Pásový opar v rodině a malé dítě, co dělat?

kleplikova
21. čer 2015

Moje dcera ( 11 měsíců ) byla o víkendu u babičky a jeden člen z rodiny má pásový opar. Vůbec se naší malé ten dotyčný nedotkl, ale i tak se ptám, po jaké době by to naší malé vylezlo??

hojda
21. čer 2015

U nás to bylo ve stejném věku a nic se nestalo.

barulina
21. čer 2015

Aby člověk mohl dostat pásový opar, musí nejdriv prodělat nestovice

zuzajda20
21. čer 2015

U nás měla pásový opar neteř v 10 letech a s malou byla v blízkém kontaktu, než jsme na to přišli, tak se i pusinkovaly a nedostala nic a to už neštovice měla. Dr. říkala, že by musela mít oslabenou imunitu aby to dostala.

florentina
21. čer 2015

Ahoj, taky jsem se bála o malou, když u nás byla příbuzná na návštěvě a pak z ní teprve vypadlo, že má pásový opar. Podle toho, co jsem hledala a ptala se mudr., tak riziko přenosu není tak vysoké, nejspíš by musela dcerka sahat přímo na ten opar. Navíc jak už tu padlo, pásový opar je další "stupeň" neštovic, takže i kdyby náhodou k infikaci došlo, dostala by dcerka neštovice. Tak je ještě malinká, ale většinou je i malé děti zvládnou dobře (ťuk ťuk). Budu držet palce, ale myslím, že to bude v pořádku /u nás naštěstí bylo/. A inkubační doba bude tedy jako u neštovic, už si nepamatuji přesně, ale něco kolem 2-3týdnů.

naomi6
22. čer 2015

Loni jsem měla pásový opar, dětem byly 3 a půl a půl roku a ani jeden neštovice nedostal. Dávala jsem si pozor, aby mi na to nesáhli a dodržovala jsem přísnou hygienu 🙂. Pořád jsem si myla ruce, měla jsem svůj ručník na ruce, takže já bych se toho tak nebála. Musela by si opravdu na ten opar sáhnout a to se snad nestane. Držím palce 😉

k1k1k
22. čer 2015

já měla pásový opar, když jsem dceru (5 měsíců) kojila. jen stačí dodržovat hygienu, ale vše bylo v pohodě a dr. nám řekla, že nic nehrozí...

balet
21. kvě 2019

Ja mela pasovy opar a dceri bylo dva a pul roku. Dokonce jsem byla jeste k tomu tehotna. Dcera nic ode mne nechytla. Dr. rikala, ze max do 14ti dnu muze mit vysev nestovic, ale polid neprijde do kontaktu s oparem (puchyrky nebo treba rucnikem) je nepravdepodobne, ze by nestovice dostala. A taky ze jsme vyvazli v pohode. Dcera nic nechytla...