Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
21. čer 2010

Presne, vtedy som o nich snad nic nevedela a kedze som chcela byt cim skor doma, ani som sa velmi nepytala (povedali mi k tomu tolko, ze moze byt po nich mrzutejsi, nepokojny, uplakany, ale deticky na to dobre reaguju a ze sa pekne rozpapa, "nakopne" ho to). Asi by som to tvojej malej nedala, ak je jasne, ze je vporiadku, len trosku pozadu - ved na to byt trosku pozadu maju nedonoseniatka predsa narok. A podla toho, co pises... no neviem, uvidis, co ti na to povie ta druha neurologicka. Mozno bude mat na to uplne iny nazor.

elinka27
21. čer 2010

ja som o takych inekciach ani nepocula,ale Jakubko bral od narodenia skoro do roku Nootropil sirup,a ten bol tiez podla neurologa na "na nakopnutie" nervovej sustavy a tak.A maly bol po nom taky ciperny a ani spavat nechcel 😀

lenocka84
21. čer 2010

ahojte
nas dnes pochvalili na rehabilitaci, vraj sme na 2 mesiaciky sikovny, a robime velke pokroky. tak sa veeeelmi tesim

elinka27
24. čer 2010

ahojte,my sme boli vcera u ocnej, a nakoniec to nebolo take strasne ako som ocakavala.Do oci mu vobec nekvapkala, len mu dala citat obrazky to sa dalo,ale zakryt ocko moc nechcel to sa branil,ale co to precital.Okuliare nosit nebudeme aspon zatial,a s operaciou tiez este pockame,vraj deti co boli operovane su na tom rovnako ako on,a neskor ked bude vacsi sa uvdi.KOntrolu mame az v decembri a dovtedy sa musime naucit "hrablickovat" takze mu vyrezem z kartona hrablicky a budeme cvicit aby ich otacal tak ako na obrazku 😀

olifcek
24. čer 2010

baby, ako pozeraju lekari u pol rocnych deticiek ocicka? ako v porodnici? len zasvietia? ideme len na beznu kontrolu, tak len, ze co mam cakat

raakosnicek
24. čer 2010

olif my jsme chodili na ocni, ale tam ctrictvrte hodiny dopredu,rozkapat oci a pak na salek,svorky mezi ocka koukali. ale to jsme chodili kvuli ropce

deina
24. čer 2010

Olif, u nas len zasvietia, predtym ocka rozkvapka (takych 15-20 min). Nic viac. Chodime len na kontrolu ocneho pozadia, na to to staci.

elinka27
25. čer 2010

my chodime od narodenia,a najprv nakpvapka a potom ho polahnu a daju mu svorky do oci a tak svietia,a maly to nema rad

lenocka84
25. čer 2010

my chodime na oci tiez od narodenia, daju kvapky, a za hodinu mu tam svieti, roztvori oci ako pise elinka tou svorkou a maleho ide rozhodit od zlosti, reve ako pavian

deina
25. čer 2010

Nasa svorky nedava, len svieti a tak pozera.

lenocka84
25. čer 2010

@deina to as preto ze ste uz vacsi, malym babatkam sa musia nasilu otvorit ocka, inak by nic nevideli
mna len hneva ze tato dr. ktora to tu robi, ma stale rozpustene vlasy, ktore jej padaju do tvare, a mna ide rozhodit

rohacka
25. čer 2010

Nam to do 1/2 roka robili so svorkou, ale potom uz len zasvietili do rozsirenych zreniciek. Inac, tie svorky, to je riadny humus, myslela som, ze tej lekarke nieco spravim, Kubko reval tak, ako som ho v zivote nepocula ☹

lenocka84
25. čer 2010

@rohacka to ano, ked to urobili prvykrat maly mal 8tyzdnov, skoro som tam odpadla ked mu to strcila do ocka a roztiahla mu viecko, bleeee

deina
25. čer 2010

No neviem, mne to takto ani jednemu malemu doktorka nerobila, vzdy bez svoriek, aj ked boli malinki. Len rukami im tie ocka pridrzala. A pozrela len ocne pozadie, mozno pri ROP je to ine?

