Nemůžu dceři dávat v noci antibiotika. Co mám dělat?

marinka
1. pro 2008

Ahojte holky, potřebuju poradit, spíš asi od nějaké zdravotnice 😉 Anička má angínu, včera jsme dostali antibiotika (sirup) a máme je dávat 3x denně po 8 hodinách. Jedna dávka vycházela na noc, ale v noci jí je dávat nemůžu, protože jak se vzbudí, je to katastrofa, dnes v noci dvouhodinový hysterák, pořád se chytala za krček. Vím, že to tak bude každou noc a protože je máme dávat ještě 11 dní, musím to udělat tak, abych je v noci prostě nedávala. A teď nevím, co je lepší, jestli dávat je jen 2x denně (tím pádem je nebudu muset dát v noci) a tedy delší dobu, nebo jestli si to dávkování můžu upravit podle sebe a přes den dávat po 7 hodinách a v noci po 10. Jde mi o to, že nevím, jestli se takto s těmi antibiotiky může zacházet, jestli budou mít stejný účinek, když tam bude ten delší interval. Díky moc za rady!!

radka.m.
1. pro 2008

marinka-antibiotika jsou antibiotika a jediná důležitá věc při braní antibiotik je -PŘESNOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to ti ale určitě řekla nejen mudr,aLE I LÉKÁRNÍK.takže at se ti to líbí nebo ne,musíš malou budit přesně po 8hodinách,a to tedy znamená i v noci,i za tu cenu,že by ti malá potom celou noc brečela.a zvláště u angíny,pokud se dobře nezaléčí,tak ani nechtěj vědět ty následky,jaké můžeš způsobit na zdraví své holčičky.ten nápad snažit se vyhnout nočnímu buzení na atb se mi zdá dost hloupý.i malé dítě přeci ví,že atb se musí brát přesně.takže určitě bych nehazardovala se zdravím svého dítěte a opravdu poctivě bych ji v noci budila.už to přeci jenom není miminko,je jí přes rok,takže bych v tom neviděla žádný problém.roční dítě už moc dobře ví,kdy je noc a v nioci že se spí.

tannawe
1. pro 2008

marinko, antibiotika bych podavala presne podle doporuceni lekare! Pokud jste dostali sirup tak nevidim problem naredit ho trochou vody ci stavy /ne do mleka/ a podavat v noci v lahvi. Deti maji stale saci reflex, takze pokud podas v lahvi mela by celou davku vypit, to znamena neredit do velkeho mnozstvi vody. Co mate Ospen? Ten pokud vim ma docela dobrou chut,takze pri naredeni to urcite neni tak hrozne jako na lzicku.
Jinak antibiotika dobrat! Kdy jsi zacala s davkovanim? Pokud bys davala prvni davku v sest rano, coz je snesitelnejsi nez v noci, tak posledni mas v deset vecer! To je lepsi nez budit treba ve dve, kdyz uz plne spinka.

🙂

miquel
1. pro 2008

marinka, sice nejsem zdravotnice ale s atb máme svý zkušenosti ( malej je měl už 8x ) a musí se fakt brát přesně ☹ s tím nic neuděláš ale můžeš se vyhnout tomu aby se ti dítě vzbudilo

co máte za atb. - sirup nebo tabletky, je ten sirup sladký jí ti ho malá bez potíží přes den nebo ne
kojíš nebo máte UM nebo má malá ráda jíné pití z láhve

my jsme to dělali tak že dokud jsem kojila tak jsem si odstříkala mléko a do něj jsem v noci dala atb a dala mu mléko z láhve + z prsu
kolem roku když už jsme dávali UM tak jsem mu večer dala menší dávku a zbytek opět s atb v požadovanou dobu
teď už mu sirupy chutnají tak mu prostě dávám sirup přímo z dávkovací stříkačky, takle malé děti ještě mají sací reflex, jen ho mírně vzbudím aby otevřel pusu strčím do ní stříkačku a počkám až začne sát a sirup vypije aniž by se úplně vzbudil

marinka
autor
1. pro 2008

Tannawe, ona právě z lahvičky pít neumí, pije z hrníčku, ale jde o to, že problém nastane, jakmile ji v noci v zbudím a vezmu jí dudlík, začne okamžitě plakat a nepomůže pak už ani pití a nic jiného. Navíc jí bolí v tom krčku, tak nemůže spinkat i kvůli tomu.. Máme Ospen a začali jsme ho dávat včera v deset dopoledne, jak jsme přijeli z pohotovosti. Myslíš teda, že jí to můžu ještě posunout a dávat jí ho tak, jak píšeš ty? V deset večer a pak v šest ráno? Že bych jí teď v deset dopoledne dávku nedala, dala až ve dvě a pak už ten interval dodržovala??

