Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

maatkka
19. říj 2010

@deina hlavicku mu pri tom musis drzat aby pozeral len ockami... aj my tak cvicime - ze pridrziavame hlavicku - inak by si to tiez takto ulahcovala 🙂

maatkka
19. říj 2010

a nam vojtovka nepomohla... cvicili sme skoro do roka (poctivo) a asi sa jej to aj horsilo... ale verim tomu ze moze pomoct aj pri skuleni...

kristyk
19. říj 2010

@sanyk tak my sme nakoniec skoncili zase v nemcnici a museli nam davt tu tranfusku ale trvalo to iba dva dni a boli sme doma a vizera to zatial dobre dalsiu nepotrebuje tak hadam bude dobre.
Inac pekne papame a priberame uz mame 2,7 mozno uz aj viac davno sme sa nevazili...
Kojit nekojim ale odasavam mliecko ale pomyly sa ucime len nam to velmi nejde maly nechape co mu to davamdo pusi a iba kuka na mna ha ha ale dako sa hadam naucime lebo to odsavanie mauz unavuje...bolo by to laksie...

sanyk
20. říj 2010

@kristyk tak to je fajn, ze uz je to v pohodke. s tym kojenim treba trpezlivost a nevzdavat to. mna naucili v nemocke krmenie po prste takze este v nemocke som odmietla ho krmit flasou ale sme sa zo zaciatku trapili ale potom to uz slo. je to krmenie cez sondu a striekacku das mu do pusinky svoj prst aj s tou sondou a stimulujes dasienko na sanie nakoniec sme odchadzali plne kojeny aj ked po porode bol nauceny hned na flasu kedze ja som musela odsavat a vylievat mala som komplikovany zapal a brala trojfazove atb. bohuzial vsak po dvoch mesiacoch som stratila upne mlieko a nedalo sa uz nic robit. som vsak vdacna aj za tie dva mesiace kojenia. drzim palceky nech je vsetko ok a rastiete do krasy. cmuky pre drobceka

kristyk
20. říj 2010

Ahoj dakujeme za radu musime byt trpezlivy ale obavam sa ze maly je povahou po mne a nie sme velmi trpezlivy ale snazime sa tak dufam ze sa nam to podari lebo hlavne v noci ma to odsavanie, zohrievanie ....strasne unavuje ked konecne skoncim zistim ze o hodku stavam zase.Nas maly papa s flase vyse mesiaca tak sa mu tatko zvika ale verim ze sa nam to podari.My skusame pit cez ten silikonovy chranic na prsnik to mu pripomina flasu , tak nam to trosku ide tak uvidime co bude.
Tak sa majte krasne a drzkajte sa pa cmuk aj od nas

myskaaaa
22. říj 2010

Ahojky, chtela jsem poprosit o radu ohledne ockovani....narodil se mi syn v 30.tydnu tehotenstvi a ockovani jsme na doporuceni neurolozky zahajili az v 7 mesicich.... nyni jsme dostali 2.davku Hexavakciny( s rozestupem mesic od prvni davky) a pediatricka si nevi rady kdy podat treti davku....neresili jste nekdo stejny problem? Dekuji moc za odpovedi...

ededik
25. říj 2010

Ahoj, my sme tiež narodený v 30tt, 1 očkovanie sme mali v 6 mesiacoch, 2 očkovanie o dva mesiace neskôr a 3. po šiestich mesiacoch od 2. očkovania , to mala Adelka 13,5 mesiacov ....no a potom Vás čaká priorix, ten sme absolvovali, keď sme mali 1,5 roka....Verím, že som ti pomohla. 🙂

hanncca
2. lis 2010

@ivanka85 ahojky, jak se Vám daří? U nás zatím dobré. Zítra KO ve 3.měs. Jsem si vzpomněla...ptala jsi se u doktora na apgar skore?? a jaký bylo? Měj se krásně. Pa.

ivanka85
3. lis 2010

@hannca jeej som rada ze si si spomenula🙂vcera som nestihla odpisat...mame sa fajn, aj ked moémentalne mame horsie obdobie co sa tyka spanku,raz sa budime v kuse v noci,raz nespime poriadne cez den, no uzas🙂keby aspon nebol nervozny z tej unavy,niektore deticky cez den spia malo ale nechyba im to ale nas nespi a potom sa jeduje..apgar sme mali 7 10 10..drzime palceky na prehliadku..my ideme 23.11. + preockovanie hexy, to prve ockovanie sme zvladli bez problemov..drzkajte sa a dajte vediet ako ste dopadli🙂

hanncca
3. lis 2010

@ivanka85 to mě mrzí, že hůř spíte. Ale určitě je to jen přechodné období!! To jste měli dobré apgar. Už na přeočkování? Kdy jste dostali první dávku hexa? Já se dneska možná dozvím, kdy nás naočkují. Ale dnes to nebude, bude to mít odložený. Tak jsem zvědavá na kdy. Necháváš očkovat na pneumokoky a rotaviry? Míša je přes den už vc akční, ale v noci pořád spí. Já teda si nemůžu stěžovat. Mám extrémně spavé dítě..v noci spí 6-7hodin a to ho pak musím radši budit na krmení, jinak by spal dál. To má asi po mně....taky jsem spáč 😀 Ale furt trochu bojujeme s blinkáním....možná to bude naší vodou...tak teď piju balenou, jestli se to zlepší!!!

hanncca
3. lis 2010

@ivanka85 tak dnešní ko u doktora. 3m=5810g/63cm 🙂 objednání na neuro na 18.11. jinak zatím vše ok 🙂

ivanka85
3. lis 2010

@hanncca prvu davku sme mali 30.9., u nas je prevenar povinny,spolu s hexou sa ockuje..a na rotaviry pravdepodobne nedam..no mne sa to asi vracia na mojom dietati lebo ani ja som nejako nespavala🙂my ideme zase na neuro presne na Mikulasa🙂tiez sme mali v troch mesiacoch taku vahu teda 5850g a nas nemeraju tak to neviem🙂ale nosime 68 az 74..

