Pálení v "kačence" u malých holčiček. Máte zkušenost?

Ahoj, potřebuji poradit. Jsem maminkou dvouleté holčičky Karolínky a před minulý čtvrtek si začala stěžovat na pálení v kačce. Chudák malá přestala čůrat, kakat i jíst. V sobotu jsme museli jet na pohotovost, dostala antibiotika a úleva se nedostavila. V pondělí jsme jeli k naší doktorce s močí a z té se zjistilo, že tyto nemají účinek, tak jsme dostali nové. Dneska je pondělí a Karolínka si stále stěžuje. Nejhorší je ten pláč. Alespoň už krásně čůrá, opět kaká a jí normálně. Zítra jedeme opět k doktorce s močí. JInak máme mastičku na mazání do kačky. Taky koupeme v dubové kůře nebo heřmánku. Nemáte někdo s tímto problémem zkušenost?
naty
24. srp 2010
mykóza? zánět močového měchýře? na to by měla přijít doktorka...nebo to dává antibiotika jen tak bez rozmyslu? :-N
martinka79
24. srp 2010
moje dcera měla něco podobného... řezavá moč nechtěla čůrat bála se té bolesti...
tenkrát měla naše MUdr. volno a zástup byl katastrofa... tak jsem zavolala na gynekologii a dostala mast a po té se to velmi zlepšilo. koupala jsemv dubové kůře, ale více méně spíše spršila... a upravila stravu a došlo uzdravení... 😉 držím pěsti a malé posílám pohlazení 😉
pat
24. srp 2010
Ahoj, moje dvouletá dcera měla taky bolestivé močení, ale po čase se k tomu přidali horečky, takže se z toho vyklubal zánět ledvin. Rozhodně bych to nepodceňovala. Zůstala v nemocnici (já s ní samozřejmě) a dostávala atb nitrožilně. Pak doma několik týdnů ATB Sumetrolin. Taky bych vás chtěla požádat o radu. Moje dcera si nechce vůbec nechat šáhnout na vagínu. Myslím při umývání, utírání atd. Vždycky hrozně vyvádí. Máte s tím někdo zkušenost? Znáte nějaký fígl?
medvidekautor
24. srp 2010
Martinka79: A co jsi třeba dceři přestala dávat k jídlu nebo naopak s čím jsi začala? Nějak nám došly nápady. Dneska jsem volala doktoce a ta mi řekla, že máme vydržet, že jsou to dneska čtyři dny (ty nejhorší) a že už by to mělo být jenom a jenom lepší a stále koupat v dubové kůře a mazat a antibitika máme do soboty.
medvidekautor
24. srp 2010
Naty: Ta první antibiotika nám předepsal v sobotu lékař na pohotovosti a ta druhá naše paní doktorka. Na pohotovosti dělají test s močí hned na místě s proužkem (je to podobné jako když si děláte těhotenský test) a na základě toho nám předepsal Sumetrilon. V pondělí jsme ale jeli s močí znova a to k naší doktorce a ta poslala moč do laboratoře a tam se zjistilo, že má Kája na Sumetrilon reakci, takže se antibitika musela hned změnit a teď máme Augmentin Duo.
sygy
24. srp 2010
@medvidek Já jsem s tímto problemem taky dneska byla u lekařky, Anetka si stezovala že jí palí pipinka, ale má ji trošku zarudlou, prý to není nic hrozného, možná to má odřené od papiru pri utirani, nebo kalhotek, moc mela v poradku... Tak prejeme Karolince, at je ji brzy lepe 🙂
petapi
24. srp 2010
@medvidek a ten problém víte, že v pochvě nebo vyloženě u čůrání a zánět močovýho měchýře? my s tím teda máme taky už bohaté zkušenosti, ale šli jsme rovnou na gynekologii, kde stěr ukázal nežádoucí bakterie v pochvě :-|
medvidekautor
24. srp 2010
Petapi: Já vlastně ani nevím. Všechno poslouchám, ale jakmile vyjdeme z ordinace i se zvouří Kájou, tak jsem vyřízená a nevím nic. Ještě že mám sebou manžela a babičku. Ale poslouchat jak pláče a říká pálí pálí je hrozný. A můžeš mi poradit kde je dětská gynekologie? Bydlíme kousek od Černého Mostu.
petapi
24. srp 2010
@medvidek jejda, to nevím, jsem z brna 😉 ale vaše pediatrička by měla vědět, nebo zavolej svýmu gynekologovi, jestli vás buď nevezme on nebo právě poradí, kde jsou dětští gynekologové.
ale teda úplně chápu, jak se cítíš, to plakání, že bolí bolí a ty s tím nemůžeš hned nic dělat, my už i když jsme byli na tom stěru, tak výsledky jsou většinou až za 10-14 dní, děsný prostě. určitě jí pipinku otírej slabým roztokem hypermanganu, to nám řekly všechny dr, kde jsme byli.
medvidekautor
26. srp 2010
Tal jsme dneska jeli opět k naš dětské doktorce. Odevzdali jsme opět moč - výsledky budou v pondělí. Ale myslí si, že moč bude čistá. Tak nás i s doporučením poslala na dětskou gynekologii na Bulovku. Káje udělala paní dr. stěry - výsledky budou taky v pondělí. Tak uvidíme. Jinak jsme se aspoň dozvěděli, že to není zánět močového měchýře, ale infekce uvnítř. A dostali jsme novou mastičku - Imazol.

Začni psát odpověď...

Odešli