stylly
25. čer 2010

Ahojky tak my už máme 7.m a 6730g 😀 😀 😀 a co vy??jaké mají děti pokroky??? 😉

lenocka84
25. čer 2010

@stylly krasny synator, a pekna vaha
my sme v 7tt mali 4270g som zvedava kolko budeme mat teraz
a zacina sa snazit hadzat na nas usmev, davam mu par dni a rehoce sa normalne

stylly
25. čer 2010

@bufina tééda tobě se povedli obě děti předčasně,..čím to? 😕

deina
25. čer 2010

Nas maly sa konecne rozhybal trosku, on je velky lenivec. 😅 Pretacanie bez problemov, zacal sa plazit, sediet este nesedi (len v kociku si sadne).

stylly
25. čer 2010

@lenocka84 děkuji,..vy jste ještě maluškové 😉

deina
25. čer 2010

Krasneho smejka mas, Stylly. 😅

stylly
25. čer 2010

@deina 😉 no tak už si sedáme,..otáčí se dokola,..nosáhne si kam chce 😀 už to není žádné "ležací" miminko 😀

lenocka84
25. čer 2010

@stylly to aby si sa doma nenudila
my sa ucime, pomalicky ale o to istejsie 🙂

stylly
25. čer 2010

@lenocka84 😉

lenocka84
25. čer 2010

@stylly ake ste mali miery pri narodeni?
my 2200g a 44cm, 9.6 sme mali tch 4270g a cca 52cm

stylly
25. čer 2010

@lenocka84 my 1850g a 40cm 😉

lenocka84
25. čer 2010

@stylly a v ktorom tyzdni?

bufina
25. čer 2010

@stylly Mám vrozenou vadu dělohy, nebo lépe řečeno mám dvě menší, takže to pro ně byla asi pěkná zátěž, no hlavně že to vydrželo aspoň do toho 34tt u malýho. Místo toho aby si vybral už tu "zajetou" po Nikolce, tak se musel uhnízdit v té druhé 😀

stylly
26. čer 2010

@bufina 😲 téééda,.ta příroda dělá divy

stylly
26. čer 2010

@lenocka84 33+6

janasrub
26. čer 2010

Mám dcerku Alici narozenou ve 34 týdnu, porodní váha 2300g, prospívá celkem dobře, nyní v neděli máme 12 týdnů a 4700g . Už pět týdnů plně kojím, i když je to někdy boj. Je u toho velmi neklidná, kroutí se myslím, že ji hodně trápí bříško. A co teprve v noci. Je hodně, hodně uplakaná nebo spíše uřvaná. Paní doktorka nám říkala, že ji máme hodně nosit, nenechávat plakat ... atd. To všechno dělám, srdce mi nedovolí nechat ji plakat. Je to náročné, ale to vy všechny asi znáte. Malá spí v noci trochu a ve dne velmi málo.

Zjistila jsem, že nejklidnější je při nošení v šátku. Chtěla jsem se poradit, jak moc jste takhle miminko nosily? Šátek je moje uspávácí metoda večer nakojím kolem páté až sedmé hodiny, ještě nemáme žádný režim, a pak dám do šátku, jdeme ven, zhruba na hodinu, a pak doma přímo z šátku přendávám do postýlky a malá spí první část noci v postýlky do jedenácté někdy i dýl. Pak už je to zase šílené. Ráno po chvilce hraní na dece a pod hrazdičkou dávám zase do šátku tak na dvě hodiny a pak přes den ještě jednou. Není to hodně? Vždycky před kojením a přebalením ji nechávám protáhnout, hrajeme si, otáčím na bříško, pěkně zvedá hlavičku. Dívá se kolem.
Nejraději bych ji nosila v šátku nonstop.
Prosím o vaše rady a zkušenosti