zero
1. pro 2008

Marinko taky mám s malou s tímhle problém.Teď když nám Dr píše atb tak mu rovnou říkám ať mi napíše nějaké co se berou po 12ti hodinách. Zkus zajít znovu k doktorce a domluvit se s ní, jestli by vám je nezměnila. Ale dávkování bych si podle sebe určitě neupravovala.Domluv se s Dr. Kdyžtak jí nedřív zavolej a ona ti poradí.

marinka
autor
1. pro 2008

Miquel, díky za rady, malou od roku nekojím, UM nepije vůbec a jak jsem psala, z flašky nepije, jen z hrníčku s pítkem. Ten sirup jí vůbe nechutná, mám problém ho do ní dostat i ve dne, natož v noci ☹

Zero, škoda, že jsem to nevěděla včera, jsou to naše první atb a nemám s nima žádné zkušenosti 😒 Teď už mi to asi dr. nezmění..

zero
1. pro 2008

Já si myslím že by mohla. Zkus jí zavolat a zeptej se jí. Zase tak dlouho je neberete aby je nemohla změnit. Ta starší když byla malá mi jednou po atb zvracela tak nám je v průběhu taky měnili. Za zeptání nic nedáš. Buď vám je změní nebo na tom budete tak jak jste. Horší to určitě nebude. Já být tebou tak jí cinknu.

marinka
autor
1. pro 2008

Holky, tak jsem se na to ptala a můžu to udělat tak, že dám teď půl dávky, ve dvě půl dávky a pak celou dávku v deset a v šest ráno a pak už takhle pojedeme až do konce 🙂

tannawe
1. pro 2008

marinko, tak vidis! Jeste ze jsi statecna a jen tak se nedas! Jinak pokud to nejde z lahvicky, tak opravdu zkusit tu strikacku, koupit co nejmensi prumer, ze bys v podstate mohla udelat takovou "operaci" i ve spani s dudankem, protoze ji muzes strcit do koutku ust a striknout po malych davkach. Samozrejme od svych deti vim, ze se to obcas bez rvani neobejde, ale ja jsem mela to stesti, ze jsem mohla dat tu lahev...
Jinak uprimne receno, me se z Ospenu /chutnala jsem ho, abych vedela co do nich rvu/blivno nedelalo, ale moje dcera jak videla tu flasku vytazenou z lednice tak ji natahovalo a to uz byla "velka" slecna.
Drzim palecky at jste co nejdriv fit!

ronie
1. pro 2008

marinko měli sme to teď úplně stejně-a poradím ti-dávej ten sirup do dávkovače od nurofenu-je to vlastně taková injekce. takže v noci nemusíš zvedat nic-v polospánku to dítě v pohodě na třikrát vycucne pač je to sladký-Oli od té doby co dáváme ty antibiotika spí celou noc, a zatím mu to vydrželo 😵 😉 Ospen Olimu fakt moc chutnal, pokaždá chtěl přidat 😀

kalo
1. pro 2008

My dávali ATB /skoro 2 měsíce!!!!/ a taky stříkačkou od Nurofenu a bud při pití mlíka, či u večerní kaše. Vždycky jsem jí to tak na 3x stříkla do pusy mezi lžičkou kaše...

marinka
autor
1. pro 2008

tannawe, díky moc za povzbuzení i za dobré tipy 😉 S tou injekční stříkačkou je to dobrý nápad, to bychom možná fakt zvládli i bez probuzení, dneska ji koupím a zkusím to.. Teď fakt lituju, že s flašky pít neumí, ale celý rok jsem ji jenom kojila a když jsme přestali, tak už uměla pít z hrnečku a flašku nechtěla. Ještě jednou díky, snad to zvládnem 😉

ronie, já jí to z doho dávkovače od Nurofenu dávám, ale u nás je blbé to, že ona spí někdy spí dudlem (někdy ho ve spánku vyplivne, ale třeba zrovna dneska ho v noci měla) a když jí ho vyndám z pusy, tak se okamžitě vzbudí a začne tiátr 😖 Navíc jí ten Ospen vůbec nechutná, Nurofen jo, ale Ospen vůbec 😖

pirlenka
1. pro 2008

Marinko, my měli Ospen nedavno, taky jsem ho malému dávala dávkovačem od Nurofenu - a když měl dudlík, tak jsem mu dávkovač strčila do pusy i přes něj a on to v pohodě vycucl.

ronie
1. pro 2008

taky máme dudlí a já jak sem ho vyndala, hend sem tam vrazila ten dávkovač a on to bral jako dudlík..tak zksu tu stříkačku nebo upravit to dávkování-když to máš schválený tak do toho jdi 😉

binki
1. pro 2008

já dávám léky taky přes dávkovač z Nurofenu, dá se to stříknout do pusinky i v noci a když mu dám zapít vody, tak se ani nevzbudí...

