• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Panadol baby a Nurofen baby. Můžu kombinovat?

Ahoj holky, Nelluška už druhým dnem má vysoké horečky. Chci se zeptat, jestli máte zkušenosti s tím, že by se mohly kombinovat tyto dva přípravky po 4 hodinách, abysme nemuseli čekat 6 hodin a být pouze u jednoho. Snad jsem to napsala srozumitelně a omlouvám se, jestli už tu takové téma je. Děkuju.
13. led 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, od ukončených 6 měsíců to lze - dávej dávkování podle kg, ani o trošku víc!
13. led 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
me prijde nurofen mnohem lepsi ,taky ta davkovacka na nurofen je uzasna!
13. led 2008 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nat zdravím, určitě kombinovat můžeš. Moje mudra říkala po 3 hodinách. Nejdůležitější je co nejdříve srazit teplotu. Brzy se uzdravte a hodně sil pro tebe :wink:
13. led 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miriamce zase rostou zoubky, tak je strasne protivna a celej den probreci. Panadol nepomohl, tak jsem dnes koupila nurofen a zrovna jsem prave premysllela o tom, jaky je v tom vlastne rozdil. Lekarnice rikala, ze ma jinou ucinnou slozku. To mi moc nepomohlo...
13. led 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anat přesně jak říkala lékarnice. Každý ze zmiňovaných výrobů má jinou složku a proto se můžou kombinovat po poloviční době než bys mohla opakovat podání jednoho z výrobků. Snad jsem to napsala srozumitelně. Ale v podstatě to má stejné účinky. Je to jako kdyby si si ty vzala brufen nebo paralen. Každý má jinou účinou složku. Paralen, panadol a mexalen mají účinnou složku paracetamol a Nurofen, ibalgin a brufen mají složku ibuprofen :wink:
13. led 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ibuprofen má narozdíl od paracetamolu taky protizánětlivý účinek - takže se může zdát na některé obtíže účinnější. Oba pak navíc potlačují bolest a snižují teplotu. Rozdílů je víc, ale toto je asi nejdůležitější.
13. led 2008 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Niega to jsem nevěděla díky :wink: , nechtěla jsem být za chytrou jen jsem tlumočila to, co mi řekla mudra :sweat_smile: :wink:
13. led 2008 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, děkuju :wink: Sokol, dík i tobě za povzbuzení :dizzy_face: Tak srážíme co je v našich silách a fakt až Nurofen zabral, konečně, jinak to vypadá zřejmě na šestou nemoc... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chudinečka Nelinka. Ještě vím že mi říkala mudra, že lépe zabírají čípky než sirupy. Takže pokud to jde a mímo nemá průjmíky tak radši čípečky :wink:
14. led 2008 v 06:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natalien, co u vás novýho? Už je Nellince líp???
15. led 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Niega díky:slight_smile:, tak horečky včera ráno skutečně zmizely, ač jsem si myslela, že by to mohla být šestá nemoc, tak se neosypala, ani dnes. Prostě byly fakt jen ty horečky, nic víc a jak přišly, tak odešly. Dnes jsme už byli venku na chvilku a Nell je v poho. Děkujem ještě jednou za pomoc :dizzy_face:
Sokol, čípky jsem dávala a ty nebyly tak učinné jako ten Nurofen, ten je fakt super:slight_smile:
15. led 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nat to je bezva. Hlavně že už je Nell v pořádku. Já vím, jsou to nervy, když jsou ty naše zlatíčka nemocní.
15. led 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natalien, to je fakt super! Jste obě šikulky, že jste to tak krásně zmákly :sweat_smile: .
15. led 2008 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, děkuju :pensive: Tak jsem to včera zakřikla a dnes se ráno Nell probudila s kašlem a osypaná, tak jsme raději dnes zůstali zas doma. Přitom jsem ji vzala včera do šátku, aby neofoukla. Chjo, to nám ten rok pěkně začal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nat tak že by to byla teda ta šestá nemoc? Mě mudra říkala, že když má malej teplotu tak ještě tři dny po tom máme být doma. :confused:
16. led 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám na horečku nurofen nezabíral, po paralenu byly za pár hodin pryč
18. led 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam nejlip zabral Paralen cipky :slight_smile:
18. led 2008 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já souhalsím s kristi čipky jsou super už kvůli aplikacia zabírají tak nějak rychleji..což je jasný u čípkůů takže taky preferuju čípky navíc malá mi nurofen vrhá :frowning2:
18. led 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
paracetamol je také protizánětlivý, navís se na rozdál od ibuprofenu neusazuje na játrech. Ibuprofen je taková sr... že bych ho nedala ani sobě!
19. led 2008 ve 02:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my prave horeckujeme, a mame stridat neco jako panadol a neco jako brufen:frowning2:
19. led 2008 ve 03:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
poradíte mi někdo s aplikaci nurofen cipku?...mam ji to dat jenom na kraj zadku, kam se mi to podari prstem (coz asi moc daleko ne :grinning: ) nebo to mam posoupnout treba teplomerem...ale abych to nezarazila az do krku :sweat_smile: dik
23. led 2008 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
prstikem lehce dovnitr neboj se toho je to zadecek nic se nemuze stat taky sem to tak delala
23. led 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
normalne to tak strc, ale pockej, az zavre sverac,aby to nevyjelo ven...
23. led 2008 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže chápu, že musim prstem malinko dovnitř a počkat, až to sklapne :grinning: a pak doufat, že to v nejbližší minutě nevykadí...
23. led 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
prstem nemusis, jen tak na okraj...
23. led 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak už je mi to jasný, dík
23. led 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj, ja byla taky vyplasena...ale ted uz to zvladame v pohode
23. led 2008 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam taky dobrou zkušenost s čipkama mala pořad blinkala a měla vysokou teplotu takže nurofen vždy vyblinkala v nemocnici nam pak doporučili čipky a super určitě rychleji zabiraji
23. led 2008 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,ja mam dotaz ohledne Panadolu. malemu lezou zoubky. Budi se mi v noci co hodinu a knoura. Nekdy fakt litostive place. Zkusila sem mu dat vcera Panadol a vydrzel mi spinkat 4 hodky v kuse-uzasne skvele!!! Byla sem vyspana tak jak dlouho uz ne.. a danik byl pres den taky mnohem snesitelnejsi kdyz se porad nebudil. problem je v tom ze mi doktorka rekla ze panadol by se mel uzivat jen pri teplotach a to on nema. Ma max 37,5... Muzu ho obcas dat? :fearful:
13. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin - já teda na zoubky dávám Nurofen a Calgel. S Panadolem zkušenosti nemám, ale Nurofen nám dobře zabírá, hlavně když nestačí Calgel. Nedávno mu rostly dole obě čtyřky a když mi začal vyvádět ať už v noci nebo ve dne, tak jsem mu hned dávala Nurofen a ještě calgel. Samozřejmě jsem mu nedávala sirup pětkrát denně, to je jasný :wink:
13. pro 2009 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek