Prdíky u 7měsíční holčičky, prosím o rady

anetak01
25. únor 2015

Ahoj maminky, prosim o rady, uz jsem zoufala. Ma 7 mesicni holcicka stale trpi na prdiky :( Je jen kojena - nejvetsi problem ma vecer a v noci - budi ji to. Zkousela jsem ji min tyden delat kukuricno - ryzovou kasi (i po te chtela prso) - vysledek stejny. Tento tyden jsem ji davala k obedu prvne trosku mrkve a naprosta katastrofa - trpela pres den i noc ;(((

anetak01
autor
25. únor 2015

Jeste doplnim, ze ji davam Bio Gaia a Baby calm (obcas Espumisan). Ma nebo mel nekdo s prckem stejne trapeni?

amabilis
25. únor 2015

Moje teď už osmiměsíční trpí na koliky taky od narození, ale teď už je to lepší, přeci jen jak se přetáčí na bříško a různě lumpačí, tak se bříško uvolní. Ale večer dávám sab simplex, jinak jí to pořád budí.
Jinak já dávám příkrmy zapíjet vodou a dle potřeby přes den i v noci kojím.Postupně toho sní docela hodně a tělo už si na stravu začíná zvykat, takže je to lepší.

anetak01
autor
26. únor 2015

Taky doufam, ze uz to bude brzo lepsi 🙂 Ja ji kapky davam pred kazdym kojenim 🙂

anetak01
autor
6. bře 2015

Muzes mi prosim poradit, kolik a co jsi ji prvne davala k obedu ( i znacku). Papala i kasi?

amabilis
6. bře 2015

@anetak01 Já začala mrkví, dávala jsem Hami, pak jsem zkusila i květák i brokolici. To jí nadýmá dost a stejně i dýně (ale tu teda miluje) domácí výroby. Já jsem velmi brzy nasadila masozeleninové příkrmy na doporučení lékaře, takže samotnou zeleninu jedla snad týden. Jinak kombinuju jak kupované, tak domácí výroby, k pití dávám vodu. Kaši tedy jen kupuju, začala jsem Nestlé, teď už to střídám. Momentálně jí nejvíc vyhovují mléčné rýžové kaše od Hami, dělám jí kaši k snídani. Už tedy má i normálně lepek, ale ty rýžové mi přijdou lepší a víc jí chutnají. Sem tam už dám i jogurt a k večeři doma pečený chléb namazaný lučinou (nakrájím na kostičky a dávám do pusinky, nemá ještě zuby, ale baví jí to žužlat). Jako přesnídávku má domácí ovoce, které jsem si pro ten účel celé léto a podzim zavařovala. Sem tam škrábu lžičkou banán. Víc mě nenapadá 😅

alcar
6. bře 2015

Jakou ma stolici po tom Babycalmu? Kolikrat za den? Nam pomohlo ten babycalm uplne vysadit, protoze ji zpusoboval ridkou az vodnatou stolici nekolikrat za den a zbytecne ji to nutilo prdet. Paradoxne po vysazeni byl klid. Espumisan byl naprosta katastrofa, ten jsem zrusila okamzite.

katyp
6. bře 2015

Tak já dávám Infacol uvolnuje větry, zbavuje dětí kolik a svíravých bolestí bříška.Také jí nastrouhám jablko na jemno na svačinku. Málá má 5m.

oililygirl
6. bře 2015

@anetak01 to znam! 😖
Mame to u jeden a pul rocniho syna. Pres den ok a v noci ho budi bolesti briska a prdiky ☹
Davala jsem BioGaiu a nic, prestala sem davat a je to lepsi, ale treba to s tim nesouvisi...
Je kojeny, normalniho jidla sni par lzicek, pripadne by rad placal sladkosti a to mu zas moc nechci davat.
Jeste chci zkusit tejping briska. Kapky na prdiky taky nezabiraj, nebo musim davat prubezne cely den?

anetak01
autor
7. bře 2015

Alcar stolici ma pevnou, ale az tak za 4 dny

anetak01
autor
7. bře 2015

Amabilis diky za info. A kasi ti jedla z lahvicky nebo lzickou. Davala jsem ji lzicku, ale hrozne hlta a myslim, ze i z toho ji pak brizko boli

alcar
7. bře 2015

@anetak01 aha, tak to ma spis zacpu z prikrmu a z toho ma bolesti briska. To nebudou prdiky jako takove. Zkus ji dat svestkovou nebo merunkovou stavu (povar a sced, nebo pokud mas domaci kompot, nared vodou). Pomuzou i projimadelka Easylax nebo Lactulosa na lzicku jednou denne. Ted bych urcite tu ryzovou kasi vynechala, ta stavi, totez banany a nadymava jidla (brokolice nebo kvetak, obcas nadymaji i brambory). Asi bude chvili trvat, nez si travici system zvykne na neco jineho nez MM.

