Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

gucz
15. črc 2008

No už na tej izbe matiek sme sa zišli 4 maminy, a tiež tam bolo, až na tie okolnosti dobre, s dvoma sa doteraz aj stretávam a s jednou si občas píšem

andulka4
15. črc 2008

Laurinceč posílám pusinku k PRVNÍM NAROZENINÁÁÁÁÁÁM 😀

gucz
15. črc 2008

🙂 , že ďakujeme 🙂

argousek
15. črc 2008

Ahoj holky, už jsem tady dlouho nebyla, ale všechny vás s Adámkem zdravíme. Těm co se blíží první výročí 🙂 tak moc blahobřejeme. My jsme dnes byli na rehabilitaci naposledy, cvičili jsme kondiční cvičení, ale rehabka mi řekla, že už nemusíme chodit, že je Adámek v pohodě a že to chce už jen čas. Ještě pořád nechodí, ale už si obejde kus nábytku a zůstane klidně stát bez držení, ale jinak chce pořád chodit za ruce. No tak uvidíme, jak mu to půjde dál. Taky by jsme měli trochu máknout po psychický stránce, říkala mi, že toho na něj možná nakládám moc. Já se snažím ho naučit co nejvíc a ona mi říkala, že je lepší ho učit jednu nebo dvě věci pořád dokola, dokud se to nenaučí, tak nevím.

susika
15. črc 2008

argousek-to je dobré vedieť.ja tiež celé dni do malej "hučím" a asi má chuda chaos.vie toho, myslím si, že aj tak dosť, no ale mame to nestačí🙂))akurát dnes som s zlakla, že prečo ešte nechodí, ked jej malí vrstovníci poniektorí, už chodia.ale ako vidím, vy ešte tiež nie, tak pohoda🙂) ale my stále cvičíme, cvičíme, cvičíme a jedujeme sa pri tom občas

andulka4
15. črc 2008

Argi tak to je fajn že už vám to skončilo 😎
Já už jsem zoufalá.....zdá se mi zase že je David extrémně líný.....nám na RHB v pondělí řekla že ho příliš šetříme 😕 Tak nevím....já ho morduju stále, ale prý nemaká jak by měl ☹ tak nevím co vlastně mám víc dělat

Už mi s toho hrabe...celý den jen kojení, pasení koníků, cvíčo na baloně,Vojtovka, pasení koníků,kojení a furt dokola

Navíc po více jak 2měsících cvičení není žádné viditelné zlepšení....ale ani náznak..... ☹

Mám teď depresivní období

deina
15. črc 2008

Argousek, skvele, ze uz nemusite cvicit. 🙂 Gratulujem.

Andulka, nevesaj hlavu. Robis vsetko, co mozes, takze zanedlho vysledky vidiet urcite budes. 😉 Uvidis, ze ta jedneho dna Davidek prekvapi. 😵 Kazde dieta ma svoje tempo. Niekde som citala, ze to, ked niektore deti vedia nieco skor ako ine, vobec nic nehovori o talente alebo inteligencii, su len rychle a naopak, tie, ktore nieco spravia neskor, casto po case predbehnu tie prve deti.

Dava zmysel ta veta, ktoru som napisala? 😕

andulka4
15. črc 2008

Deino dík.....ale i tak mám náladu na nic....už je to dlouho co se nic neděje....a Neuroložka řekla že na to nic není ☹ "Jen asi to cvičení"

Jsem hrozně ráda že ho mám je úžasný hodný prostě zlatíčko....ale má přes 7kg a udržet ho v nějaké slušné poloze ať neklimbá hlavou je těžké...navíc musím pořát každého kdo ho drží na to upozorňovat

deina
15. črc 2008

Mozno si dava trosku oddych a pripravuje sa na nieco? 😉 To ta trapi, ze neudrzi hlavicku? Co na to cvicite? Jedna znama mi raz poslala akesi cviky, zabrali velmi rychlo - ale mozno su to tie iste...

andulka4
15. črc 2008

Cvičíme Vojtovku...reflexní plazení a otáčení ale místo 3cviků máme jen 2 protože teď má tu bouličku po očkování tak ho na bok nedáváme. Cviky na něj ale nezabírají...za víc jak 2měsíce se nic nezlepšilo....na přítah má hlavu stále zakloněnou....i neuroložce se to zdá dost divné....cvičíme opravdu poctivě

gucz
16. črc 2008

andulka4 cvič aj ten cvik na boku, moja začala ako tak držať hlavičku, keď sme začali cvičiť aj ten cvik na boku, myslím že to jej pomohlo. A že má hrčku, po očkovaní? Je to moc zapálené, alebo ho to na dotyk bolí? Ak nie, tak môžte kľudne cvičiť, ak spinkáva na boku tak na tom leži tiež či nie?
Moja malá mala na pupčeku dosť veľký pruh, normálne vydutú guľu, miesto pupíka, a tak som s ňou nechcela cvičiť, aby sa jej to pri plakaní nezväčšovalo. Ale pán docent, u ktorého sme boli na chirurgii na kramároch s tým, povedal, že cvičiť máme a nemáme to prelepovať, že tá chvíľa cvičenia dieťaťu nič nespraví, len pomôže. Tak som cvičila, trochu aj so strachom, či ju to nebolí, ale po čase sa jej ten pruh sám scucol a cvičenie jej pomohlo, myslím 🙂
Tak sa nevzdávaj a vydrž, tvoje úsilie bude určite odmenené 🙂

andulka4
16. črc 2008

Na boku nespí na cvičit na tom boku nám zakázala neuroložka i RHB.Tu reakci má opravdu ošklivou...asi dostaneme ATB

argousek
16. črc 2008

Andulko Hned jsem se šla podívat do deníčku, abych tě trochu povzbudila. Tak Adámek začal držet hlavičku až v 7,5 měsících jeho věku, takže ve 4. měsíci korigovaného věku. Koukám, že je Dávidkovi podle korigovaného věku 3 měsíce, takže po něm chceš opravdu moc. Taky jedna z náročnějších maminek 🙂 Opravdu nezoufej a vůbec nesrovnávej podle tabulek a ostatních dětí. Vždyť holky to bych se podle toho já musela picnout. Adámkovi je 20 měsíců takže korigovaného nějákých 17,5 a ještě nechodí. Při poslední návštěvě mých rodičů mě taťka pěkně namíchnul, že naznačil, že Adámek ještě nechodí a že je to snad moje chyba, že pro to snad dost nedělám, dostala jsem fakt vztek a mrzelo mě to, protože se mu opravdu věnuju. Takže hlavu nahoru a cvičit a cvičit. Jak už tady někdo psal ten vývoj a kort u nedonošených je ve skocích, takže pak najednou budeš čubrnět.

gucz
16. črc 2008

Drobček malinký, to je mi lúto, že to má také škaredé ☹ , tak držíme palčeky aby sa mu to čoskoro zahojilo 🙂

elinka27
16. črc 2008

cauko, som tu dlho nebola,mame novinku, Jakubkovi sa vcera prerezal prvy zub, jupiiii 😀

gucz
16. črc 2008

🙂 😉 🙂

andulka4
16. črc 2008

Argi David má 3,5měsíce takže na o má asi ještě 14dní 😀 No ale vypadá to že to nestihne a nebude jí držet ani v těch 4měsících ☹

Elinko super zpráva 😀 A kdo jej našel?

deina
16. črc 2008

Viete, z coho mavam obavy? Ako pisala Argousek, ze "narocnejsia mamina" - ja som niekedy tiez dost narocna na Misula, chudatko moje. ☹ A pritom viem z vlastnej skusenosti, ake je to zle, ked ma niekto na vas vysoke naroky a ocakavania a kolko sklamania a slz to prinasa, ked nieco nevyjde tak, ako by vsetci (najma rodicia) chceli. Vzdy sa tak zabrzdim, ze hej, toto nerob, daj mu cas, ved je sikovny a kolko toho uz dokazal!

Elinka, gratulujem! 😵

Aj my zanedlho budeme mat zubok. Chuda maly bol v poslednom case dost mrzuty, tak som ho nosila a nosila, kym som neprisla na to, ze mu dasno natriem - natrela som a odvtedy je ovela pokojnejsi, nevyzaduje tolko nosenia, usmieva sa. Ja blba, ze som mu ho skor nenatrela. 😕 Ale zdalo sa mi, ze to znasa dobre, ze nepotrebuje... No ale bude vyzerat divne, ked ten zub vyjde - je to horny zub, vlavo - maly upir. 😀

andulka4
16. črc 2008

A nelezou nejprve spodní?
Kamarádčina dcerka sice měl jako první vrchní zoubek ale to až v 11ti měsících 😀

