Neklidný, ataky pláče, nespavost

klara2606
20. črc 2016

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli jste se také setkali s názorem, že když vám není dobře nebo omarodíte tak kojené dítko to z vás přes mléko "vycítí"? Posledních pár dní mě bolív krku, mám teplotu a trochu kašlu. Užívám léky, které samozřejmě mohu při kojení. Malému je 14 měsíců a plně kojím. Zhruba od té doby co mi není dobře je malej rozmrzelej a špatně spí. Přes den skoro vůbec a v noci se budí častěji. Nejhorší je, že dostává záchvaty pláče, které trvají třeba půl hodiny (jinak mám veselé neplačtivé dítě) a nejde vůbec utišit. Hrozně se při tom propíná. Přitom prdy jsem poslední dobou docela obstojně vyřešila domácím kmínovo-fenyklovým čajem. A strašně slintá. Jsou to proudy slin. Napadlo mě jestli mu nerostou zuby, ale některý den je zase lepší a pláče míň. Nechce se mi jít k doktorce, protože zase úplně zle mi není, ale jestli to má malej opravdu ze mě tak bych ho nerada trápila. Doktorka malého říkala, že když mi není dobře všechno se to přes mléko dostane do malého. Dneska jsme byli na kontrole jestli nemá zánět středního ucha a nic se nepotvrdilo. Jestli někdo máte podobnou zkušenost prosím napište ať je malej co nejdřív v pohodě. Děkuju

misula29
20. črc 2016

@klara2606 myslím,žes to dala do špatné sekce . Jinak může to být tím,že se necítíš dobře nebo se mu opravdu můžou klobat zoubky, však jestli vzpomínáš ,když ti rostly 8ky tak ta bolest taky není setrvaá, prosě to chvilku trvá než se zoubek proklube 😉

verdos
20. črc 2016

Ano, možné to je, u nás taky dost časté, nejen s maroděním. Na druhou stranu to ale stejně tak může být i ze spousty jiných důvodů, třeba i ty zuby, zvlášť když tolik slintá. Očkování, předávkování vit. D (delší procházka venku + 2 kapky Vigantolu...), přemíra podnětů, dnes byl úplněk (kolem nějmívají vnímavější různé obtíže - nespavost, bolest hlavy, atp.), atd.
Je potřeba dítě vzít do náruče, říct mu, že mu rozumíte, že ho něco trápí a nechat ho, ať si trošku popláče - je prokázané, že slzy odplavují z těla stresové hormony (je to někdy náročné to vydržet v klidu, ale je to nejúčinnější řešení, dítě se pak i brzy uklidní). Bude jen líp, hlavně se nestresovat...;)

malalucinka
20. črc 2016

ahojky...mě to malý dělá taky a pochopila jsem to propínání a neklid a neutišující pláč až teĎka když si řekne,bolí ho nožičky....dle mě má růstové bolesti.....namažu nožičky před spaním a je klid