Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

olifcek
6. kvě 2010

v tej sprave, hladaj rimsku jednotku, dvojku...s pismenom..

lenocka84
7. kvě 2010

olifcek nikde som nic take nenasla

stylly
7. kvě 2010

😉 zdravím

deina
7. kvě 2010

Tak my sme akurat dopapali ovocie, takto: 😀 (chuda moje, nejaky je unaveny posledne dni, asi mu idu zubky)

olifcek
7. kvě 2010

deina 😀 😀 a to uz sam sedi?

olifcek
7. kvě 2010

lenocka divne...

lenocka84
7. kvě 2010

olifcek tak to ti poviem ze ano
viem len ze dr. povedala ze je to ok, a kontrola za 4 mesiace
ostatne deticky co boli s nami maju kontroly po 2-3tt, dokonca balit s 2 plienkami, a my nic

olifcek
7. kvě 2010

lenocka...mne kazali 3 latkove, pampersku a postolky, ked to pocula pediatricka, chytila sa za hlavu...nebolo ani kebyze velmi chcem, dat malickej to, co kazal, nakolko bola na to malicka 😀 pediatricka, ze staci jedna a postolky...ale ja, nakolko som vedela, ze Ia je klb uuuplne ok a Ib takmer tiez, tak som sa na to po 48hodinach vybodla....a teraz bolo vsekto ok...ale moja malicka ked psinka, tak ma casto nozicky nasiroko, vdak apamperske, ci huggieske, takze...

lenocka84
7. kvě 2010

ja balim len klasika, pamperska a jedna bavlnena a nato ortopedicke
len sa cudujem ze tam nepise tie udaje co si spominala

olifcek
7. kvě 2010

leni skus zavolat a opytat sa na to, hm? x;o)

deina
7. kvě 2010

Olifcek, henten lenivec, ze sam sedi? Ale kdeze. Na fotke to tak nevyzera, ale ta stolicka sa naklana, nesedi, je to taky polosed, pololah - asi ako kociky, ktorym sa sportova sedacia cast cela naklana (korytka napr Buzz).

olifcek
7. kvě 2010

ahaaa 🙂

deina
8. kvě 2010

Tak, Andulka, 38tt, ako sa citis? 😵 😵

andulka4
8. kvě 2010

Deinuš 😀 ty jsio nezapoměla 😀
moooc děkuju cítím se úžasně-nemůžu uvěřit že už mám v bříšku donošené miminko
doufám že to všechno dobře dopadne a porod bude bezproblémový a všichni budem zdraví

rohacka
8. kvě 2010

Ahojte,
dlho som Tu nebola.
Andulka - super, ze ste uz za vodou, nadhera, mas donosene babatko! Tak si uzi este posledne dni, ked ma poziadavky este len jedno dieta 😉 .

Takze zhrniem nase posledne tyzdne-
Kubko sa naucil sam povedat "R", aj to spravne pouziva. Chodi uz sam hore schodami bez drzania, skusa uz aj dole schodami bez drzania. Pyta sa otazky typu - ako sa vyraba maslo a podobne veci. Minule ked isiel trojkolkou okolo rieky,hovori mi - Musim davat pozor, aby som nespadol do studne 😀 . Alebo mi povedal - Mami, ty si moja a tatikova. Ty si moja spolocna. Mame take krasne obdobie, aj ako vychadzaju s Dorotkou, aj ze ta starostlivost o neho uz nie je az taka narocna, co sa tyka pomahania s bicyklovanim, schodami, prekracovanim obrubnikov a pod. Matersku mi predlzili do 5.5 roka zo zdravotnych dovodov dietata, takze si ho este uzijem aj so vsetkym cvicenim a tak. Vojtovku nam zmenili uz len na 2 x denne, uf, je to ulava. Ale zasa pribudli nove veci. Boli sme v susednom meste u odbornicky na ortopedicku protetiku, premerala ho z kazdej strany, dokonca aj s vodovahou 😀 a s olovnicou 😀 . Potvrdila moje podozrenie, ze ma kratsiu pravu nozku. Je to 7.5 mm. Dostali sme specialne vlozky do topanok s pravou nozkou zvysenou. Na deformaciu hrudnika nam predpisala nejaku bandaz, ktoru nam urobia na mieru (budeme tam teraz chodit ako na klavir - na skusanie a tak). Dufam, ze to nebude musiet nosit cele dni (este k tomu teraz, ked ide leto). Bude mu to stlacat hrudnik smerom dovnutra, kedze ho ma mierne vyklenuty von (vtaci, resp. kuraci hrudnik sa to oficialne vola). A mame ploche nohy IV. stupna (z moznych 4 stupnov) - takze to vyzera na operaciu v buducnosti. Ocna operacia sa nam zatial posunula, lebo maly uz neskuli, len ma hyperfunkciu jedneho ocneho svalu na pravom ocku, ktory sposobi, ze obcas mu to ocko vybehne dohora.
Aha, a Elinke blahozelam k dievcatku. To je zlate, ze tiez budete mat parik.
Pridala som pred par dnami aj par novych fotiek, mozete pozriet.

andulka4
8. kvě 2010

Roháčka tak super že se to zas někam hnulo...

jinak u nás jsou tyto otázky to samé
minulý týden jsem mu vysvětlovala že budu kojit miminko a on mi na to řekl "maminko ty se budeš dojit jako kravička" 😀
tak jsem vyprskla smíchy a musela mu vysvětlit že se dojí jen kravičky a kozy 😉

deina
8. kvě 2010

Rohacka, nuz, mate toho dost. Ale ako hovori Andulka, aspon sa to niekam hybe a dufam, ze len k lepsiemu. Mozno aspon tej operacii ocka sa vyhnete a upravi sa mu to aj same. A fotky su nadherne, ta s tatinom v sieti je uzasna. 😅 Aj ta Dorotkina vo vani je krasna.

Davidek je teda cislo. 😀

My mame teraz take obdobie, ze vsetko je "nepaci" (nepaci dedo papat, nepaci Matko spinkat a pod) alebo poviem nieco a hned z toho urobi zapor ako "Pod papat, Misko" - "Nejdem papat", "Ideme von" - "Nejdeme", "Pride babka" - "Nepride"...

andulka4
8. kvě 2010

jjo taky prožíváme úžasné období
dneska mi sousedka řekla že si myslela že má David 3roky 😀 že neuvěřitelně mluví...je s ním sranda

deina
8. kvě 2010

On sa mi neuveritelne rozkecal, ja len zasnem. Pred par mesiacmi nic a zrazu cele vety, spravne sklonuje - nie je to este zdaleka take dokonale ako u Davidka, ale aj tak, tak rychlo, no tesim sa. 😅

andulka4
8. kvě 2010

D taky špatně skloňuje/né vše/ ale to dělají děti dlouho
ale básničku o 10větách řekne bez problémů už tak půl roku

každopádně neumíme zase jiné věci-třeba nočník stále nezkoušíme-není čas 😀

elinka27
8. kvě 2010

ahojte,sem tam sem nakuknem ale nejak nestiham pisat.Zajtra idem do Hlohovca na 3D sono,tak som zvedava, snad babatku nenarastol pipik,uz som pokupovala aj dievcenske veci,tak by ma asi porazilo 😀 Inak sa citim dobre,ako keby som ani tehotna nebola,keby male nekopkalo tak ani neviem.Trosku mi opuchaju nohy,ale inak sa da.Za Jakubkom tiez este stiham,a obcas sa neda vyhnut a musim ho aj na ruky zdvihnut,ale ako hovorim,citim sa fajn,tak to neriesim zatial.Az sa sama bojim,ci je vsetko ok,ked mi je tak dobre. ☹

