Nesestouplá varlata u ročního dítěte, poraďte

anezka1
22. dub 2015

Zdravim vas,kdoz jste nakoukli.Na rocni prohlidce se zjistilo,ze syn nema sestoupla varlata,pokud se tak nestane do pateho roku veku,resi se to chirurgicky.Samozrejme je na to jeste dost casu,ale jako kazda mama mam snahu tomu predejit,je tedy nejaka moznost,jak na to"z domova"? Dekuji za nazory,rady,popr.odkaz,pokud tato diskuze uz tady byla.

hellene1
6. pro 2016

@gethitka Teď koukám, že jsi taky z listopadovek... 🙂 Takže vy jdete v roce a půl? Našemu Filípkovi bude v tom březnu skoro 17 měsíců...

gethitka
6. pro 2016

Jj také jsme listopadoví 🙂 Ano doktor řekl tak v roce a půl a dle plánu operací to vyšlo také na 17 měsíců ;) No tak ten přístup, že by jsi musela na noc domů, se mi vůbec nelíbí. Já stále kojím a nevím, jak bych to asi dělala, pokud ještě budu. Určitě tam syna samotného nenechám!

kika_21
6. pro 2016

@gethitka Malý byl přes noc po odpolední operaci na Jipce, spala jsem vedle v pokoji, v noci se ptal, sestra ho uklidnila-slyšela jsem to. V 6 hod jsem už byla u něj. Všechno dobře dopadlo-neboj.Mohla bys být v nejhorším u něj brzy ráno, pokud by to šlo-myslím třeba kvůli dopravě.

kajsav
7. pro 2016

Jak to tak čtu, tak si říkám, jestli to není moc brzo, když nás tam ženou v roce, ale asi je to trošku jiné, protože u nás samo sestoupit nemůže, něco ho tam prý drží a je hlouběji v podbřišku. Také bych neakceptovala, abych u něj nemohla být. Mě teda na Bulovce nabídli nadstandard, tak jsem ho vzala, ať máme jistotu a klid.

gethitka
12. pro 2016

@kika_21 Děkuji za uklidnění 🙂 No já si nedokážu vůbec představit, že bych ho tam nechala. Určitě tam budu chtít být s ním a klidně si to i zaplatím (to lůžko 🙂). Jdeme do Motola, tak snad bude vše v pořádku a nechají nás tam spolu 🙂

zouzelka
12. pro 2016

@gethitka My byli v Motole před 4 roky a nechali mě tam s ním, dali mi lůžkoviny a rozložili křeslo na pokoji.

gethitka
13. pro 2016

@zouzelka Tak to je skvělá zpráva! Doufám, že i já budu mít přinejmenším stejnou možnost 🙂 Děkuji ;)

kajsav
16. led 2017

Hojení je prý po těchto zákrocích poměrně rychlé. Chodíme na kurz plavání, jak dlouho byste pak vynechali? Budeme si hodiny dopředu nahrazovat, ať nepropadnou.

kamilamarek2
20. led 2017

@gethitka ahoj můj syn 7 měsíců řeky nemá jedno varlatko, nikde není a na konci teď chamovodu je jen maličký uzlicek, Asi zakrsle varlatko. Doktor to chce odstranit aby byla prý jistota, ze to varle je a nikde nezůstane v břiše. Partner ale na taky jedno varle celní malé oproti druhému, takže si myslím že kluk je prostě celej táta. Nechci ho připravit ani o to maličké varle. Vždyť nějak časem vyroste s růstem....muj názor. Děsím se operace. Doktor Kočvara me do ní nuti a na mě otázky moc příjemné neodpovídá, jako by mu me dotazy vadily

kamilamarek2
20. led 2017

@gethitka prosím jak jste dopadli? Na váš chlapeček jen jedno varle a co bude dál? Co to bude pro nej znamenat? Děkuju 🙂

