Obvod hlavičky u půlročního syna. Máte zkušenost?

liana2552
3. kvě 2023

Dobry den,

byly jsem na pulrocne prohlidce se synem a dost ma sokovali jeho miery. Mame 74 cm, 8,8 kg a obvod hlavy 46,6 cm. Sme uplne na hranici grafu okrem vahy. Boli sme u neurologicky ale s jinou vecou a ta vubec obvod hlavy neresila. Mam sa obavat? Doktor rekl ze je velky. Pri narozeni 52 cm, 4 kg a obvod jlavy 36,5 cm. Mate nekdo zkusenost ze ma dite tak velku hlavu? Dakujem

pipi_puncocha
3. kvě 2023

U kamarádky syn to taky tak měl, poslali je pro jistotu na ultrazvuk a neurologii a vše bylo v pořádku - škoda, že paní doktorka neviděla tatínka, ten má taky obrovskou hlavu, tak se nebylo čemu divit. 😁

radecka1
3. kvě 2023

@liana2552 Moje dítě 3,5kg, 53 cm, v té době již na světě 3 měsíce (narozené předčasně) a hlava 38 cm. Řešilo se to kontrolním ultrazvukem ještě do 2,5l, protože mu pomalu srůstala fontanela. Závěr velká hlava, což vidím i na manželovi i tchýni. Výhoda ušetřili jsme za dětskou helmu na kolo, protože jsme rovnou kupovali dospelackou a ta vydržela dlouho, protože mu potom už hlava moc rychle nerostla.

krisstina93
3. kvě 2023

Je velký celkove no, dcera má tyhle míry v 15 měsících (akorat o kilo víc) ale výšku a obvod hlavy stejny. Zas je drobná. Mě ta hlava nepřijde nějak velká v poměru ke zbytku těla. Mas proste velký dítě.

gdpr
3. kvě 2023

Nemyslim si, že má veľkú hlavu ale primeranú k telu , môj sa narodil 48cm a 2.8kg a až v roku mal také miery ako tvoj teraz a dr nič neriešila.

kkacca
3. kvě 2023

Maly měl ještě větší v pul roce - 47,8cm, je stále nad 90. Percentilem, doktorka ho poslala na sono a dal
jenom sleduje, ze mu hlava neroste skokové 🙂

kkacca
3. kvě 2023

@liana2552 jo a na pohled velkou hlavu nijak nemá, proste jen tvar 🙂

liana2552
autor
17. kvě 2023

@kkacca tak jsme byly u neurlozky a zeptala jsem s ena hlavicku a ta namerila 46 cm, a ze ma lebku mesoficku ze je velky a muze byt ze tedka min poroste. A jak jste dlouhy? Pry obvod hlavy byva v podobnom percentile ako vyska, to my jsme az 97% a hlavou 90%.

liana2552
autor
17. kvě 2023

@radecka1 My s manzelem mame normalne hlavy, ja mam 56 cm a muz 57 cm, ale spis je asi velky po dedovi, ten meri 1,99 metra a obvod hlavy 60 cm a velkost noh 48,5🫣 snad tie nohy nepodedi🫣

kkacca
17. kvě 2023

@liana2552 malymu je už přes rok a pul a hlavu má dle tabulek porad větší, po sonu už jsme nikam nesli..