Po Vermoxu bylo ve stolici dost mrskajících se roupů

kocvarovas
28. led 2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti. Dcera někde lapla roupy. Zjistila jsem to ve čtvrtek a hned večer ji dala tabletu Vermoxu. Včera i dnes, když byla na velké bylo ve stolici dost mrskajících se roupů. Je to normální? Nevíte jestli je má Vermox zahubit nebo vypudit? A do kdy? Vygruntovala jsem celý byt, převlíkla všechno ložní prádlo, umyla hračky a teď to budu dělat znovu?

raduna78
28. led 2018

Taky me zajima odpověď. Za me se bralo pirvinium... nebo tak neco a gruntovalo wc. Ale to je asi historie.

hermanecka
28. led 2018

Holka je lapla ve skolce
.1 tableta vermoxu a 2 asi po 3 tydnech..meli by se zahubit..pirvinium se uz myslim nevyrabi..ja je v tehu v 8m dostala od dcerky..hnus..ale s dr jsme udoudily,ze se holt musim pred porodem vycistit tak jsem si je dala taky..zabralo to,ale musi se po 3 tydnech dat preventivne dalsi at zabije to co jeste zustane uvnitr

kocvarovas
autor
28. led 2018

@hermanecka no právě bych je čekala ve stolici mrtvé, ale pořád se hýbou, na druhou stranu je jich tam docela dost, dříve jsem si ničeho nevšimla, až když si stěžovala, že ju svědí zadek.. O tom přeléčení vím..

zuzkaasteli
28. led 2018

Hlavne,prelecit se musi vsichni v domacnosti,i kdyz vam nic neni. Cervy zableta predevsim vypudi,deti se odcervuji 2x, zhruba po mesici se dava druha tabletka,ktera vyzene cervy,kteri se vylihli z vajicek,na vajicka tableta zel nepusobi,dospeli se odcervuje 3x v rozmezi 14dnu. Mala taky chytla ve skolce. Ve skolce to nahlasit,at si ostatni rodice deti odcervi preventivne nebo je hlidaji,ale pokud to mate ze skolky,pocitejte s tim,ze po.preleceni se.muzou objevit znova,hold kolektiv. Hlavni je,ze jste na to prisli 🙂

maaaja12
28. led 2018

No já jsem je měla jako dite, bylo mi asi 12. Stačilo sníst 2 stroužky česneku a do dvou dnů po nich nebylo ani stopy 🙂 Záleží jak je dítě staré, menší děti by ten česnek asi nezvládly.

kocvarovas
autor
28. led 2018

@zuzkaasteli no popravdě nevím, odkud jinak by to měla.. Jsem tak trochu blázen, takže i venku než něco jí, umýváme ruce v pitku nebo aspoň utíráme vlhčenýma. Jenže ve školce to bohužel neovlivním..

kocvarovas
autor
28. led 2018

@maaaja12 mohla bych udělat česnekovou pomazánku..

verinikki
28. led 2018

Tak já se zaháčkuju pro nabytí zkušeností🙂

naste
28. led 2018

Důležitá je hygiena rukou, jinak je může mít znovu.

evalk
28. led 2018

Ja je chytla taky na zac.leta, mela jsem Vermox ve 3 davkach z rozestupem asi 14dni, uz se nepamatuju presne, ale lecba trvala urcite mesic a manzel si to taky nechal na muj popud radsi predepsat, odcervili jsme i psa a bala jsem se aby je nechytla i 10m dcera. Skoro mi z toho hrabalo, prala jsem povleceni a rucniky na vyvarku co 3dny (nebo min.na 60°), vse vc.spodniho pradla zehlila, desinfikovala kliky a utirala prach.. Dobry je rano dat sprchu aby se odplavila vajicka nakladena pres noc, zastrihnout nehty a svedeni v noci pomuze snizit treba zinkova mast nebo neco podobneho v okoli konecniku, blbe se tem potvoram pak lezou klast ta vajicka a bez pristupu ke vzduchu samicky nepreziji. Manzelovi jeho Dr.rikal ze to je hned, ze uz to sam parkrat taky zobal. No ja jsem biolog, ale vlastni zkusenost fakt prijemna nebyla, citila jsem se hrozne,ale ty prasky nastesti zabraly. (y)

