Potničky nebo ekzém?

maaaadlaaaaa
20. dub 2021

Dobrý den, jsem prvorodička a potřebuji radu. Malé dnes vyrazily pupínky a přemýšlím zda jsou to potničky nebo ekzém. Já sama jsem atopička a dost mě to děsí. V noci mi zpocená nepřišla a ráno už měla vyrážku na hlavičce, obličeji a celém bříšku. Zkusila jsem pudr i sudokrem a lepší mi to tedy nepřijde a místy je to spíš krupička. Prosím o rady co vám zabralo. Koupu ji čistě ve vodě nebo hermankove welede od narození, prací prášek jsem nezměnila a vůbec mě nenapadá z čeho to může být. 😒 Dnes pořádně větrám kůži a přijde mi to pořád stejné rudé možná i horší. Dekuji

levandule_k
20. dub 2021

Já to úplně nepoznám, jestli je to ekzém, potravinová alergie, nebo jen potničky.

Nedávno tady byla diskuze, kdy miminko mělo atopický ekzém, je tam spousta rad.
Jestli kojíš, byla by zjištěna alergie, tak nasaď eliminační dietu a nepřestávej kojit, i kdyby přestat kojit, byla rada od doktorů.

Možná bych přidala ještě jedno máchání, žehlení i zevnitř.

https://www.modrykonik.cz/forum/detske-zdravotni-problemy/neprospivani-miminka-atopicky-ekzem-abkm-poradite-prosim/

maaaadlaaaaa
autor
20. dub 2021

@levandule_k Děkuji, kouknu. Kojit nepřestanu, stálo mě to dost úsilí a probrečených nocí. Uvidím co zítra. Doufám, že jsou to jen potničky.

slunea
20. dub 2021

Ahoj, tyto pupínky bývají často prvním projevem potravinové alergie. Mým dětem se objevily cca ve 2 týdnech, oba jsou alergičtí na bílkovinu kravského mléka. Synovi samy zmizely v 7 týdnech (o alergii jsem tehdy ještě nevěděla), dcerka se to nestihlo rozjet, po nasazení diety vymizely.
Jakou má dcerka stolici? Neměl by být hlen, pěna... To je taky projev alergie.
Každopádně bych se z toho nehroutila, máš možnost podchytit alergii a případný ekzém teď v začátcích, pokud se ti povede vychytat alergeny a vyloučit je na čas ze stravy, měla by malá být do budoucna v pořádku, bez alergií.
Doporučuji Lídu Jiříčkovou, zkouknout její webinář, který má na webu. Pak má kromě kurzu, který prodává, i pár videí na youtube a skupinu na facebooku Spokojené děti bez potravinových alergií.
Na tvém místě bych tedy, pokud kojíš, vyřadila ze stravy vše s mlékem (i syrovátkou), zní to pro kojící matku drsně, ale člověk si zvykne.... A čekala bych do pár dnů zlepšení (90% kojenců alergiků je alergických na mléko). Sledovala stolici a kdyby se mi ještě něco nezdálo, hledala bych, které další potraviny můžou vadit, často jich je bohužel víc.

maaaadlaaaaa
autor
20. dub 2021

@slunea Děkuji mockrát za radu. Určitě se podívám. Pěnu ani hlen ve stolici nemá. Cca dva týdny zpět se hlen objevil, ale od té doby klid.