ibuprofen nie silnejsi ako 400 mg (existuje aj 600 mg)!

mia81
26. lis 2009

ahoj deina ja som myslela ,ze sa pytas kvoli malemu .To ti nezavidim(bolest klbov) ja som bola pred tyzdnom chora a bola som hotova este ,ze malich teraz bavi kreslenie , skladanie lega a kociek lebo inac neviem akoby som sa o nich postarala .

irasek
26. lis 2009

koukám, že nemoci jsou všude ☹ Mám pocit, že i o mě se pokouší nějaký bacil... a to teď finišuje naše stěhování a každá ruka je potřeba... a už týden vstává Páťa v půl šesté ráno a pokud to tak bude pokračovat, tak to dlouho nevydržím...
Hlavně, ať jsou děti zdravé, přeji všem.

marcelapetrikova
27. lis 2009

deina a co třeba paralen 500?ten se může i při kojení
a holky už jsou doma malá sice už nepřibrala ale dr řekla že jinak je zdravá ale musí ji nechat furt vážit a když tak dokrmovat 🙂

murynka
27. lis 2009

ahojky maminky 🙂

chtěla bych se jen na neco optat 😅

mám doma nedonošenátko narodila se v 36tt měla 2220 g 44cm....už jsou jí přes 3 týdny a j v pořádku ale....
pořád mi spinká....budí se jen na krmení a pak hned zase spinká ☹ a já už se bojím že něco není v pořádku
každý kdo k nám přijde se divý že tak hodný dítě naviděl a ve mě něco hlodá....
měli jste to u vašich také tak???moc děkuji

marcelapetrikova
27. lis 2009

mury nemusíš se bát sofča od ségra taky jen spí jsou malinké musí to vše dohnat a když spí tak rostou pamatuj 😝 pokud přibírá je to ok neboj
a ela když se narodila tak taky jen spala a to byla donošená tak se neboj 😉

gucz
27. lis 2009

ahojček murynka neboj sa, je to normálne. Moja malá dva mesiace po pôrode takmer iba spala, hore bola iba večer, keď ju trápila kolika.

murynka
27. lis 2009

moc děkuji 🙂

guc gratulace k těhotenství 😵 😵

beatrice100182
30. lis 2009

Ahoj, murynka, nic sa neboj, ona sa jedneho dna zobudi a uz vam neda pokoj 😀 Nasa Emka bola sice vacsi nedonosenec (2 a pol mesiaca), ale takto spinkala este asi 2 tyzdne po termine porodu, a potom, zo dna na den, je hore doobeda 3-4 hodky a potom zase vecer, zase 3-4 hodky, co ani ako nezazmuri. Poobede som potom rada, ked spinka a ja mozem daco porobit 😉

deina
30. lis 2009

Murynka, naozaj je to vporiadku. Misko bol rovnaky, len spal a papal, minimalne 2 mesiace a potom nadalej vela spal. Zato teraz zacina odmietat obednajsi spanok... 😝 A moje druhe predcasniatko spi neuveritelne malo, uz tie prve dni v inkubatore bol nejako casto hore a teraz je hore este castejsie. 😕 Myslela som si, ze vsetky nedonosene deti vela spia, ale asi to tak nebude... 😝

irasek
1. pro 2009

Murynka, vítej a gratuluji k Sofince 🙂 . Jak píšou holky, ze začátku "dospávají" chybějící pobyt v bříšku. Náš Páťa byl taky měsíc dost spavý a bylo mi to divný. Jak jsem ho uložila, tak jsem ho našla. I na jídlo jsem si ho budila. Neboj, vše bude v pohodě a ještě si vzpomeneš, jak bylo príma, když spinkala 😀
V nynější době se mu přes den moc spát nechce...

Deina- jak je? jak dopadá kojení? U nás pokračují každodenní boje s mléčnými výrobky, hlavně s mlíčkem 😖

stylly
1. pro 2009

ahojky my jsme se narodili 24.11.2009 s váhou 1850g a 40cm,35tt

irasek
1. pro 2009

Ahoj Stylly, gratuluji k narození mimča, máte moc pěkné jméno 🙂

deina
1. pro 2009

Vitaj Stylly. 🙂 A ako sa mate? Ako sa Andreasovi dari?

Irasek, nadalej odsavam, zatial je to ok - len na mna uz velmi zacina doliehat Sjogren, tak neviem, kolko vydrzim. Ale uz sa tym netrapim, ked to bude zle (s mojou chorobou), nabehnem k reumatologovi a ukoncime to, ale kym mi je ako tak dobre, tak vydrzim. Dohodli sme sa so sestrickou, ze sa nemusim objednavat ani nic, proste ked bude naozaj ze velmi zle, pridem a ona ma vezme, nejako ma supne medzi pacientov. Momentalne fungujem s obcasnou pomocou paralenu.

Misko mlieko tiez odmieta, nepije ho uz asi pol roka. Ale ma rad jogurty a ostatne mliecne vyrobky, tak to nie je velky problem, nahradi si to mlieko jogurtami. Patko ani jogurty nechce?

andulka4
1. pro 2009

Styly vítám tě 🙂 no to je ale brouček malinkatej 🙂 to je neuvěřitelné

holky tak my jsme mlíkoví....u nás to není problém

irasek
1. pro 2009

Jsou dny, kdy vypije ráno Sunar (max 150ml) a sní v pohodě dva jogurty přes den. A pak jsou dny, kdy nic nevypije a na jogurty dělá pfuj. Večer už nepije mlíčko asi 5 měsíců, to se od lahve odvrátí s úplným odporem... 😠 Dneska byl dobrý den, už vypil 150ml a snědl jogurt 😉
Snad to nemá po mě, já mlíko nemůžu ani cítit...

Deina, jinak Vám stále držim pěsti, ať to ustojíte co nejdéle.

andulka4
1. pro 2009

no já kojila do 18m a pak jsme vklidu přešli na UV a to vypije denně cca 750ml mléka a asi 500ml čaje

beatrice100182
1. pro 2009

Ahoj, Stylly. Vitaj medzi nami.
A ako sa maličkému darí? Andreas ostal zatiaľ v nemocnici alebo ste už doma?

Som zvedavá, ako dopadneme s príkrmami my. 😀 Zatiaľ odmieta totiž všetko okrem MM, aj vodu, aj čajík (ja viem, že pri MM to nevadí, len sme to skúšali). Lekárka na nedonoseneckej poradni mi práve pred týždnom povedala, že tak o mesiac zvážime príkrmy zo zeleniny. To bude mať malá práve 5 mesiacov (korigovane 3). Nie je to trošku priskoro?

andulka4
1. pro 2009

je to víc než brzo
já začaůla až v 8mi měsíci bio, tedy 6korigovaně a i tak to bylo brzo

andulka4
1. pro 2009

Beatrice a kolik vážíte? Ono to přikrmování by mělo být i v době kdy dítko udrží dobře hlavu atd

beatrice100182
1. pro 2009

No, vážime už 5 kilo (presne) - to nám ide viac než dobre 😀
Čo sa týka hlavičky, v tom je Eminka, myslím, veľmi šikovná. Ked pasieme koníky, drží si hlavičku na viac menej vystretých ručkách a posledný týžden sa už aj pretáča z bruška na chrbátik. Tak neviem

irasek
1. pro 2009

V 5 měsících se mi zdají příkrmy brzy, my začali v 6m. a to jenom zeleninou, v 7m. jsem zavedla ovoce a v 8m. kaši.

Tekutin vypije přes den cca 1litr (čaj, voda, Kubík), ale mléko neee.