Ovlivňuje kolísání cukru v krvi chování dítěte?

stekkna
11. zář 2015

Opět prosím o radu ohledně chlapečka s možným ADHD. Nyní z jiného soudku....
Chlapeček od roka trpí kolísáním cukru.... Párkrát to bylo dost ošklivé, než se to zjistilo, málem přišel o život.... Cukrovka zatím neprokázaná, spíše vyloučená...
Slyšeli jsme, dokonce my to zrovna dnes potvrdila známá, která s tím má zkušenost, že to může mít velikou souvislost. Její sestra má prý od mala cukrovku a když jí kolísal cukr, byla mnohdy až nezvladatelná...
A já se ptám...má někdo také takovou zkušenost??

werumka
11. zář 2015

Záleží, jakým směrem se glykémie hýbe - pokud kolísá směrem nahoru, je to rozbíhající se cukrovka. Pokud spíš padá do hypoglykémií, je to trochu jiná porucha, u které je potřeba dohledat příčiny (někdy to bývá dědičné). To s cukrovkou nesouvisí. Pokud by měl sklon k hypům, byl by v takovém stavu nervózní, vzteklý a roztěkaný. Jakmile je glykémie v normálu, uklidní se to.

romantika
14. zář 2015

stoprocentne musí, ja na to trpim, cukrovku nemám, lita mi dolu i nahoru. když dolu dostavam tres, opoceni, je mi na omdleni az umreni, a spis totalne ko, z hladu často mam takove nervy, ze bych opravdu rvala. pokud je adhd a lita mu cukr tak je to pro nej jen prekazda. nevim kolik malému je, ale obe moje deti na to trpi, nevim jestli je to dedicne. často když maj nervy musim narvat něco do pusy, ale musite poradne jidlo. cukr sice rychle zvedne cokolada, ci hroznovy cukr, ale ten propad se pak vyrovnava dlouho i dve hodiny. cili velice pravidelne a dobře jist. hlidat jidlo co 2 - 3 hodiny. Jinak když je mi od cukru ci tohoto hladu spatne, je mi tak silene spatne ze jsem nezvladatelna taky 🙂)))) mysleno nadnesene, protože to tak rozhodi telo ze citim potřeby jako neandrtalec 🙂))))) ulovit korist. JE to něco jako naproste vycerpani a zoufalstvi z hladu. Nekdy to nastupuje tak rychle, ze ani nestihnu včas něco snist a pak je mi nekdy z toho az do place. To je na pripodobneni toho stavu co citi clovek s litacim cukrem. Když je ADHD musí se citit naprosto frustrovane a zoufale.

stekkna
autor
14. zář 2015

@romantika Není ADHD, dnes to doktorka vyloučila. Jinak co se týče čokolády...já mám od lékaře tu informaci, že čokoláda je naprosto nevhodná. Díky vysokému obsahu tuku, se cukr dostává do krve pomaleji...

romantika
15. zář 2015

@stekkna tak fajn tak i tak to proste je o nervy, musite hlidat jidlo. u kluku obzvlast a pak v obdobi puberty nejvíce. ale také mozna jen proste roste, kluci mají vetsi nároky na stravu. pozor mne nejakym zahadnym zpusobem hodne vadi mleko, především rano, tak jestli pije, tak davejte k jidlu.