marinka
autor
1. pro 2008

Ach jo, tak já nevím, co ta naše Anička blbne, když ti vaši prckové to klidně vycucnou a nevzbudí se 😒 Zkusím jí ho dát dneska přes tu stříkačku a nevyndat dudel, držte nám palce 😉 Ale mělo by to snad být v poho, protože v těch deset večer asi ještě spát nebude, ona teď ponocuje a v šest ráno už by to nebyla taková katastrofa, kdyby se vzbudila, jak pro nás, tak pro ni i pro sousedy, kteří nás museli tuhle noc už pěkně proklínat 😅

tannawe
1. pro 2008

mari, to bude dobry, soustred se hlavne na to byt pri podavani klidna, fakt mrnata jsou hrozny anteny na nase nalady takze kdyz budes ty v klidu bude i ona... 😉 😵

ronie
1. pro 2008

mari-já dávala v 11h dopol. v 19h a ve 4ráno 😉 držim palce ať to vyjde 🙂

binki
1. pro 2008

no, jak píše tannawe, jestli jsi nervózní, když jí to dáváš, malá to pozná, to mám doma taky, když mu to dám tak nějak smířená 😀 , tak se sice vzbudí, ale pak ho uspím znovu a nevím, jak vy, ale malej, když je nemocnej, tak vstávám co půl hodinu 😕

tannawe
1. pro 2008

binki...vitej v klubu, fakt je, ze nekdy jsou citlivejsi deti pri nemoci hodne nevrle a obtezuje je, ze nevi co se sebou a spolehaji se na nas maminky,ze jim pomuzeme, coz je nekdy docela peklo, kdyz se clovek treba dva dny nevyspi... 😒
Jinak, kdyz jsou deti nemocne /coz zatim bylo parkrat.../ tak si je beru k sobe do postele a manzel spi v obyvaku, takze se aspon on vyspi do prace...

petule.h
1. pro 2008

no nedá se nic dělat, mmyslím že 30 min takový rozdíl nebude
dala bych ve 23h, pak v 7h a pak v 15h...já je vždy začnu dávat dle toho jak to spočítám, aby to tak nějak vyšlo dobře

binki
1. pro 2008

díky za přijetí do klubu 😎

teďka po týdnu už zase vstávám jen 4x a je to fakt rozdíl 😀

marinka
autor
2. pro 2008

Holky, tak hip hip hurá, dneska jsme to zvládly na jedničku 😵 Včera v deset ještě nespala, když jsem jí je dávala a dneska v šest jsem teda byla hódně zvědavá, přes dudel mi to stříkačkou nešlo, tak jsem ho vyndala a ona nezačala řvát, jenom si tak pomlaskala, tak jsem ji dala trochu sirupu a pořád si pomlaskávala ze spánku. Pak si teda všimla, že to není dudel a začala se trochu vztekat, ale pořád se zavřenýma očima, tak jsem jí rychle šoupla zbytek, strčila dudel a hladila jsem ji po hlavičce a ona spinkala dál a ještě teď chrupčí 🙂 Myslím, že je to fakt velký rozdíl, dávat jí to ve dvě v noci,kdy má hlubokou půlnoc, nebo k tomu ránu. A včera večer už vypadala i líp, teplotu už neměla vůbec, ani zvýšenou, jen se trochu chytala za krček, ale jinak si normálně hrála, smála se, prostě moje stará Anička 😵
Takže vám ještě jednou moc díky za rady!! 😵

tannawe
2. pro 2008

marinko...tak vidis jake jste sikovne holky! Uvidis, ze uz bude jen lip, on ten Ospen rychle zabira, takze kdyz nebudete zbytecne nekde litat venku,tak si myslim, ze o vikendu uz budete v poradku.
🙂

marinka
autor
2. pro 2008

Holky, tak nakonec je to úúúplně jinak! Odpoledne se mi malá celá osypala a hned mě napadla šestá nemoc, tak jsme frkli k doktorovi a jasně, že jo! Žádná angína, krček má jen slabě zarudlý, atb jsme dostali úplně zbytečně 😠 😠 Naštěstí je náš dr. rozumný, řekl, že je máme hned vysadit, takže jsme je naštěstí brali jen 2 dny. Jsem fakt moc ráda, že to tak dopadlo 😉

tannawe
2. pro 2008

marinko, to jsou anabaze,proboha...snad bude lepe!! 😉

pelmisek
2. pro 2008

marinka to je dobře, měly jsme to úplně stejně až na ty záchvaty pláče v noci 😀