hanncca
3. lis 2010

@ivanka85 nás bude očkovat příště, což je 1.12. povinnou hexa a nechám prevenar taky...doplácí se za něj 250kč, tak to dám!!

ivanka85
4. lis 2010

@hanncca vcera sme sa zo zvedavosti zmerali ako tak sami doma a vyslo 68cm🙂

hanncca
4. lis 2010

@ivanka85 to vás za chvilku doženeme...ten náš žroutík přibírá úplně krásně 🙂 by jeden neřekl, že je nedonošenej o 2měs...

ivanka85
5. lis 2010

@hanncca ja som zvedava kolko bude vazit,lebo naposledy sme boli toho 30.9. a teraz ideme az 23.11..

tina_
13. lis 2010

Ahojte maminky,
zase som tu len na skok

Pre našich drobčekov, ktorí majú 17.11. svoj Deň D (Medzinárodný deň predčasne narodených detí),
organizujeme v materskom centre Emerka akciu pre rodičov so super programom, vstup je voľný - tak Vás všetkých srdečne pozývame a tešíme sa na Vás...

Je v ten deň voľno, tak možno aj oteckov nahovoríte, aby ste si spravili výlet na východ

Plagátik mám žiaľ len vo formáte PDF, tak ak by ste chceli šíriť ďalej, pošlem mailom,
ale program nájdete na stránke pre rodičov predčasniatok:

www.predcasniatka.info

alebo v skupinke na Facebooku:
http://www.facebook.com/album.php?aid=176800&id......

V Čechách podobnú akciu organizuje napr. o.z. Nedoklubko v Prahe (www.purpurovesrdce.cz)

tina_
13. lis 2010

@myskaaaa
Ahoj,
naša malinká bola narodená v 30tt (980gr), neurologička nám NEODPORÚČALA do 1 roka žiadne očkovanie, ani povinné, vzhľadom na to, že nervová sústava a mozog sa vyvíjajú u takých drobniatok oveľa pomalšie a bolo by to obrovské riziko. Dala nám na to normálne papier pre našu pediatričku.

lenocka84
14. lis 2010

ahojte mamicky,
ideme sa s Patrikom pochvalit, zrusili nam navstevy u neurologicky, jedine ak podla potreby a taktiez aj rehabilitaciu. Maly sa uci sediet a zacina sa snazit stvornozkovat. vahu sa dozvieme 18.11 kedze mame poradnu, ale tesim sa ze aj moje predcasniatko je sikovne dobieha rovesnikov

ivanka85
14. lis 2010

@lenocka84 ahoj, to som nevedela, ze neurologicka sa da aj zrusit, myslela som ,ze do roka je to pre predcasniatka povinne..a gratulujem Patkovi, ze je taky sikovnicek.)

lenocka84
15. lis 2010

@ivanka85 ivka to neurologicka nam zrusila, boli sme 2x a uz nemusime chodit,

ivanka85
15. lis 2010

@lenocka84 ved ja som to pochopila ze vam to dr zrusila lenze som nevedela ze to ide🙂mozno budeme mat stastie aj my..

lenocka84
15. lis 2010

@ivanka85 po kontrole zhodnotila ze napredujeme takmer tak dobre ako rovesnici, a ze mame prist jedine keby boli problemy, inak nema ziadne vyhrady. tak som sa tesila

ivanka85
15. lis 2010

@lenocka84 to verim🙂ta nasa nie je dvakrat prijemna tak by bolo tiez super keby sme nemuseli chodit..

lenocka84
15. lis 2010

@ivanka85 nasa bola velmi zlata, sukromna, tak to asi aj preto je v pohode, predsa len ked platia aj inak sa sprava

lenocka84
18. lis 2010

@ivanka85 mozem sa opytat aku ste mali vahu v 5m? ste tiez na UM ci sa kojite?

ivanka85
19. lis 2010

@lenocka84 napisem Ti v utorok, ked sa vratime z poradne, lebo neviem aku ma teraz vahu..a sme na UM viac-menej od zaciatku..

lenocka84
19. lis 2010

@ivanka85 my sme mali 9150g tak sa tesim som si myslela ze ma min. 10kg

ivanka85
19. lis 2010

@lenocka84 teraz ste tolko mali?alebo v 5mes? 😀

vlckulka
19. lis 2010

Ahoj maminky nedonošeňátek,

jdu si k vám pro radu 🙂
Mám dvojčátka holčičky narozené ve 34+5 tt, holky při narození 2,2 kg/43 cm, 2,1 kg/44 cm, skoro od narození jsou na UM a přesto, že už od narození bojujeme s mlíčkem prospívají hezky, nyní ve 4 měsících mají 5,57 kg a 5,3 kg a obě 60 cm. Jak jsem psala od narození bojujeme s mlíčkem, dokonce jsem Verunku měla v porodnici na umělé výživě, protože skoro nepila a nyní už mi UM bojkotují poměrně soustavně. Je to celodenní boj a dostanu do nich sotva těch 500 ml, jsou schopné se prát i s 30 ml půl hodiny, je to fakt děs a jak jsou dvě, tak celý den nic jiného nedělám, jen za nimi běhám s flaškou. Doktorka mi doporučila začít se zeleninovými příkrmy a případně i zařadit kašičky rýžové. Jen mne tak napadlo, kdy jste začaly podávat příkrmy, pokud jste byly na UM? Nevím totiž, zda se také u stravy koriguje věk?