Neštovice. Co byste poradily?

nanyh
3. bře 2024

Ahoj holky.
Kamarádky malá má od dnešního dne neštovice. Moje (4) je ještě neměla, tak jsem přemýšlela, že by jsme si pro ně zajely, ať to máme za sebou. Každopádně máme 24.3. letět na dovolenou. Myslíte, že by jsme to stihly, aby byla na dovče ok a vše kolem toho nebo se mám na to vyprdnout? 😊

zmrzlinka
3. bře 2024

@nanyh za mne ne.Nikdy nevíš jak se to skomplikuje.

misadan11
3. bře 2024

@nanyh souhlasim s vyse uvedenym..a jeste taky kdybyste si tam dojeli dnes, tak ji muzou vypuknout presne v den odletu, takze bych se jim spis vyhnula🙂

nanyh
autor
3. bře 2024

Já bloncka nejdřív napsala příspěvek a teď vše okolo čtu. 😊 Kašlu na to. Ale moc děkuji.
@misadan11

@zmrzlinka

lobella
3. bře 2024

@nanyh za me taky, inkubacka je az 21 dni,takze se ti muze vysypat presne v den odjezdu

evculinda
3. bře 2024

inkubacni doba je az 21 dni, muze se vysypat presne v den odjezdu

me_druhe_ja
3. bře 2024

@nanyh U syna se objevily první flíčky včera a to měli upozornění ve školce už myslím tak 3 týdny zpět. Takže klidně by to mohlo propuknout za tři týdny až.
Tak jako tak osobně bych nikdy schválně žádný dítě ničím nenakazila...

nanyh
autor
3. bře 2024

@me_druhe_ja Na to jsem se rozhodně neptala, zda schválně nakazit dítě nebo ne. Rozhodně je lepší mít neštovice teď, než v létě. Nebo je mít teď ve školce, než ve škole. 50% matek si pro neštovice chodí a 50% ne ( například ty). Zbytečný tady na to poukazovat, když otázka zněla úplně jinak. Ale i tak děkuji za odpověď.

barulina
3. bře 2024

@nanyh neštovice mají inkubační dobu 14 až 28 dní. Takže ne nestihnete

fouskovi
3. bře 2024

@nanyh je super si to teď odbyt ale bála bych se že vysype v den odletu taky jsem v táboře kde si pro ně radši zajdu dokud jsou malí

fyii
4. bře 2024

@nanyh na nestovice muzes deti naockovat, me to treba doktorka vylozene doporucila, kvuli diagnoze dcerky. Pak je prubeh bud hodne mirny nebo zadny... ale na to jsi se taky neptala.. ale vim, ze rikala, ze kdyz by je do nejakyho veku cca 12-14 nemela, ze se deti ockuji (nevim nezkoumala jsem blize)
s tou navstevou, stejne neni vubec jiste, ze by se nakazila..zalezi jakou ma imunitni reakci na dany vir

veroniquecz
4. bře 2024

@nanyh to ale není rada úplně mimo s tím cíleným nakazenim. Neštovice nejsou banalita jak se muže zdát. Jsou případy děti, které se nakazily schválně a skončily na JIPce s těžkým průběhem. Nikdy nevíš co se v Teličku děje a co můžou neštovice spustit.

veruuu_kubesovic
4. bře 2024

@nanyh zcela upřímně mě pediatra doporučovala očkování proti nestovicim, dcera má cukrovku, tak ať to nemá tak hrozné...
Bohužel jsme to očkování nestihli 🤦‍♀️ syn donesl neštovice začátkem prosince z MŠ, dcera s tím virem byla dlouho v přímém kontaktu a fakt měla šílený průběh = neštovice mela všude 😔 nikdy bych však nešla nestovicim naproti, jako se cíleně nakazit...

dota11
4. bře 2024

To bych nedělala. Inkubační doba je 2-3 týdny, takže teprve v den odletu by se ji mohly začít dělat pupínky a přidají se další příznaky. Co budete dělat, až se přidají vysoké horečky nebo vám celou dovolenou probrečí, že jí to svědí? Nemocné dítě patří do postele a ne na dovolenou. Píšete, že někam poletíte, takže nejspíš za sluncem. Ještě měsíc po nemoci by neměla jít na slunce, můžou zůstat jizvy. A co komplikace? Oba synové měli průběh neštovic hrozný, oba extrémní vyrážka všude i v očích, puse, uších, konečníku atd. K tomu vysoké nesrazitelné horečky, mladší nakonec ležel týden v nemocnici na kapačkach. A taky bude dcera infekční, takže by neměla přijít do styku z dalšími lidmi.
Pokud to nechytí jako malá, je pak možnost očkování. A druhá věc je to, že mi nepřijde fér navštěvovat nemocné dítě, to potřebuje hlavně odpočívat. Bude i nemoci oslabena, takže byste ji mohli ještě i něčím narazit vy.

nanyh
autor
4. bře 2024

Jak už jsem psala výše. Nejdřív jsem napsala příspěvek (bohužel), než si něco o tom zjistila. Proto bych ráda tuhle mojí otázku uzavřela a dál to nerozebírala. Já taky šalamounovo hovno nesežrala, tak jsem se prostě zeptala.
Děkuji všem za odpovědi😊

jajinka901
23. bře 2024

Ahoj pražské maminky, neresite prosim nekdo u svych deti nestovice? Kdyz tak napiste do IP. Moc mi tim pomuzete 🙂 dekuji