Novorozenecké akné - co na něj pomáhá?

bustedka
1. bře 2019

Ahoj, prosím o rady. Doktorka řekla, že je to novorozenecke akné a ze to mam mazat Sudocremem. Ale je to ted neskutečně vysušené. A dneska i větší než před tím. Nemáte někde nějake jiné tipy? Nějak se mi nezdá ani ta diagnóza

lindikova
1. bře 2019

@bustedka nemůže to být seborea? To by odpovídala ta suchá kůže... holky tu doporučovaly v diskuzi sebclaire mastičku, náš malý to má na temeni. https://www.modrykonik.cz/zdravi/seboroicka-dermatitida/

lobella
1. bře 2019

Meli jsme take, ale sudokrem jsem nedavala, precijen je detska pokozka citliva a neprislo mi dobry napad ji vysusovat, mazala jsem jen min olejickem po koupani, do 3 tydnu to zmizelo samo od sebe, je to hormonalni po porodu...vetsinou to odezni samo do par tydnu

lucy1204
1. bře 2019

My sme to mali tiež také a vyskúšali sme spústu masticiek a zabrala až lipobase chvíľku to trvalo, ale pomohla. Ale ta je na predpis aspoň my sme ju mali.

kittyy17
1. bře 2019

Můj syn to má pořád i ve dvou letech, vypadá to úplně stejně když ho pár dní nenamazu. Je to atopický exém, naopak se musí promastovat. Pomáhá excipial u lipolotio, ven Nivea proti větru a chladu, večer Lipobase, který je na predpis

kittyy17
1. bře 2019

@bustedka jestli najdeš kdekoliv na těle suchý flíček nebo pupínek, začni mazat excipial, ať se mu to nerozjede a nemusíš na kožní pro kortikoidy

asojakova
1. bře 2019

Exemy praveze vysusovat (a pri koupeli ovesne vlocky), na novorozenecke akne cerny caj. Podupkavat.

marketa3001
1. bře 2019

@bustedka měli jsme podobný problém a doktorka nám napsala excipial. Do týdne bylo po problému, pokud má nějaký suchý flicek, natru a je to ok.

kittyy17
1. bře 2019

@asojakova no mě právě kožní říkala, že atopický exém je zánět a vzniká jako prehnana obranná reakce těla na poškození kůže. Dětská kůže je velmi jemná a má velmi nepatrnou ochrannou tukovou bariéru, která se snadno poškodí. Je třeba mazat a zvlacnovat, aby třením a škrábáním nedocházelo k poškozování a tělo nemělo potřebu vyvolávat zánět. Když vidím suchou kůži drsnou na dotyk, promazu a za pár minut vidím a ctím změnu k lepšímu.
Ty pupínky na obrázku jsou skutečně uhřiky, ale ten červený flek okolo pupínků je exém...

kittyy17
1. bře 2019

@bustedka já ho dnes už nenamazu, a zítra ráno vyfotím před a po namazání. Věř mi, že kdybych ho nenamazala vůbec, tak zítra večer vypadá úplně stejně...

hankaviki
1. bře 2019

Akné jsem mazala Clotrimazolem.

asojakova
1. bře 2019

@kittyy17 Holky měly exém až když už určitě seděly. U těchhle malých mimineček popravdě nevím. Ale každý večer jsme dávali do ponožky ovesné vločky, ponožku zasukovat, hodit do vany, a tím "slizem" z toho pak daná místa tou ponožkou potírat. A pak jen vysušovat a vysušovat (sudocrem). Toto zabralo úplně každému v okolí a do měsíce po exému ani památky a nikdy se už nevrátil ( a to nám dr taky původně nacpala děsně mastnou mastičku, u nás nepomohla)

luciklim
1. bře 2019

@bustedka nam hodne pomohl krem Vitela U. Mame stale doma a obcas tim telicko promazu a, pouzivam i na sebeto 🙂