Neprůchodný slzný kanálek

wailli
19. srp 2018

Prosím maminky,které mají zkušenost s tímto zákrokem o doporučení ambulance.V Litomyšli se mi vůbec nezamlouvá to,že i když jsme objednaní,čekáme v čekárně plné lidí (především důchodového věku)dvě hodiny.Vzhledem k tomu,že malý nemá ještě očkování,mě návštěvy děsí.Za pomoc děkuji

mku
19. srp 2018

@wailli ja bych se na nejaky vysetreni vykaslala.. nasemu se to zlepsilo az ted po roce... ale co jsem si o tom nacetla tak to malo komu pomohlo... zbytecne bych ditko netrapila

wailli
autor
19. srp 2018

@mku Pravda je,že takhle bych to řešila nejraději.Masírovali jste kanálky?

ivuska1986
19. srp 2018

Ahojky, prosim Te, my meli zuzeny kanalek, byl pruchodny-tvrdila lekarka, mala dvakrat podstoupila pruplach, pry byl vzdy pruchodny, ale očička bylo zajete stale nejakym vytokem, takovy zlutozeleny sliz. Vytirala jsem ocicko Omisanem. Ocicko se samo spravilo v osmi a pul mesici. Doktorka nam rikala, ze se kanalek rozsiruje mezi sestym a devatym mesicem. Nechala bych ho zkontrolovat, a paklize je pruchodny, jen uzky, tak bych pockala a prcka uz nikam netahala. Jinak my jsme z Prahy. Je tam výborná ocni klinika v Horních Počernicích, mají i dětské oddělení.

alcar
19. srp 2018

Take jsme u jednoho syna tohle resili. Do 4 mesicu porad vytoky, porad atb (asi 4x), brali mu i stery,kde mel i nejakou bakterii. Masirovala jsem 2x denne a tak nejak i behem dne, kdyz jsem si vzpomnela, vytirala jsem tamponkem a Ocuflashem. Ve 4 mesicich jako kdyz utne. Taky jsem se zajimala o zpruchodneni, pry je na to dobry lekar v Otrokovicich a primarka v Opave. Cetla jsem na to ruzne nazory. Nekomu to pomohlo hned a nekdo zase radil pockat. Tak jsme cekali a vyplatilo se.

wailli
autor
19. srp 2018

@ivuska1986 děkuji,asi to takhle udělám.Zbývá tedy vyřešit ty všude přítomné důchodce (nevadí mi,pouze jejich bacily).Prahu vůbec neznám a autem je to pro mě sebevražda.Budu pátrat dál

wailli
autor
19. srp 2018

@alcar taky čekám ,ale čtvrtý měsíc klepe na dveře a očičko hnisá a hnisá.Masírujem 4xdenne Ocuflash taky kapem.Jen se bojím aby (než se rozhoupu)nebylo pozdě.

mimiveru
19. srp 2018

Absolvovala jsem s dcerou asi 5x prošťouchávání do cca 9 měsíců, ptej se 🙂

nikoulinka
19. srp 2018

Ahoj, Ja se synem řešila od narozeni. Masaze, kortikoidy, atb, nic nepomahalo. A mel to teda dost. Rano vstaval, a mel oko az zalepene, chudak... ve 4 mesicich nas náš ocar poslal na specialni detskou ocni kliniku do Otrokovic (mudr. Červenka - zkus googlit, pusobi celosvětově, tak treba nekde i tobe blizko 🙂). Tam se mudr az zdesil, co vše uz ma za sebou. Vysetril a hned vedel, kde.je.problem. kanálek.bxl pruchodny, ale úzký. Nechal nam volno do 9-ho mesice. To je doba, kdy se to jaksi roztahuje a meloja by se to upravit. A u nas, opravdu vymizelo samo 🙂

alcar
19. srp 2018

@wailli zkus si na ocnim vyprosit stery. Na zaklade vysledku by mu meli dat atb. Treba se to pak zlepsi. Jinak se domluv se setrickou na prednostnim osetreni. Rekni, ze je maly treba nachlazeny, at te vezmou drive. Vis jak to je...lina huba... Jo a jeste bych vyzkousela klasicky Ophtalmo septonex. Jednu dobu mel vypadek, ale myslim, ze uz se zase prodava. Ten si myslim, ze je lepsi, nez Ocuflash.

verinikki
19. srp 2018

A kojíš?
Se starší jsme měli dvakrát po sobě ATB a jak to přišlo po dvou týdnech znovu, tak jsem pátrala a osvědčila se babská rada - prostě stříknout do oka co dvě hoďky MM-a fakt to funguje🙂
Druhému mimču jsem kapala do oka už jen MM - jinak od šesti měsíců už máme klid, zprůchodnily se samy...

