Noční buzení se silným pláčem

elenamyz
17. dub 2019

Ahoj vsem. Mam hodnyho kloucka, ted mu bude 2roky a 5 mesicu. Uz tak 3 mesice ho nedavam spat pres den, protoze pak by sel spat hodne dlouho v noci. Tez jsem myslela ze to vyresi problem spatneho spanku v noci, ale je to stejne spatny. Od jeho narozeni muzu zarucene rict ze celou noc spal maximalne tak 2 x!
Vstava mi vetsinou kolem 8 hodiny... nekdy driv nekdy dyl. Chodi spat kolem 8-9. Behem noci se probudi i 10 i nekdy vicekrat! Uz to doslo k tomu, ze spim ja se synem v loznici a manzel jinde. Uz jsem nemohla behat celou noc do pokojicku a utesovat. Jednou jsem napocitala i 18 x probuzeni. Ale tez se stane ze jen 3x- to velmi zridka! Nebudi se jen tak, hystericky zacne plakat a neni k utiseni. Posledni dobou mi snad prijde ze i ma halucinace. Az me vsechno desi! Ukazuje opakovane na strop s narikanim jako kdyby tam neco videl- bohuzel jsme dvoujazycna rodina a jeste poradne nemluvi ale uz rozeznam kdy co a jak. A tetno plac a text je strach! Nevim z ceho...nevim jak to zahnat. Pred synkem se nehadame! Jak jsem psala je hodny, tudiz na nej ani nejak nekricim a uz vubec nemlatim.v pokoji nechavam mirne svetylko-neni uplna tma.

Je tu nekdo kdo podobne problemy ma a vi proc to tak je a co s tim? Je to zoufalstvi! Jsem neustale nevyspala a vycerpana... pro to dite ten spanek je taky neklidny a urcite to v nem neco zanechava.
Vim o sobe i si pamatuji ze jsem byla namesicna a to hodne asi tak do 12 let. Tez neni noc kdy nemam sny a bohuzel tak 80% desive. Ale uz jsem si za zivot zvykla... trapi me to opravdu cely zivot! Dedi se to snad? Uz chci hledat pomoc u bylinkarek.poradi nekdo????

lv
18. dub 2019

Koukni na googlu na noční děsy.

elenamyz
autor
18. dub 2019

@lv Nocni desy se rika ze trvaji jen nejake kratke obdobi.... Ve dvou a pul letech uz by nemeli byt.

nupta
18. dub 2019

@elenamyz Spolužačka byla též náměsíčná a jedno z jejích dítek málo spalo, v noci si museli jít i hrát, bylo to hrozné. Dlouho jsem ji nevidela, nevím, kdy se to zlepšilo, ale takové noční strachy asi neměli. A pediatr ti neporadil?

lenoulinkaa
18. dub 2019

@elenamyz zrovna teď jsem o tom taky četla, protože nás to taky postihlo a je to běžné mezi 2 - 5 rokem http://www.spektrumzdravi.cz/academy/nocni-desy...

alassel
18. dub 2019

@elenamyz to neni pravda. Jsou az do 5ti let. Nekdy i dele. Dcera je mela taky. Kazdou noc. Ted uz je to ojedinele .

rencinka87
18. dub 2019

Nepomohlo by davat ho jeste odpoledne spat i za cenu, ze pujde vecer pozde? Muze byt opravdu hodne unaveny, a proto ma pak takove tezke sny..

verace81
18. dub 2019

máme 3 letou holčičku a také má noční běsy i když chodí spát odpoledne a když se budí křičí taky. Doktor mi poradil chodit domu za světla a před spaním aby si už jen malovala a měla klidnou činnost, což nám zabralo, jenže starší syn jí straší tak to máme nanovo. Trvá dost dlouho než se po probuzení srovná, ale ne pokaždé se budí s pláčem. Jinak někdo může tvrdit, že děti jsou v tomto věku citlivé a můžou cítit duchy. Každopádně když ty běsy přetrvávají a nepomáhá ani ten klidový režim můžou být objednaný k neurologovi který udělá nějaké vyšetření. Pan doktor, ale říkal, že za celý den mají děti hodně zážitků, které se jim v noci vrací a z toho jsou ty běsy.

ajka8787
18. dub 2019

@elenamyz noční děsy,dcera je měla do cca pěti let,byla to hrůza,na konec jsme vyhledali psychologa,a paní si s ní popovídala,potom i se mnou,dcera se do toho ještě počůrávala,bylo to fakt šílený,noc co noc,potom pátém roce to všechno ustalo samo,psycholožka říkala že některé děti tím trpí a některé ne.V tu dobu jsme zkoušeli snad všechno,umýt obličej studenou namočenou plenkou,to většinou zabralo,dcera se procitla a byla hned v pohodě.Taky to znám,koukala na nějaký bod na zdy nebo stropě,a byla k neutišení.Je to zoufalá situace,znám to,manžel trpěl se mnou.Ale opravdu to chce čas,a trpělivost,samo to ustane.Dcera už má 13 let,a dnes se tomu spolu i zasmějeme.V té době to ale bylo hrozný,nezbývá než to vydržet.

drakenn
18. dub 2019

A doma je vše v pořádku? Nehadate se s manželem? Manžel ti pomáhá, věnuje se dětem? Děti jsou jako houby a reagují na věci, které my dospělí nebereme jako příliš důležité a kolikrát děti podcenujeme. Pokud není matka v pohodě, nemůže být ani dítě.
Noční děsy mohou přetrvat i déle, cca 7-8 let..

elenamyz
autor
18. dub 2019

@rencinka87 ti bylo stejny.

elenamyz
autor
18. dub 2019

@drakenn Doma nam vse funguje ukazkove. Vymena nazoru s muzem je minimalne a davame si opravdu najzla pred prckem.Kdyz je doma tak se mu vzdy venuje. V tom problem nevidim. Je fakt ze je malej hodne citlyvy... na nej staci zvysit hlas a uz breci. Rikam si jestli to neni z pohadek... prece je tam jen samy vlk co nekoho sezere a tak 😅. No fakt uz nevim. S doktorkou jsem to resila jednou, rika ze to prejde... nepozastavi se u toho jak to tam maji na bezicim pase.

bayt
18. dub 2019

@elenamyz Halucinace asi ne, spíš noční můry. Já jsem je měla ještě na základní škole dost silné. Syn se mi špatně budí vždy, když zjistí, že s ním moc nespávám (třeba musím udělat hodně do školy po večerdch, uspím ho, a odejdu). Na dovolené, kdy chodím spát zásadně s ním, spal celou noc, že tak dobře ještě nikdy nespal.

elenamyz
autor
18. dub 2019

@verace81 je pravda ze pred spanim kolikrat fakt řadi nebo i tanci, zkusim to vypozorovat a byt vic v klidu.

drakenn
18. dub 2019

No můj starší nemohl sledovat různé pohádky kde byly prvky násilí, měl z toho zlé sny a plakal. Ale úplně noční děsy to nebyly. Mladší měl typické noční běsy v době, kdy jsem řešila práci. Jinak se budil na čůrání v noci řevem, než jsem přišla na to, že chce čůrat.. prostě matka roku nepoznala, že už je čas spát bez plen🤣

lv
18. dub 2019

@elenamyz vlastní zkušenost, dcera je měla do 10let, i v 11,5 se výjimečně stane..