Nevíte co je to za pupínky?

kassandra1
2. zář 2018

Ahoj holky, prosím nevíte co by to mohlo být za pupínky? Syn 21 měsíců to má asi dva dny, je to 5 pupínků po těle, nové jsou bílé, jeden je červený. Nejdřív jsem myslela, že ho něco kouslo, ale začíná to přibývat...

merope
2. zář 2018

Jak to vypadá "odshora"? Většina chorob se spíše projevuje od hlavy či hrudníku - na nohách je divné, aby něco začalo. Mě to připadá jako kousnutí, pokud to přibývá - nemůže to být blecha? Nebyli jste někde, kde ji mohl chytit? Nemáte někde schovaného komára?

neomenia
2. zář 2018

Štípance to jsou, přemýšlejte, co mohlo postipat. Pomůže fenistil kapky n.gel.

zelenaesmolda
2. zář 2018

doufam,ze doma nebudete mit stenice protoze tech se clovek hned tak nezbavi...

leilinka1234
2. zář 2018

@zelenaesmolda Takhle nevypadají kousance od štěnic. Já bych paní zbytečně nelekala ;)

merope
2. zář 2018

Já přesně podobné štípance mívám často ráno po probuzení. Štěnice doma nemáme. Zpravidla to souvisí s tím, že jsem spala při otevřeném okně a odkopaná (nebo že jsem spala někde venku v přírodě). Občas jsem i slyšela komára a nechytila.

kassandra1
autor
2. zář 2018

Byli jsme teď na dovolené, ale já ani manžel žádné štípance nemáme. Na hlavě nic nemá, má to na ruce, na kolenou a nohou. No jestli to jsou jen štípance, tak pohoda, už jsem se bála nějakých nemocí....

zelenaesmolda
2. zář 2018

@kassandra1 no i z tech stipancu muze vzniknout nemoc kdyz te kousne nakazeny hmyz.zasla bych rano k doktorce pro jistotu,tim nic nezkazis 🙂

merope
2. zář 2018

@zelenaesmolda Pozor - pokud je podezření na infekční chorobu, tak nechodit, volat 🙂.

@kassandra1 Na každého leze hmyz jinak - já často mívám třeba 3 štípance vedle sebe a lidi kolem nic. Jinak jako zdravotník na táboře už jsem viděla štípance i takové, že rodiče při převzetí dítěte řešili, že to určitě musí být nějaká infekční choroba (vyzvedávali si plánovaně dítě o pár dní dřív) a šli s ním k doktorovi - a ten potvrdil, že to je opravdu "jen" poštípání.

Ale samozřejmě těžko posuzovat z fotek.

zelenaesmolda
2. zář 2018

@merope pravda ale pochybuju,ze by to byl jejich pripad i kdyz stat se muze cokoliv. 🙂

merope
2. zář 2018

@zelenaesmolda Tak den po kousnutí se nemoc z kousnutí ještě nepozná, pokud se tam jde pro podezření na infekční chorobu, tak pro změnu nechodit. Jediné, na co může být dobré tam zajít, kdyby si to moc škrábal - že můžou dát nějaká antihistamika, aby to tak nesvědilo.

zelenaesmolda
2. zář 2018

@merope no zalezi na tom,co te kousne,u takoveho moru to poznas i driv ze te hryzla napadena blecha :D

vecerinka
2. zář 2018

Co alegrie na nejakou potravinu?

zelenaesmolda
2. zář 2018

@vecerinka to by mel spis vyrazku,ne takove stipance

zelenaesmolda
4. zář 2018

@kassandra1 co to teda nakonec bylo?

kassandra1
autor
4. zář 2018

Asi opravdu štípance, protože to zčervenalo a od té doby co jsme doma z dovči, tak žádný pupínek nepřibyl. Ale radši ho budu sledovat.
Díky za rady, zbytečně jsem byla plašan.

zelenaesmolda
4. zář 2018

@kassandra1 anglicani rikaji better safe than sorry 🙂