simona_33
20. srp 2018

sla bych na detske ocni... jinak moje zkusenost...me vubec neprislo ze syn neco ma, v porodce mu sice malinko teklo oko ale to bylo prave ocko a pr3stalo to... kdyz mu byl asi pulrok, dostal rymu a uz se to vezlo, atb, masaze a spol. asi v 9 mesicich jsem sla do pribrami na ocni. delali mu pruplach, ze jakoby by to mel od narozeni kdyby nepruchodne... pruplach vubec neprosel do nosiku a tak to prostouchli a ze pokud nepomze tak znova.... sli jsme jeste jednou. ale zas to moc nepomohlo, dr rekl ze tam neni prepazka ale ze kosteny kanal3k je opravdumalicky a uzky.... mela jsem prijit zas. rikala jsem si ze uz nejdu... byl uz vetsi mel vlastne rok a proste to uz vnimal. rikala jsem pockam 3 meaice a pak teda at mu to udelaji v narkoze... podotykam ze detick rvou a je to srdceevouci ale ja vwrila ze mu to pomuze tak mi to vlastne nevadilo... jenze to nepomohlo tak uz jsem moc nechtela. byla jsem uz zoufala. vzdy kdyz jsem zmackla koutek vylezl jakoby ten ocni sliz... az jeden den kolem toho 15 mesice jswm mu cistila ocko, zmacka a presne jsem vedela ze uz to bude dobre, proste jsem nejak videla ze to vylezlo vsechno a taky ze jo a uz se to nikdy neobjevilo.... ja bych asi na pruplach sla ale bych jednou.... myslim ze v zahr je spis bezna praxe nechat to byt.... cca do roka je to ok u vsem krom opravdovych problemu a tech je minimum....

mimiveru
20. srp 2018

@simona_33 Přesně tak, neni na co čekat. My byly naposledy v 9m a prý už byla dost velká, větší děti se více brání a je riziko, že při prostouchnuti jim mohou ublížit..

ivuska1986
20. srp 2018

Zkusila bych pouze Omisan -je prirodni, smes dvou bylinek a vydržet. Mala po ranu ocicko ani sama neotevrela, kdyz mi dr rekla, ze to samo prejde, tukala jsem si na celo, a ze dne na den byl klid👍

jednamaminka
20. srp 2018

S malým jsem byla na očním v Trutnově v nemocnici (byl těsně po šestinedělí), chvíli jsme čekali v čekárně plné lidí, ale šli jsme do ordinace přednostně, takže to byla jen chvilka. A musím říct, že mu průplach kanálku opravdu pomohl. Týden poté jsme ještě kapali ATB a masírovali kanálek a od té doby to je v pořádku.

wailli
autor
20. srp 2018

@verinikki jak dlouho jste aplikovali mm?Četla jsem,že by se nemělo,prý je to živnou půdou pro ty bakterie.Nicméně kdo vlastně ví,jak to doopravdy je? Děkuji za typ!

alcar
20. srp 2018

@wailli tak treba mne ocni lekarka MM do oka vyslovne zakazala.

wailli
autor
20. srp 2018

@mimiveru Když jsme byli v 6 nedělí na očním pouze na konzultaci,seděla tam nervózní maminka,že dlouho čeká a že malá musí být nalačno.Je to před tímto zákrokem nutné?

wailli
autor
20. srp 2018

@alcar Já se asi zblázním,každý píše něco jiného.Tak já mu ho teda dávat nebudu.Počkám ještě do konce 4 měs.a pak půjdem na ten proplach co se bude dít dál,je ve hvězdách.

wailli
autor
20. srp 2018

@ivuska1986 jak dlouho jste čekali?
@ivuska1986

jednamaminka
20. srp 2018

@wailli Taky jsem se lekla, že má být malý nalačno, ale sestřička v Trutnově mi po telefonu vysvětlila, že to znamená jen hodinu před zákrokem nejíst, aby jim tam neblinkal.

ivuska1986
20. srp 2018

@wailli no, my byli vydeseny a malou jsme tahli po mesici na ocni, tam nam dr rekla, te je na pruplach malinka a je zbytecne ji trapit, ze mame prijit ve trech mesicich a vytirat ocicko Omisanem. Pruplach pouze ukazal, ze je slzny kanalek pruchodny, tvoreni hlenu neustalo. Dr rikala, opakovala stale, ze mezi 6-9 měsícem vse samo zmizí, a taky, ze jo. Sla bych na prvni pruplach, aby se zjistilo, zdali je kanalek pruchodny, zdali by byl, uz bych znovu mimco netrapila, ac je to desny trapit mimco 10 x denně vytiranim ocicka, tak to opravdu samo prejde a nema cenu podstupovat x pruplachu. Paklize je kanalek nepruchodny, byla bych opatrnejsi a dala na rady Dr. Jinak cekaci lhuty v Praze na klinice jsou cca deset dnů

alcar
20. srp 2018

@wailli jako jsou to proste babske rady. Ja bseobecne proti babskym radam nic nemam, ale tady jsem byla opravdu opatrna. Dr, rikala, ze v MM byva mimo jine i nepatrna mnozstvi bakterii z matcina tela,muze byt osidlena bradavka kvasinkou apod. V travicim traktu to treba zadnou paseku neudela, ale v oku to muze zanet zhorsit. Asi je to spis o tom, jakou ma kdo odvahu. 😀

wailli
autor
20. srp 2018

@jednamaminka děkuji,aspoň tak

mimiveru
20. srp 2018

@wailli Ano, také jsme dost dlouho čekali... Vždycky to bylo tak na hodinu a půl minimálně. Potřebovali k tomu dětskou doktorku, která nemusí být na očním celou dobu a sestřičky, které budou dítě držet. Nám se to po 9m upravilo, ale fakt jsem tam byla asi 5x na prostouchnuti. Jakmile je totiž dítě větší a nepůjde mu to udělat, můžou ho operovat, proto je lepší vydržet to teď, když je ještě malé. A připrav se na Strašny křik, já v čekárně vždycky brečela. Prý to je jen nepříjemné, ale dítě křičí že ho drží a že jsou tam cizí lidé...
😥

wailli
autor
20. srp 2018

@mimiveru mám slzy v očích a to jsem si to jen přečetla.Je to boj

verinikki
20. srp 2018

@wailli
no já jsem byla ze začástku skeptická, přišlo mi to takové divné, ale jak říkám dvakrát v rozmezí měsíce ATB a po čtrnácti dnech by je měla znovu, takže jsem to prostě zkusila a nám se to tedy osvědčilo-jinak k těm bakteriím, nevím jak Vaše dítě, ale naše si tam pořád šudlaly ručičkama nabeton veškerý bakterky z podlahy i oblečení...takže i kdybych o tomto riziku věděla předem, zkusila bych stejně.
Ale každopádně je to také o míře zánětu - my jsme prostě měli zánětlivý výtok z kanálku a mírně začervenalé očko, žádné otoky či záněty spojivek nebo tak a ten Occuflash jsme kapali od porodnice a zdálo se mi to na prd.
Stříkla jsem vždy rovnou z prsa na poloslepené očko, promáčkla kanálek, vytřela a vyčistila, stříkla znovu a utřela. Po jednom dni se začalo vracet do normálu, po třech dnech kapání vyléčeno. Pak se nám to vrátilo ještě dvakrát a pak už v pohodě.
Jinak tedy nevím, ale co jsem zhlédla i videa ze zahraničí od očařů na youtube, všude říkali, jak do devátého měsíce je to běžné a zmizí to přirozeně růstem u 95% dětí a neřeší se to.

milana18
20. srp 2018

@wailli Bohužel jsme si tím taky prošli. Malému začalo očičko téct, když mu bylo cca 14 dní. U oční děs, hromada lidí a nakonec jsem byla ráda, když prcek začal brečet a sestra nás po hodině vzala dovnitř. Masírovala jsem při každém kojení, prokapávala, zkoušeli jsme více atb. Bohužel po stěru mu zjistili v oku zlatého stafylokoka, který byl rezistentní na většinu atb. Naštěstí atb nakonec zabraly a v necelých třech měsících synovi zjistili neprůchodnost kanálku. Po "prošťouchnutí" už byl klid. Na zákroku jsme byli na dětském očním v Ústí n/L a nečekali jsme zase tak dlouho. Nevím, jak je to běžné nebo vzácné, ale na vyšetření, zda se jedná o zúžený kanálek nebo rovnou o neprůchodnost bych asi radši zašla, zvlášť pokud se to vrací...

zuzangel
20. srp 2018

@wailli ahoj s ambulanci bohuzel neporadim, u nas jdou miminka prednostne, tedy bych se snazila zatlacit na sestru, at nejste zbytecne v takovem prostredi.
Masaze ani ocuflash, ci opthalmo, ani sirokospektra atb u nas nepomohly, az ster odhalil bakterii a nasadili atb primo na ni.
Drzim pesti at je to brzy za vami. PS u nas me nekolik doktoru od MM do oka odrazovali.

dc2015
20. srp 2018

Zkoušeli jsme možné i nemožné a už jsme byli objednaní na proplach. A i když to bude znít ujetě, jsem dodnes přesvědčená, že synovi na to pomohl Drosetux. Ano, je na kašel... Ale mojí mamce taky pomohl na problém s okem... Takže si to prostě myslím, i když to může být jinak. Nicméně na ten kašel tenkrát nepomohl :D

evee24
20. srp 2018

@wailli nám doporučeno mm. Zabiralo a svetlikove kapky. Po nich už neměla v očičkach nic. Je to přírodní.