No a k té náročnosti maminek se nechci vyjadřovat jelikož vsi myslím že jsem dost rozumná a vím že mu musím dát čas.....jenže všeho moc škodí 😀 Navíc už nám i RHB naznačila že je moc opečovávaný(první vnouček z obou stran rodiny) takže je lenivý

deina
16. črc 2008

No mali by ist najprv spodne, ale asi chce byt maly zaujimavy. 😅

andulka4
16. črc 2008

Juuu to bude vypadat srandovně 🙂 Už se těším na fotečku 😀

susika
16. črc 2008

no a moja bude amť skoro rok a zuby nikde. ale spodné dva sa na dasienku rysujú, ale ešte nevykukli.ona vyzerá spokojne, dnes ani nebola taká nervozna...možno vykuknú o dva týždne🙂

gucz
17. črc 2008

ahojky my máme zúbkov 5, najprv jej šli dva spodné, to mala tesne pred siedmim mesiacom, potom dva horné a potom hore vedľa jeden a teraz očkaávame hore na druhej strane druhy, bo to už má také opuchnuté, ale neni nejak nervózna alebo také dačo. Kamarátka má predčasniatko, pár krát tu písala pod nikom aniel, jej dievčatko mám aj na fotke s Laurou. Sofinke vyšiel prvý zúbok až pred prvým rôčkom a tiež je to horný zúbok. Takže to asi nieje také zriedkavé ako som si myslela. 🙂 😉 🙂

gucz
17. črc 2008

andulka tie posledné fotečky čo máš v albume.... tam kde Davídek pasie koníčky, tam je fakt nádherný, vyzerá to ako fotky z časopisu 🙂

elinka27
17. črc 2008

našla som ho ja samozrejme krásne cinkal o lyžičku 😝 ale neviem či je to tými zubami,ale zasa sme mali nočnú show, malý bol od 3tej do 5tej hore, plazil sa po postielke, kecal, rehotal sa ako za bieleho dňa,jednoducho sa chcel hrať, v poslednej dobe sa nám to často stáva 😠 ja som už pri ňom plakala a prosila ho aby spal,ale on nie, a dnes som ako mátoha ☹

gucz
17. črc 2008

elinka j my sme mali veselú noc, malá síce hoer nebola, ale minimálne 10x mrnčala. Ona sa v spánku začala premiestňovať po postieľke, a vždy ako sa dostane do rohu, alebo má nohy von cez mreže a nevie sa idtiaľ dostať, tak začne mrnčať a ak rýchlo nezasiahnem tak začne plakať. Tak som ju bola v noci x kerát napraviť a zakryť. Tiež som dnes ako omáčka, ale to k tomu materstvu asi patrí. Robí to posledných pár dní, tak dúfam, že ju to prejde. V najhoršom prípade kúpim nový spací vak, ten čo sme mali je už malý. V tom vaku sa až tak nehemží a sťažuje jej to aj stavanie. Tak až bude chladnejšie skús to aj Ty 🙂

gucz
17. črc 2008

Sorry za preklepy, ja som fakt mimo, ešte aj také zachmúrené počasie je, tak by som spala. Ale len čo by som si ľahla, tak by bola malá hore (teraz už 1,5 hod. spí) ☹ ako zákon schválnosti

elinka27
17. črc 2008

gucz,ja mam doma spaci vak,ale som ho este ani raz nepouzila, bo maly uz od narodenia neznasa byt prikryty.Uz z perinky sa vykopaval 😀 Prykryvam ho zasadne vtedy ak uz tvrdo spi, ale aj tak sa za 5 min odkope, bojim sa ze v tom vaku by ani nezaspal, a tazko si viem predstavit,ze by som ho do neho obliekala keby uz spi. 😒

andulka4
17. črc 2008

Gudz děkuji za pochvalu foteček 🙂
Jojo malý je šikula "jako z reklamy" 😀 Jen kdyby nebyl tak línej....ale zae na druhou stranu je to lepší než aby byl hyperaktivní.

Koníky pase hrozně rád 🙂 a hodně dlouho!Klidně vydrží i 15minut bez problémů...pak začne pobekávat tak ho přetočím a za 5minut může zase. Jaká škoda že je ale pase pořád špatně ☹ (říká neuroložka a RHB taky)

elinka27
17. črc 2008

andulka ako to myslis ze spatne?ved na tych fotkach to nema chybu?nechcela by nahodou ta sestra aby odtial sam odkracal? 😠