Neustále se škrábe, je to pozůstatek infekce?

knobloska
19. říj 2014

Dobrý den, moje dcera před měsícem prodělala infekci "ústa, ruce, nohy". Od té doby se pořád drbe, i když po pupíncích už není ani známka. Navíc se drbe i na místech, kde je vůbec neměla. Není to takové to urputné škrábání, jen se prostě podrbe. Ale neustále, celý den. V noci spí klidně. Tak nevím. Může to být ještě nějaký pozůstatek infekce, nebo je to nějaký tik? Nebo alergie? Špatná játra? Na kůži nic nemá, ani suchá místa, ekzém, nic. Kůži má krásně vláčnou. Jsem z toho dost na nervy, nevím, čím to může být. Ve středu s ní nejspíš půjdu k dr., můžu jí zatím zkusit nasadit Fenistil kapky?

mandala
20. říj 2014

@knobloska Sice nevím, jestli to může být pozůstatek infekce, ale určitě s ní k dr. zajdi. Před časem jsem měla ten samý problém a doktorka mě docela vyděsila, že to může být začátek i nějaké závažnější nemoci - asi nejčastějším projevem cukrovky, špatná játra, ... už si nevzpomínám, co všechno. Byla jsem i ana alergo, na kožním a nic mě tedy nezjistili, po čase odeznělo, takže nevím, co to bylo. Ale nenech to být. M.