Neštovice u novorozence

toluma
9. bře 2018

Ahoj holky,jsem něsťastná.Doma mám týdenní miminko a dvouleťáka.Asi před 16 dnama sme byli u našich,a druhy den se mamce vysely puchýřky a byl diagnostikovaný pásový opar.Před tím byla unavená a občas měla zimnici.Teďka ve středu sem na dvouleťákovi objevila jeden pupínek,ale myslela jsem si,že je to jen beďárek.Dneska večer už má pupínků asi zak 6 a i časově to vychází ,že by to ty neštovice mohly být.Teď mám ale strach o to týdenní mimčo.Sama jsem neštovice prodělala a plně kojím.Četla jsem,že by mělo být chráněno 3-6 měsíců.Ale nadruhou stranu jsem četla,že to od sourozence dostat může.Jak na sviňu je před náma víkend a já už zvažuju zajet zítra s dvoulětákem radši na pohotovost (kvůli miminku),až víme co a jak.Nemáte zkušenost?

terezapetrova
11. bře 2018

@normalnimatka tak u každé nemoci napr v literatuře je psao jak se přenáší a u neštovic se proste uvadi, ze vzduchem. Je to proste jen Holý fakt. Nic vic ani min. Nebudu asi jediná bez lékařského vzdělaní odsouzena na to,co řekne DR nebo si sama dohledam.

fifina86
11. bře 2018

@terezapetrova odvest dite na 2-3 tydny k prarodicu proste hodnotim negativne. A vliv to opravdu mit muze. A jinak spoustu rodicu dela pri “zabehnuti” sourozence hodne chyb,co vse ovlivni.

normalnimatka
11. bře 2018

@terezapetrova jo, ale já říkám, co to teda znamená? jak dlouho breberky v tom vzduchu žijou? x hodin/dnů?

tomikjoejoe
11. bře 2018

Moje nejmladsi dcera nestovice i pres to, ze by mit imunitu mela, dostala, nastesti mela jen lehky vysev, nejhorsi byly teploty a ryma, pak uz se to dalo.

terezapetrova
11. bře 2018

@fifina86 pochubuju, ze zakladatelka plánuje napr 3 týdny ale hlavne už nemam co dodat k tomu co jsem napsala

terezapetrova
11. bře 2018

@normalnimatka tak to nevim ale v rámci zdravi vlastních deti bych radši počítala s tim, ze spis delší dobu nez kratší.

fifina86
11. bře 2018

@terezapetrova tak vzhledem k dobe infekcnosti je to doba naprosto realna ;)

meesha
11. bře 2018

@normalnimatka jenom pro predstavu, nestovice nevim, ale virus chripky preziva ve vzduchu az 48 hodin, takze bych to nebagatelizovala.

terezapetrova
11. bře 2018

@fifina86 ja to vim pac obě moje deti neštovice měli, jen jsem napsala jaký myslim, ze to bude resit zakladatelka alespoň z toho, co napsala jestli je to dobre nebo špatně o tom by se zase dalo psát..

meesha
11. bře 2018
normalnimatka
11. bře 2018

@meesha dík, tak to ještě jde....48 hodin by bylo horší:D

toluma
autor
11. bře 2018

@terezapetrova přesně tak,on se tam má dobře.Navíc přítel tam byl dneska s nima skoro celej den a staví se tam vždycky,jak to půjde.Osobně si myslím,že to vztah mezi nima nebo náma teda vůbec nepoznamená 🙂

meesha
11. bře 2018

@normalnimatka to jo :D

toluma
autor
11. bře 2018

@vendelinka08 děkuji,snad to bude brzo za náma a budeme moct být brzo spolu.Tady jde opravdu o to miminko a když ta možnost hlídání jinde je,tak je dobrý to využít.A malej tam opravdu netrpí ani nestrádá 🙂

toluma
autor
11. bře 2018

@verinikki přesně tak,když je možnost ho dát na čas k někomu do rodiny,tak proč ne,když je na ně zvyklej a zná je.K cizím lidem bych ho přece nedala 🙂.A navíc,když vím,že se tam má dobře...a přítel za ním dojíždí a on si to užívá.Samozřejmě se těším,až budeme moct být všichni spolu,ale kvůli malýmu je to podle mě jedno z nejlepších řešení.