Průjem u 2leťáka - kdy zajít k doktorovi?

janager
4. bře 2019

Maminky, prosím, jak postupujete, nebo co byste poradily? Syn v pátek večer zvracel. Cca do půlnoci několikrát. Druhý den byl unavený, ale zvracel už jen jednou. Že by měl nějaký veliký průjem se říct nedá. Už jsem si myslela, že je vše ok, dneska dopoledne byl už živej jako vždy. Po obědovém spánku, mi přijde zase takovej unavenější, poléhavá a navíc měl odpoledne plnou plínku vodnaté stolice. Doteď měl max rohlík, rýži, suché brambory a když to vypadalo už dobře, tak jablečné pyré. On nikdy takovýhle problém neměl, nemám s tím velikou zkušenost. Mám nasadit probiotika? Do kdy vyčkat s návštěvou u doktorky? Podotýkám, že to je nejspíš virova infekce,Mělo nás to víc.

lolam10
4. bře 2019

Dala bych probiotika(na podporu obnoveni strevni mikroflory) a dietu a hodne pit.pokud se to nebude zhorsovat a do 3 dnu to ustoupi k dr.bych nesla.akorat byste to roznesla dal...jinak ta unava je normalni.my to meli pred vanocema cela rodina vcetne miminka a je to sice blby ale aspon rychly...at je brzo lip😀

swetlusska
4. bře 2019

Nesmí se dehydratovat, to by měl teda kruhy pod očima. Uplně bych vynechala mlíko (jestli ho ještě pije) a zkusila bych Hylak. Doktorce možná tak zavolat, ale zatím bych tam nechodila. K jídlu jen rýži, vařenou mrkev, brambor. Ovoce zatím ne.

kittyy17
4. bře 2019

@janager naše dětská doporucuje na průjem Enterol

odula
4. bře 2019

@janager nasadila bych smectu. u nas zabira spolehlive. kazdopadne dokud prijima tekutiny, ji - byt třeba jenom tu rýži brambory, tak bych ještě vyčkala. k doktorovi bych šla po častých vodnatých průjmech kdy dítko nechce přijímat tekutiny případně ještě zvrací. souhlas se @swetlusska . nedavat zatim ovoce a mlecne vyrobky. at je brzy lip 🙂

calvac
4. bře 2019

@kittyy17 Souhlas,Enterol je vyborny.