chatsunka
22. led 2017

Ahoj maminy, syn byl v patek 20.1. Na operaci s varlatkem. Vime to uz od narozeni, prodelali jsme i neuspesne hormonalni lecbu. Na operaci sel ve 22.mesicich. Varlatko mel nesestouple v trisle, nevedeli jsme jestli bude varlatko vporadku. Dle ultrazvuku bylo male. Pri operaci zjistili, ze je male ale funkcni tak ho stahli do pytliku, jenze ma kratke kanalky takze je mozne, ze se opet vrati ☹ na operaci jsme byli v Usti. Nastup ve ctvrtek, operace v patek a domu v sobotu. Po operaci se zdalo, ze to zvlada dobre, ale dnes uz nechce sedet ani chodit☹ stale jen lezi a je ospaly...pytlik ma natekly, ale jizvy vypadaji dobre. Snad bude hojeni probihat rychleji... Jak se to hojilo u vasich synu? Celou noc lezi v jedne poloze, ani se nehne, chovat se nenecha jen place☹

kika_21
22. led 2017

@chatsunka Asi bych se šla ukázat, zda není nějaký počínající zánět . U nás tedy se cjhoval normálně, spíše jsem malého musela brzdit, aby se nebouchl při lítání. Také jestli nemá teplotu. Bude to dobré, také jsme vše přestáli.🙂Oblast je to citlivá, každé dítě je jiné. Nějaký větší otok jsem u syna nepozorovala.Měl průhledné krytí, které jsem měla měnit v případě, že by se namočilo např. ve sprše nebo při čůrání. Hleděla jsem ale, abych ho nenamáčela-tedy ne danou oblast.

chatsunka
22. led 2017

@kika_21 zitra hned volam k doktorce radsi. Dekuji za vasi zkusenost, snad uz ho budu brzy take krotit

gethitka
25. led 2017

@kamilamarek2 Dobrý den, zatím nemáme žádné novinky. Prošli jsme pouze vyšetřením a čekáme na operaci, která bude v dubnu. U nás varlátko ultrazvukem vůbec nenašli, ale Mudr. v Motole mi říkal, že je možné, že při operaci po otevření vyskočí z kanálku. Prý už se jim to několikrát stalo, takže stále věřím v to, že se ukáže a bude v pořádku ;) A v případě, že tam nebude, tak budou hledat v dutině břišní ať už varlátko nebo jeho zárodek. Prý je třeba ho v každém případě najít, aby v budoucnu nedělalo v těle problémy. Když jsem se zajímala o to, co bude, pokud by měl jen jedno varlátko, tak mi bylo řečeno, že to vůbec nevadí. Prý bude schopen normálně fungovat a měl by být plodný bez omezení 🙂 Prý k tomu jedno varlátko stačí ;) Problém je pak v dospívání a v psychice, ale dělají se dnes náhrady, které se řeší v dospělosti, takže není pak nic poznat ;) Věřím, že operace bude úspěšná a dopadne dobře 🙂

kamilamarek2
30. led 2017

@gethitka děkuju. My máme jakýsi uzlicek. Nevědí, zda je to zakrsle varle. Jakého máte dr?

gethitka
3. únor 2017

@kamilamarek2 myslite pediatra nebo v Motole?Dopadne to dobře, nebojte ;)

kamilamarek2
3. únor 2017

@gethitka v motole

lenia87
26. únor 2017

@gethitka Dobry den, muzu se zeptat jak dopadl syn s varlatkem? My jsme totiz od utery taky po operaci a klucina mi taky neprijde uplne ve sve kuzi... A k tomu mu ze stehu ktery ma na pytliku vychazi trosilinka krve.. Bojim se ze mu praskl ten steh co drzi varlatko dole...

chatsunka
1. bře 2017

@lenia87. Hezky den, syn mi az po 4dnech doma zacal behat a dostavat se do sve kuze🙂 a na plince mel take trochu krve od siti na pytliku pri kazdem prebalovani, ten se mu hojil dele nez siti v trisle. Dnes uz je ok a za tyden jedeme po 6ti tydnech na kontrolu tak jsem zvedava...