prochi
28. led 2018

Pokud ti sní cokoli s česnekem, tak to určitě zkus, pomazánku, polívku... je to přírodní antibiotikum a na roupy osvědčený zabiják. A co zabralo u nás: dcera je měla v první třídě a já od ní... Nestěžovala si na svědění zadečku, ale v noci hrozně plakala, že jí svědí rozkrok. Měla ho hodně zarudlý, namazali jsme avirilem, to se vždy sklidnila a hned usnula. Jenomže já se asi blbě umyla... no je mi hanba, ale zjistila jsem to až u sebe... pak jsem si teprve to dala dohromady. Dětská doktorka mi řekla, že ty mrchy samičky mohou zalézat i do pochvy (i do močové trubice) a proto si dcera nestěžovala na zadeček, ale na rozkrok... Doktorka nám napsala dvě balení Vermoxu, musí se přeléčit celá rodina!! I syn s manželem, kteří roupy neměli. Měli jsme dávkování - večer, jak jsme na to přišli, tak každý jeden, za dva týdny jeden a za další dva týdny poslední. U mě se to ztratilo hned, u dcery jsem po ani né týdnu našla ve stolici opět, tak jsem jí hned dala prášek, tj. nečekala jsem, až uběhnout dva týdny. A další jsem dala zase hned po týdnu. A pak po dvou a po dvou. Řekla jsem to mamince naší nejlepší kamarádky, pořád se objímají, půjčují si pití, ukusují svačinu... přeléčila ji pro jistotu taky. Takhle ze začátku doporučuji vlastní ručník, každé ráno osprchovat a důkladně umýt celý spodek!!! Samičky vylézají v noci a kolem řitního otvoru kladou vajíčka, tak všechno spláchnout. Pak se poškrábe na prdelce, vajíčka jí zajedou pod nehty, strčí si prst do pusy a je to věčný koloběh "samonakažováním". To mi připomíná, ostříhat nehty úplně na krátko, ze začátku každý den měnit pyžámko, první dva týdny jsem jí častěji měnila prostěradlo... Tak snad jsem trochu pomohla 🙂

dancamich
28. led 2018

7 let zpet, Vermox a za 14 dni znovu + manzel se pro zichra odcervil taky. No nevim, jestli jsou horsi vsi nebo tohle, ale snad me to dlouho nepotka...

kocvarovas
autor
28. led 2018

@prochi U nás je ještě problém v tom, že má šílenej zlozvyk - kouše si nehty. Takže prsty v puse dost často. Už jsme koupili i jakési zázračný lak na nehty. Je hořký jak blázen, trne po něm jazyk, ale jí to nevadí.. Jinak moc děkuji za rady, třeba to raní umytí mě nenapadlo..

prochi
28. led 2018

@kocvarovas nemáš vůbec zač. Jsem ráda, že můžu trochu pomoct. S těmi nehty je naprd no, právě kvůli tomu přenosu. Ale jestli tě to uklidní, tak třeba syn si taky kouše nehty od mala a roupy nikdy neměl 🙂, tak jen tak pro uklidnění 🙂 Vyzkoušeli jsme za ty roky taky kde co a jediný co nám pomohlo je věk (už je mu jedenáct) a začíná se za to sám stydět...

chodanda
28. led 2018

Nedávno jsme taky řešili, 4,5 letý si drbal zadek, u roční jsem našli červa v plínce. Odčervili jsme se všichni Vermoxem, po 14 dnech znovu Vermox pro děti, pro nás s manželem nějaký přírodní odčervovák a opět po 14 dnech poslední série. Zatím (ťuk ťuk) to vypadá, že jsme se toho zbavili. U malé se jak mávnutím proutku zlepšil noční spánek. Krom prášků víc hlídáme hygienu u dětí a také jsme je ráno sprchovali - aby se spláchla případná vajíčka nakladená v noci. Plus teda denní čištění záchoda, ručníků a častější výměna ložního prádla

vega5
3. únor 2018

Přenos, stolice,prdelka - ústa. Hygiena rukou.. Vodovodní baterie, kliky, wc, ručníky.. Roupy vylézají v noci k řitnímu otvoru, dají se tak ulovit i mechanicky.. Mast Dermazulen 150Kč uklidní bolavou prdelku.

kotec
Odpověď byla odstraněná
Zobraz