mozno od veci,pisala som uz aj do temy v ktorej sa toto rozobera,ale tie co mate chlapcov,stahujete im predkozku na pipikovi?Ja som sa az teraz dozvedela,ze vraj sa to uz ma,a myslela som si ze je este cas,no teraz som to skusala a nejde mu to 😖

lenocka84
9. kvě 2010

ahojte mamicky
vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku 🙂 🙂 🙂

rimmel
9. kvě 2010

aky je sviatooooook?? 😅 😀

lenocka84
9. kvě 2010

rimmel den matiek 🙂

andulka4
9. kvě 2010

Ahoj Eli já s tím nic nedělám až na 3leté prohlídce mi dr určo něco řekne

stylly
9. kvě 2010

Andulka4:Gratulace ke krásnému tt těhu 😀

deina
9. kvě 2010

Eli, ani ja s tym nic nerobim. Tak som vedela, ze do 2 rokov sa s tym nema robit nic, potom mozno skusat, ale ze vacsine to povoli aj tak neskor, dokonca niektorym az v puberte. Zatial to nejako neriesim, v poslednom case si ho doooost natahuje, tak mozno si to sam uvolni. Potom napis, ako bolo na 3D. 😉

Andulka, nocnik u nas tiez nula bodov. Minule som skusala, ale to prezliekanie kazdych 15 min, vykaslala som sa na to. 😖 Proste ani cas nie je pri Matkovi, necham to, ked sa viacej otepli, budeme skusat u mamy na dvore. Podla mna som v tomto pohodlna aj ja, aj on. On teda velmi, ani samemu jest sa mu nechce. Hlavne, ze mal rok a pol a vedel precitat vsetky pismena v abecede.

Mne praveze dobre sklonuje, vacsinou spravne, cudujem sa tomu, pretoze zdaleka este nehovori plynule, casto nepouziva predlozky, vynecha slovesa... ale sklonuje krasne. Nejaky je opacny. 😅 Nic to, hlavne, ze sa rozkecal, konecne.

deina
9. kvě 2010

Aj ja prajem vsetko najlepsie k dnesnemu sviatku. 😵

andulka4
9. kvě 2010

Deinuš no D už mluví úplně normálně takže se není čemu divit že skloňuje sem tam špatně-to dělají děti ještě v 7mi letech

a nočník taky neřeším-je čas 😀

elinka27
10. kvě 2010

Ahojte tak vcera som bola na 3D a dala som uz aj fotky do albumu,je to 100 percent dievcatko,juuuj tak sa tesim uz mama aj vecicky pre nu nachystane,akoby som to tusila..Len hlavne nech vydrzi aspon do 38tt 😝
Co sa tyka rozpravania,tak Jakubko sa mi za posledny mesiac rozkecal tiez,niektore slova vyslovi cisto,ale vacsinou to je skomolene,tak snad to bude ok.Spojky tiez nepouziva a sklonuje ako co.Najviac sa mi pacila veta co dnes vytvoril "vtaciky vonku papat" 😀 a ked chce povedat ze neprsi tak povie "prsi nejde" 😀 ale inak je to sranda, buduci tyzden ideme k neurologovi na kontrolu tak som zvedava co on na to povie.A teraz vo stvrtok nas caka imunologia,v juni ocne.
Nocnik odmieta davam ho tam sem-tam, ked cikat tak do zachoda a kakat uz kaka obcas do zachoda,ale vacsinou uz mi to hlasi uz ked je po.Vonku sa obcas vypyta sam,ked vidi ze aj kamaratkina sa pyta,ale stale sme na plienkach a tiez chcem pockat az ked bude teplejsie, a normalne na ostro ho dam von bez plienky a zoberiem hrbu veci na prezlecenie.Lebo on je skor pohodlny mam pocit,lebo niekedy sa normalne pyta a inokedy ked sa hra tak nie.