anetak01
autor
7. bře 2015

Oililygirl no tak to se mam na co tesit, ja myslela, ze takhle velke deti jsou uz ok :((( Kapky ji davam porad, jestli maji smysl, fakt nevim :( Co je presne tejping briska? Doktorks mi rikala, ze ji brisko muze bolet kvuli zaludecnim stavam, ktere nemaji co travit ( mleko je malo, kdyz ma citlive zazivani). Ja zkousela jen par lzic mrkve a vecer kasi. Po mrkvi katastrofa, tak nevim co ji dat

anetak01
autor
7. bře 2015

Alcar ted jsem ji prikrmy nedavala

alcar
7. bře 2015

To bude delat spis ta kase nez mrkev. Nedavej ji ted par dni tu kasi, jenom mrkev nebo brambor, postupne pridej treba repu nebo petrzel, ty by nadymat nemely. Vzdy jen par lzicek.

alcar
7. bře 2015

Dulezite je, aby se zacala vyprazdnovat aspon jednou za dva dny minimalne. Pokud tohle nepujde, tak ji bude brisko bolet porad. Zkus pomoct rourkou nebo ten easylax. Tim se i to zazivani zlepsi. Ale s prikrmy bych neprestavala. Minimalne dve tri lzicky denne bych davala.

anetak01
autor
7. bře 2015

Oililygirl no tak to se mam na co tesit, ja myslela, ze takhle velke deti jsou uz ok :((( Kapky ji davam porad, jestli maji smysl, fakt nevim :( Co je presne tejping briska? Doktorks mi rikala, ze ji brisko muze bolet kvuli zaludecnim stavam, ktere nemaji co travit ( mleko je malo, kdyz ma citlive zazivani). Ja zkousela jen par lzic mrkve a vecer kasi. Po mrkvi katastrofa, tak nevim co ji dat

anetak01
autor
7. bře 2015

Alcar ja nedavala ted ani kasi. Predtim jsem davala par dni jen kasi a pak par dni jen mrkev. Kase bych rekla, ze standard prubeh. Mrkev katastrofa.

luciksima
7. bře 2015

@anetak01 nečetla jsem komenty výše...dáváš malé vigantol?pokud ano tak jí ho nedávej u nás malá trpěla na prdíky do roka hlavně v noci pak jsem se dočetla,že to může způsobovat vigantol a po vysazení přestala trpět...jsem si nadávala,že jsem to měla hledat dřív...

anetak01
autor
7. bře 2015

Luciksima, urco to vyzkousim. Ja myslela, ze se davat musi

luciksima
7. bře 2015

@anetak01 u nás to vyšlo akorád do roka pak už jsem nedávala vůbec hodně radí chodit s dítětem na sluníčko nebo koupit jiný vitamín D než vigantol na něj hodně lidí nadává,že má nežádoucí učinky hlavně prdíky,bolest bříška atd...

anetak01
autor
7. bře 2015

No tak to jde, za zkousku to stoji 🙂)) Doufam, ze to bude tim. Je pravda, ze ji ho davam vecer

amabilis
9. bře 2015

Já na Vigantol většinou zapomínám (dávám fakt jednou za čas) a změnu moc nepozoruju, takže u nás to Vigantolem určitě nebude 😒

amabilis
9. bře 2015

@anetak01
@luciksima
Tak jsem koukala na složení a zatímco Vigantol obsahuje jako pomocné látky "jen" střední nasycené triacylglyceroly, které tvoří většinu tuků v potravě člověka, tak ten swanson je přídatnými látkami přímo nasycen... Tak by mi docela zajímalo, v čem je lepší? Ono to je i logické, zatímco vigantol je obyčejný olej, který se jen kape, tak D3 od Swansonu je v kapslích, což znamená, že nutně musí mít další látky navíc.

anetak01
autor
12. bře 2015

To je pravda 🙂 Par dni jsem vigantol vysadila a dnes znovu zacala, tak jsem zvedava

amabilis
13. bře 2015

@anetak01 Tak jsem zvědavá na postřehy. Já ho totiž zapomínám dávat a rozdíl nevidím.

anetak01
autor
19. bře 2015

Tak v tom to nebude, par dni jsem vigantol nedavala a take mi to prijde stejne. Ted jsi nejsem jista jestli ji v noci spise netrapi zoubky :(

amabilis
19. bře 2015

@anetak01 I to je možné ☹ Já si říkám, že sama nemám trávení úplně OK, já mám intoleranci k laktoze, dcera k vejcím, takže co bych chtěla? Až bude větší a bude běhat, tak se to zas o něco zlepší, holt musíme vydržet. Dávám na noc Sab Simplex a to zabírá.

luciksima
19. bře 2015

@anetak01 tak to mi mrzí,že vigantolem to není...u nás bylo jak jsem vysadila přestala se v noci trápit už neprděla...,ale zuby ty to můžou být také ty nás potrápili taky dost :-/