Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
23. črc 2010

@elinka27, ano, tak to bude asi najlepsie. Ked sme doma, davam mu slipy a je mu to dost jedno, ale to asi nestaci, musim mu ich dat aj von. Na zahradu mu tiez davam slipy, dnes sa nepopisal, ale ani sa nepytal, hoci dvakrat sa posadil, uz to je uspech. 😅

@argousek, ano, ucim anglictinu - na ZS, krpcekov, prvy stupen (inak nie som prvostupnova ucitelka, normalne mam anglictinu a slovencinu vystudovanu).

ivanka85
23. črc 2010

@lenocka84 no vidis tak na nas vtedy myslite a urcite to dobre dopadne🙂

ivanka85
23. črc 2010

@deina a ja na 2.stupni:)

lenocka84
24. črc 2010

@ivanka85 treba mysliet pozitivne a vsetko dobre dopadne

ivanka85
24. črc 2010

@lenocka84 kolko Ti maly papal ked mal tak ako nas, ak sa mozem spytat?

deina
24. črc 2010

@ivanka85, tak kolegyna. 😅 😅 A co ucis? Tiez AJ?

deina
24. črc 2010

Ozaj, tento tyzden z maleho nechapem... tento tyzden sa mi sam posadil a odvtedy sa neustale posadza a dnes zistil, ze sa da nielen plazit, ale aj stvornozkovat, tak sa tesim. 😅 A este sa popritom taha hore, zatial nie uplne do stoja, len na kolena. Doteraz to bol lenivec, pohodak, ale uz sa to male hybe. 😵

ivanka85
24. črc 2010

@deina ano AJ

lenocka84
24. črc 2010

@ivanka85 ked mal mesiac? no cca okolo 100ml, ak dobre pamatam

alisek
24. črc 2010

Ahoj holky,
unás vypadá pooperační stav dobře, žádná infekce nezaútočila, malej pořád dostává léky na bolest, je celkově rozmrzelej a hodně uplakanej, nevím jestli bolestí nebo hlady, když ho hladím brečí ještě víc, sestřička mi říkala at ho nehladím a nechám at si usne, že ted dotyk spatne snasi, to me uplne zdrtilo, mam strach aby me prijal jako jeho mamu a az ho budu moct chovat aby se u me citil v bezpeci a ne naopak, dneska se citim zase mizene z navstevy jipky, ani jsem tam nebyla tak dlouho jako jindy, malyho jsem nechala spat. Taky jste prozivaly neco podobneho?
Vcera mi navic rekli, ze malymu nasli krvaceni do mozku, delali mu UZ hlavy, to v predchozi nemocnici ani nedelali ☹, je to pry nejmirnejsi stav 1. ale preci jenom je to krvaceni, to me taky dostalo. Nemuzu se dockat az zacne ten nas broucek prospivat a nebude ho nic trapit. Je pro me hrozny divat se do inkubatoru, kde lezi a sviji se v placi a nemuzu ho pohladit a pomoct mu.

lenocka84
24. črc 2010

@alisek neboj vsetko dobre dopadne, Honzik je bojivnik, co sa tyka dotykov, dotykaj sa ho kolko sa da, on si musi aj zvyknut, a nepocuvaj driiisty ze mu to nie je prijemne, len nie je zvyknuty. vela na neho rozpravaj, co vsetko vas spolu caka, aku ma iizbicku, veci ktore ciastocne nam vyzneju ako bludy, ale jeho budu ukludnovat, bude ta pocut, a to mu pomoze.
a za chvilu ste doma,
moc drzim palceky 😉

lenocka84
24. črc 2010

@alisek ja som na jis-ke travila vsetok cas co som mohla, teda max to vychadzalo na hodinu vzdy po 3 hodinach, lebo som aj odsavala, a obcas aj jedla, a sprchovala sa, ale inak som bola stale pri nom

elinka27
24. črc 2010

@alisek drzim vam paste, maly je bojovnik a zvladne to, uplne chapem ako sa citis aj ked som nic take nezazila,ale tiez poznam ten pocit beznadeje... musis byt silna a on bude cerpat tu silu od teba, potrebuje teraz mamu co je silna a nie padavku 😎 ked sa neda hladkat skus ho aspon drzat za ruku, mozno je naozaj len uboleny a ked spinka tak sa zotavuje a cerpa silu neboj to sa urcite upravi

ivanka85
25. črc 2010

@alisek lenocka ma pravdu,Tvoj maly potrebuje dotyk a teraz najviac..

