Opakující se horečky u dítěte 6 let. Máte podobnou zkušenost?

27. únor 2024

Dobrý den, chci se zeptat na vaše zkušenosti.
Syn má cca od ledna opakující se vysoké horečky. Vždy se objeví z minuty na minutu, kdy je teplota najednou 39-40.
Máme z něho pocit, že si je dokáže vyvolat sám, absolutně nechápeme. Po většinu času mu totiž vůbec nic není a najednou horečka. Jsem těhotná a ví, že jsem doma, do toho máme velmi hlídající babičku, takže ví, že má tu možnost nejít do školky - což je pro nás ale úplně výjimečná situace.
Každopádně je do toho průběžně i různě nachlazený - kašel, rýma. Dvakrát jsme byli na pohotovosti a nikdy nic průkazného - teď v neděli nám bylo řečeno, že je to pravděpodobně z rýmy. Měl možnost zůstat přes noc u babičky a horečku pak neměl, fungoval, jedl. Když mu babička druhý den odpoledne řekla, že pro něj jedeme, v tu ránu si lehl pod deku a měl 39,8! 😬
Do večera pak zase v pořádku, tudíž šel do školky, dnešní ráno úplně v pořádku, dopoledne ve školce taky. Volali mi teď v poledne ze školky, že má 38,5. Šla jsem pro něho a doma měl zase 36,6 🫣

A takhle to máme skoro pořád dokola, někdy po dvou dnech, někdy po 14 dnech, prostě jak kdyby si to opravdu pouštěl, kdy se mu zachce.
Řešíme a komunikujeme s učitelkami, zda je všechno ve školce v pořádku, komunikujeme a řešíme věci doma kvůli příchodu nového člena rodiny (jsem sama učitelka, tak se na to snažím nahlížet i z trochu odborného hlediska).. Určitě chceme využít i jinou odbornou pomoc. Ale i tak nás zajímá, zda má nebo měl někdo podobné problémy. 🙏🏼
Děkuji moc!

l_
28. únor 2024

Psychika je mocna carodejka 🤷🏻‍♀️ hledala bych tam..
Ja to umela jeste na stredni, privolat si nemoc.. test, zkouska, neprijemna situace a fik, nemoc..

veru181
28. únor 2024

Také existuje syndrom periodických horeček, zkuste se zeptat lékařky na tuto variantu.