Potničky - malá má 8 týdnů. Jedná se o ně?

girls64
5. zář 2019

Ahoj holky, malá má 8 týdnu, a včera odpoledne jsem si všimla pupinku na jedné tváří má to i trošku na bradicce a pod. Myslíte že to jsou potnicky? Nesvědi ji to, a celkově je úplně v pohodě. Přikládám foto. Máte někdo zkušenost? Čím mazat?

denca033
5. zář 2019

@girls64 potničky. čím mazat nevím nikdy jsem ničím potničky nemazala jen míň oblékala aby dětem nebylo takový horko.

nikkossek
5. zář 2019

Ničím bych to nemazala jen častěji omyvala vodou obličej.

alcar
5. zář 2019

Dcera mela kolem 2-3 mesicu take vyrazku (cervene pupinky) v obliceji. Nebyly to potnicky, ale dle nasi pediatry se cistila od mych hormonu z tehotenstvi - rika se tomu novorozenecke akne. Pry to miva kolem toho 3. mesice hodne deti. Tehdy nam na to predepsala Jarishuv roztok, parkrat jsem potrela a bylo po problemu.

nikkossek
5. zář 2019

Tak ono se tomu říká novorozenecke akné.. pokud to není nijak silný stačí i obyčejná voda na oplach dcera to měla taky když se narodila tak nějaký ten měsíc stačila voda 😊

terezz29
5. zář 2019

Syn na to dostal zinkovou mast od kozarky. Mel to hodne. 2x jsem namazala a bylo to pryc 😉

stef9328
5. zář 2019

Strikat,nebo mazar ruzovou vodou(voda z ruzi), muzu klidne poslat foto, co mam ja, do rana nic nebude, dcerka v 6tydnech to mela tisic krat horsi, pokud najdu fotku po jednom striknuti tak padnete jaky je to zazrak ta voda

girls64
autor
5. zář 2019

@stef9328 budu ráda když foto zašlete, a kde popř. Koupím.

stef9328
5. zář 2019

@girls64 mam tohle, manzel to porizoval ve zdrave vyzive myslim, nebo vsude kde jsou specializovane obchody s kosmetikou asi bude, i na internetu je toho spousta

sister05
6. zář 2019

Šestitýdenní dcera to má průběžně, většinou spojené s potnickama nebo vyrážkou pod krkem kdy v noci ublinkne a chvíli v tom leží než to zaregistruju ( bez poznámek, v noci občas spím). Maznu Lenienskou, nebo jen omeju čistou vodou a do pár hodin je klid.

kkacenkkast
12. zář 2019

Ahoj bude to znit jako totalni blaznovina😁 moje mala ted 6m. Jako novorozenec mela stale vyrážky a potnicky a ja s kazdym pupikem letela hned k dr 🤦🏻‍♀️ Ale! Pak mi jednou moje kamaradka rekla: prosimtebe ja jsem malou vzdy koupala v bramborovem škrobu pri virazce a bylo po. Mne to prislo divny a nikdy jsem o tom neslysela 😳 ale kdyz uz byla cela osypana a i pipinku tak jsem ji dala dve lžíce do vanicky. Bez jakéhokoliv mýdla a ejhle najednou je to pryc 😁a ted to delam stale, kdyz ma nejake pupinky. Je to kouzlo 😂 prirodni to se miminku nic nestane