Nízké hodnoty železa v krvi miminka. Máte zkušenost?

simca128
15. bře 2022

Ahoj holky, byla sem s malou na krev im obrazu kvuli tomu ze min jedla vyslo ji ze ma v krvy malo zeleza je hranicni a musi brat rano a vecer kapicky. Ma hodnotu 75 a ma mit mezi 95-105
Hodnota 60 je hranicni a to uz se pry chodi na transfuzi
Maly jaou 3 mesice silene me to vydesilo
Zajima me zazila ste to taky nektera a zlepsilo se to? Za tyden deme na kontrolni odber krve a bud se davka navysi nebo zistane stejna.
Silene me to vydesilo a o maloi se fakt bojim
Ale uklidnil me tim ze se to pry ve tretim mesici u miminka muze stat ze poklesne zelezo a pak to stoupa
Mate zkusenosti? Dekuju

michaelarousova
15. bře 2022

@simca128 my taky brali zelezo, ale teda uz asi od 1 mesice kvuli predcastnemu porodu ..hodnoty si uz nepamatuju jsou to 4 roky skoro kazdopadne kapky jsme brali do 6. Mesicu a pak uz hezky papal prikrmy tak to slo nahoru a bylo to v poradku☺️

simca128
autor
15. bře 2022

@michaelarousova takze muzu byt v klidu? Ja se strasne bojim uplne me to dostalo
Ted uz chapu ze min jedla ale pribiva na vaze hezky prave

michaelarousova
15. bře 2022

@simca128 uecite☺️Kapky zaberou☺️Jen teda syn pak mel zacpu …ze spaveho miminka se stalo nespave pak 😂

felixfelicis
15. bře 2022

Zazila jsem to, davejte ty kapicky a bude to dobry 🙂

simca128
autor
15. bře 2022

@michaelarousova tak to mala moc spava neni usne nechvili a pak je vzhuru
Jezis a jak ste pomohli od zacpny?

simca128
autor
15. bře 2022

@michaelarousova davam biogaia snad to pomuze a nebude mit zacpu

michaelarousova
15. bře 2022

@simca128 tak jeho trapily prdiky do toho vseho takze espumisan,obcas rourka, pak stavu ze svestek…tak jsem se podivala do ockovaku a my mely hodnotu 78 ☺️ A na kazdem odberu dalsim to bylo vzdy lepsi☺️

emamaira
15. bře 2022

Syn taky měl taky málo železa, je to docela časté a nic to neznamená 🙂My jsme byli i na té infuzi a pak jsme pokračovali s kapkami, ale syn měl i jiné problémy.

simca128
autor
15. bře 2022

@michaelarousova mala mi trpela taky na prdiky hodne ji pomohl kminovy odvar

simca128
autor
15. bře 2022

Holky a chut na jidlo se mimcum zvedla? Mala mi basti min a cetla sem ze muzw se zvednout to bych brala

michaelarousova
15. bře 2022

@simca128 u nas nejaka ztrata chuti nebyla ☺️Doktorka to poznala podle toho ze byl jen dost bledej ☺️

simca128
autor
15. bře 2022

@michaelarousova aha u nas nic nenasvedcovalo Odber se delal ze nala min ji ten mesic co sme na um ale pribira dobre tak sem dr poprosila abych byla v klidu ze je vse v poradku a tohle vyslo prave

simca128
autor
15. bře 2022

Holky po jaky dobe chodite vzdy na komtrolni odber?