Panadol baby a Nurofen baby. Můžu kombinovat?

natalien
13. led 2008

Ahoj holky, Nelluška už druhým dnem má vysoké horečky. Chci se zeptat, jestli máte zkušenosti s tím, že by se mohly kombinovat tyto dva přípravky po 4 hodinách, abysme nemuseli čekat 6 hodin a být pouze u jednoho. Snad jsem to napsala srozumitelně a omlouvám se, jestli už tu takové téma je. Děkuju.

momin
16. led 2010

Ahoj holky,sem zase tady.... 😀 prosim vas zatim nam to sedelo ale ted uz ne....Davkovat mame ten panadol podle vahy nebo veku? logicky asi podle vahy ze?! 🙂

shaula
16. led 2010

Dávkovala bych spíš podle váhy, pokud je tam takové dávkování uvedeno... Když není, tak podle věku.

zuzanaa2
11. bře 2012

Já mám taky dobré zkušenosti s Nurofenem. Bez něho bychom to snad s manželem nepřežili. S tím střídáním to ale moc nevidím, i když nevím...kdyby nám Nurofen nezabral, asi bych taky vymýšlela.....našťestí jsme to nepotřebovali, ale oficiálně myslím že je tam po 6 hodinách.

petraprostejov
11. bře 2012

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kkomtesa/cla...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kkomtesa/cla...

Nurofen je chemicky totéž, co ibuprofen. Doporučuju přečíst si články. Manžel u 1. dítěte na zoubky používal jen chlazená kousátka, případně měli párkrát mastičku přímo na dásně. Dá se použít i olej s kapkou hřebíčkového eterického oleje zvenku na tvářičky
A horečka se dá srážet zábalama - třeba jen ruce včetně loktů, když dítě nesnáší celkový...

minnie77
19. bře 2012

My také kombinujeme Nurofen a Panadol - právě v případě, když horečka neklesá. Ale je pravda, že nám výborně zabírá Nurofen, více jak Panadol. Donedávna jsem používala pouze čípky - teď ještě občas v noci - ale více teď používám sirup, jelikož syn už čípky odmítá. Navíc má sirup úžasnou dávkovací trubičku, se kterou je dávkování hračka 🙂

silvapokorna
26. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Už jsem to taky slyšela, takhle to kombinovat. Mně to přijde jako zbytečná zátěž dětského organizmu. Já používám výlučně Panadol (po Nurofenu mi obě holky zvraceli 😝 ) a max. u zoubků nějaký gel. Snažím se spíš děti chladit zábalem, tekutinami nebo ve vaně. Teplotu srážíme až nad 38,5 (u nemoci dle porady s dr.).