luckygirl1
5. bře 2017

Můj syn má nehmatatelné varle, na ultrazvuku ho nikde nenašli. Už je na čekačce na operaci. Chci se zeptat, jak to po operaci probíhá. Hojení a tak? A je něco, čemu se vyvarovat? Lze pak nosit v nosítku? Nejsme z Prahy a pojedeme tam autobusem a pak metrem. Takže mít velkou tašku a ještě i kočárek mi přijde šílený. Má jít do Prahy do všeobecké fakultní nemocnice. Může se tam být s dítětem na pokoji? Moc díky za odpovědi

hellene1
27. bře 2017

Ahoj maminky, tak i já se jdu podělit o naši zkušenost s operací a pobytem v nemocnici... S Filipkem (16m) jsme nastoupili do brněnské Dětské nemocnice ve středu a na druhý den byl naplánovaný zákrok. Byli jsme na samostatném pokoji, kde byla dětská postýlka a postel pro mě. Dále jsme tam měli telku, mikrovlnku, lednici a umyvadlo a v chodbičce před pokojem byla sprcha a WC. Prostředí opravdu moc příjemné a přístup personálu taktéž. Filípek měl jít na řadu jako druhý, cca kolem 10h. Naposledy mohl jíst ( dala jsem UM) ve 02:00h v noci a pít (pouze 50ml) v 6:00h ráno. Po té šesté jsme vstali a já se snažila F. pořád nějak zabavovat a rozptylovat, aby nemyslel na to, že má hlad. O půl desáté přišla sestřička a dala mu nějaké uklidňující kapičky do pusy a v deset hodin jsme ho odvezli na sál. Tam už jsem s ním samozřejmě nemohla. Operace trvala cca půl hodiny a pak ještě dvě hodiny byl na tzv. dospavacim pokoji. Když mi ho pak přinesli na pokoj, byl vzhůru a plakal a trepal se, ale vzala jsem si ho k sobě do postele (nikdo to naštěstí neřešil) a spinkal ještě tak dvě hodiny. Když se vzbudil, byl protivný, ale to už jsem mu mohla dát napít a trošku najíst ( piškoty), takže pak už bylo dobře 😊 Na noc dostal Nurofen sirup proti bolesti a spinkal celou noc. Domů jsme šli v sobotu ráno, tzn. dva dny po zákroku. Od té doby už jsem Nurofen nedala (nebylo třeba), Filípek je vysmátý a stejný jako předtím, pořád hezky papá i spinká 😊 V pátek jdeme na vytažení stehů z třísla, ty co má na pytlíku jsou vstřebatelné.

kamilamarek2
3. dub 2017

@luckygirl1 jak jste s chlapečkem dopadli? Nasli vam to varle? Nebo je bez...děkuju za Info

luckygirl1
4. dub 2017

@kamilamarek2 zatím nijak. Před 14ti dny jsem si měla volat o termín operace, jenže malý měl antibiotika, takže musíme počkat dalších 14 dnů a volat o nový termín.

kamilamarek2
6. dub 2017

@luckygirl1 dejte mi pak vědět, prosím. Budu ráda za každou Info 😊hlavne ať je pak malý v poradku

kajsav
6. lis 2017

Tak syn je něco přes půl roku po zákroku, pravidelně ho kontrolujeme a zdá se nám, že varlátko opět někam odcestovalo. Příští týden jdeme na kontrolu a já se děsím, že bude muset na zákrok znovu. 😢 Má prosím někdo podobnou zkušenost? ☹

luckygirl1
10. lis 2017

@kamilamarek2 tak jsem úplně zapoměla napsat. Malý už je nějaký čas po operaci. A nic se nenašlo. Varlátko zaniklo už během těhotenství, takže to druhé je stoprocentně podporované. Takže vzhledem k okolnostem to dopadlo jak nejlépe mohlo. Byli jsme ve Všeobecné Fakultní nemocnici v Praze a nemůžu si stěžovat. Jeden den jsme nastoupili, přišla se mi představit anestezioložka a doktor, vše mi vysvětlili, jak to bude probíhat atd. Asi od 2 od rána nesměl jíst asi v 10 dostal do pusy nějaký oblbovák, což na mého syna prakticky vůbec nezabral. No a pak ho odvezli na sál, ještě ve výtahu si stoupnul, zvědavka. No a když ho přivezli, tak nastalo to nejhorší. Přivázali ho, aby si nevyrval kapačky, což je pro něj to nejhorší. trošku pospinkával. Až do večera ležel na JIPu. Odpoledne mohl dostat napít a večer už mléko. Takže já si až na nepříjemnou sestřičku na JIPu, co mi nadávala, že má malej ležet nemůžu na nic stěžovat.