Novorozenec se "topí"/dusí při kojení a krmení z lahvičky

Maminky,

nemáte s tím některá zkušennost? Nebude to nějaký běžný problém, protože lékaři si s tím nevadí moc rady, bude to něco mimořádného. Kamarádky mimčo se asi přiškrtilo v děloze pupeční šňourou, ale dostalo se z toho, jen má asi nějaké poškození mozku, to by mohlo souviset s tím polykáním. Mléko mu musí zahušťovat, aby se mu dobře polykalo, když to teče je to problém. Dokrmuje se sondičkou. Poradíte? Nebo odkaz na nějakou diskuzi, kde by se něco podobného mohlo řešit.

tady popis krmení od tatínka:
sledoval jsem detailně, jak že to synátor pije a je to fakt zvláštní. náběh je vostrej. pustí se do toho, jako by tejden hladověl, fakt saje hodně a ukázkově. takhle dá prvních 20-50 ml, jak kdy. pak se šprajcne, zakloní hlavu, svěsí ruce, udělá takovej zvuk jako když se zavřenou pusou natáhne vzduch a nic nedělá. jen tak leží. následuje odkrknutí a chuť je tu zpátky, ale o poznání slabší. zase chvíli saje, ale dá tak o polovinu méně než před tím. a takhle se to postupně protahuje, po každé dvojnásobně delší pauza na krkání a sotva polovina předchozího tahu. až to na konci jen tak dudlá a nepije. fakt zvláštní divadlo. když zbyde něco z dávky, dosondují to. poslední dobou dává kolem 60-70ml z 90ml dávky bez sondy. jak sem psal, někdy se vyhecuje a dá celou. někdy na to dlabe.


alchymie je ještě v zahuštění. čím víc řídký, tím hůř to pije. čím hustší, tím to sice líp baští, ale může se mu to nějak zacpat ve střevech a taky to hůř projde sondou. namixovat mu to správně, není lehký 🙂


Děkuji všem!
speedygon
4. srp 2013
Mně to nepřijde jako by měl nějaké potíže...spíš mezi krmením potřebuje pauzu na odříhnutí...a s tím řídkým mlíkem může být problém i v tom, že teče moc mlíčka a nestíhá polykat, tudíž mu vyhovuje lépe hustší=pomaleji tekoucí...ale je to jen můj názor. Jo a pokud pije i z lahvičky, je zapotřebí mít na řídké mlíčko ten nejmenší otvor v savičce(pomalý průtok), aby mu to rychle tekoucí nepůsobilo problémy a nezalykal se....
kikimaruska
4. srp 2013
Tenhle problém měla kamarádka s nedonošenou holčičkou. Ta měla hlad, taky se zakousla a jela, ale i s tou nejmenší velikostí (nemocniční savičky) se zalykala a topila a to dost, třeba i 5x za sebou, někdy ji až zfialověla, bylo to strašný. Dělala jí to na nedonošeneckým pokoji a dr. s tím nic nedělali, prostě se to musí naučit, správně sát a "dozrát"-do té doby byla také krmena jen sondou. Kamarádka zkusila donést svoje lahvičky z domova (přestože ofic.se to nesmělo) a zkoušela, co by jí sedlo. Nejmenší problém pak měla s nejmenším hrdlem od Aventu. Já sem svému synkovi pořídila rovnou nedonošenecké sosáčky s lahvičkou a s tím pak i její holčička už neměla problém a bylo to ok.

Začni psát odpověď...

Odešli