fajn
25. črc 2010

@alisek dejte mu čas on se potřebuje ze všeho vzpamatovat,vem si sebe po operaci

A fakt mu povídej a zpívej i třeba blbosti a ono to půjde . Já jsem Didce vždycky vykládala i když jsem nemohla chovat ani na ni sahat ,jak na ni doma čekáme jak seču zahradu a okopávám jahody a hrášky atd... A teď mi pořád pomáhá okopávat tak asi to má ztoho inkubátoru asi jsem ji tu motyku přiřkla 😀
To krvácení neboj je to ,,jenom"1 a to se samo vstřebá a nemusí mít žádné následky tak se držte a pozdravuj Honzulku od tetek koníkovek

alisek
26. črc 2010

Ahoj holky, je to už lepší, prďolka hodně spí, včera jsme za ním byli a celou návštěvu prospinkal, začali mu zkoušet dávat mlíčko (sondou), bohužel ještě to moc netráví, vytahují to nazpět z žaludku, chce to čas, zítra to bude týden, co prodělal operaci. Honzík vypadá každý den lepší a lepší, začal hodně nabírat, včera mi řekli že váží 1840g, tak mám velkou radost, už se nám začíná zakulacovat 🙂.

stylly
26. črc 2010

Ahojky holky,..zdravím nové maminky a přeju jim sílu a zdraví pro ně a jejich dětitčky

my jdem dneska do poradny,..tak jsem zvědavá na míry 😉

elinka27
26. črc 2010

@alisek to bude dobre uvidis 🙂

inak nemate niektora skusenost s tou vyzivovacou sondou?Myslim tu hadicku co im davali v nemocnici ked nemohli papat z flasky ci prsa.Potrebovala by som ju kupit,myslite ze v zdravotnych potrebach by ju mohli mat?Inak sa to vola vyzivovacia cievka pre novorodencov CN01

alisek
26. črc 2010

@elinka27 díky. k tomu mlíku, mrkni na medelu, maji tam pomucky pro jine zpusoby krmeni.
http://www.medela.cz/produkty/specialni-pomucky...

elinka27
26. črc 2010

@alisek viem o tom ze to tam maju,ale viem,ze sa taky suplementor da vyrobit aj doma staci ta sondicka a kasicka flaska,neviem ci to bude fungovat tak preto zhanam lacnejsiu alternativu, a viem ze to tak niektore baby tiez urobili,len sa potrebujem dostat k tej sonde 😀

rohacka
26. črc 2010

Elinka - ja som ju zhanala kde sa dalo, nikde nemali. Nakoniec som musela kupit celu krabicu, 30 kusov skoro za 30 eur priamo vo velkodistribucii - ale ja to vyuzijem, ked chodim za mamkami na laktacne poradenstvo. Ak nezozenies, napis mi do IP adresu, poslem Ti. To uz preventivne si zhanas?

stylly
26. črc 2010

tak máme v 8.měsíci 7050g a 68cm,.....jo a STOJÍME 😀 😀 😀

alisek
26. črc 2010

@elinka27 eli viděla jsem že snad tady na koníkovi někdo ten suplementor prodával, tak to bude za jiný peníz.

machyska
26. črc 2010

@alisek držím palečky at je vse v pořádku.důležité je že přibírá 🙂

@stylly krásná váha toník má 4600g a 63 cm je to dlouhán 🙂 a korbička je nám skoro malá ☹

elinka27
26. črc 2010

@alisek no skor by som asi taky kupila,lebo pri malom som nemala mlieko a kupila som si vtedy drahu odsavacku a komplet vybavu a nakoniec mi to nebolo k nicomu,tak teraz uz uvazujem o lacnejsich variantach a ked tak dokupim.Len teda vtedy som o takejto mnoznosti nepocula,vediet to tak mozno kojim

stylly
26. črc 2010

a musím se pochlubit

lenocka84
26. črc 2010

@stylly jeeeeeeej gratulujeeeeem, parada

deina
26. črc 2010

Stylly, zlaty. 🙂

@alisek, to som rada, ze Honzik pribera. Netrap sa tym, zeby si si myslela, ze tvoje dotyky mu nerobia dobre, to nemoze byt pravda. Teraz ta velmi potrebuje, ako pisala aj Fajn, rozpravaj mu, hocico, blbosti, len nech pocuje tvoj hlas - ak aj nie je este zvyknuty na dotyky, tak tvoj hlas pozna velmi dobre este z bruska. 😉 A ked mu budes drzat rucku, on si ten znamy hlas spoji aj s dotykom.

gucz
26. črc 2010

Ahojte

@stylly drobec je šikulka 🙂
@elinka27 skús sa spýtať v zdravotníckych potrebách vyše mestskej veže na ľavo, alebo na poliklinike na ľavo za vchodom. A neboj sa, určite sa Ti podarí kojiť 🙂 , pevne v to verím. Ja som si tentokrát povedala, že kojiť budem aj keby ma mal malý cucať non-stop a ide nám to pekne. Držím palce aby sa aj malinká v pohode prisala a aby mliečka bolo dostatok 🙂

lenocka84
26. črc 2010

@elinka27 sondu zozenies v zdravotnickych potrebach, ziadat sondu pre novorodencov
je taka uplne tenucka, tiez sme vyuzivali tento druh pri krmeni